Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens LifeBook e8110 - uszk. mechanicznie napęd

Loccus79 14 Wrz 2009 10:05 2056 6
  • #1 14 Wrz 2009 10:05
    Loccus79
    Poziom 9  

Potrzebuję pomocy. Mój syn wepchnął łapy gdzie nie trzeba i przy napędzie cd odciągnął dzwignię, która chyba jest do wyciągania napędu. Ale nie chce się teraz zamknąć ani napęd nie chce się otwierać, tylko przy pomocy małego otworu. co zrobić??Nie chcę oddawać do naprawy ani serwisu bo to komputer służbowy. Proszę o porady co z tym fantem zrobić

0 6
  • #3 14 Wrz 2009 10:16
    Loccus79
    Poziom 9  

to ta dźwignia nr 8

Fujitsu Siemens LifeBook e8110 - uszk. mechanicznie napęd

0
  • #5 14 Wrz 2009 14:47
    Loccus79
    Poziom 9  

gdyby nie był to służbowy laptop i oplombowany to nie było by problemu. Po prostu może ktoś wie jak to teraz zamknąć może sie spotkał z czymś takim

0
  • #6 15 Wrz 2009 15:34
    Loccus79
    Poziom 9  

Oj widzę kolejne forum, na którym nikt nie przesiaduje albo przesiadują znawcy typu "uczę się na własnych błędach" żadnego odzewu!!!Nic!!! Taka prosta rzecz a nikt nie potrafił pomóc. Znawcy, którym potrzebne są zdjęcia i od razu zabieraliby się do rozkręcania lapków. Nawet jednej podpowiedzi typu: poszukaj instrukcji obsługi, albo ja mam podobnego laptopa i u mnie działa bez zarzutów. Dno, dziesiąte dno zeptera.

Moderowany przez mat_ed:

Tego typu zachowanie nie będzie tolerowane. Regulamin p. 16 - ostrzeżenie i temat zostaje zamknięty.

0
  • #7 15 Wrz 2009 16:08
    tzok
    Moderator Samochody

Skoro to jest takie proste to po co pytasz... zobacz (najlepiej w instrukcji) jak wygląda procedura demontażu napędu - czy nie zabezpiecza go jakiś dodatkowy wkręt (jeśli tak - wykręć go), "otwórz" dźwignię i wyjmij napęd, a następnie ponownie włóż. Zatrzask zapewne został już wyłamany (jeśli dźwignia zastała pociągnięta przy wkręconym wkręcie blokującym), więc pozostaje Ci wykręcenie tego wkrętu i wyjęcie napędu za otwartą tackę, mam nadzieję, że nie masz napędu slot-in, bo wtedy nie obejdzie się bez demontażu obudowy.

Dlaczego jesteś tak zdziwiony, że nikt nie che pomóc - przyznaj, że to nietypowa usterka, a laptopy Fujitsu-Siemens nie są zbyt popularne i nie są polecane na tym forum. Nic więc dziwnego, że nikt nie zna budowy tego mechanizmu i nie wie co mogło się tam zepsuć... to dość nietypowy mechanizm, inne firmy inaczej rozwiązują kwestię wymiany napędów.

Nie podałeś tez bardzo ważnej informacji - czy napęd działa, a nie działa tylko elektryczne otwieranie, czy w ogóle napęd nie działa.

P.S.
    Forum ma służyć wymianie doświadczeń - co Ty masz na wymianę? Jeśli nic to przynajmniej opisz dokładnie problem i odpowiadaj na zadawane pytania, by osoby które Ci pomagają mogły chociaż przy okazji zdobyć jakąś nową wiedzę, bo to doświadczenie zdobyte podczas pomocy w naprawie będzie jedynym co w zamian za udzielenie pomocy otrzymają.

0