Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T65 - GPRS - mBank

29 Gru 2002 15:08 2849 7
  • Poziom 17  
    Witam!

Jakos mi nie wychodzi połączenie z mBankiem po GPRS`ie z T65 z ERY...
    Ustawienia mam zgodnie z opisem na Techtronic.pl ( opis dotyczy 139 ale t65 soft w t65 jest prawie bliźniaczy).

U mie podczas łączenia pisze :

"transmisja zabezpieczona"

A po chwili :

błąd komunikacji, nieudane bezpieczne połączenie

Czy komuś udało sie połączyc z mBankiem z t65 ?

za wskazówki serdeczne dzieki ;)

Pozdro RZezniol
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam siemensa S45 i też jest problem z połączeniem z waposką stroną mBanku.Z każdą próbą połączenia wywala komunikat GPRS błąd połączenia (3221).Niestety trudno dogadać się z operatorem mBanku.Konfiguracja jest poprawna.Czy ktoś wie coś na ten temat :?:
  • Poziom 13  
    problem jest w ustawieniu APN - zapewne macie erawap, a żeby dostać sie do mBanku potrzebny jest APN - erainternet. Wiąże się to oczywiście z kosztami, ponieważ erawap jest rozliczana ryczałtem (10 zł netto/miesiąc) a erainternet - odpowiedno po ileś tam za dane wysłąne i odebrane. Specyfika połączenia z APN'em erawap jest taka, że dane są niezabezpieczone - tak więc jest to operacja nie do końca bezpieczna, ponieważ ktoś mógłby przechwycić transmitowane dane - dlatego takie połączebnie do mBanku jest niemożliwe. Zabezpeczenie łącza jest za to w APN - erainternet, takie coś umożliwia połączenie się z mBankiem, ale niestety trzeba za to zapłacić :)

tak więc problem z połączeniem nie leży po stronie telefonu, a po sposobie łączenia się z witryną mBanku

pozdrowienia
  • Poziom 17  
    Witam

Hmm co do APN`u to właśnie używan erainternet ...

Zastanaiwm sie nad certyfikatami bezpieczeństwa moze są któres których nie ma w telefonie ... może jest jakiś sposób na pobranie certyfikatu ?

Pozdro RZezniol
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To znaczy mając abonament w Erze Wap przez GPRS nie można kożystać z usług mBanku --jeżeli dobrze zrozumiałem :?: :?: :?: Jutro postaram się wyjaśnić tę sprawę do końca.Dam znać.
  • Poziom 17  
    podobno problem tkwi w sprzecie ...

Eryk t65 nie potrafi dogadac sie z mBankiam ....

załączam tu moje ustawienia telefonu moze ktoś dopatrzy sie nieprawidłowosci :

Konta danych
    mBank GPRS
    APN: erainternet
    ID użytkownika: erainternet
    Hasło: erainternet
    Żądanie hasła: Wyłączone
    Zezwalaj na połączenie: Automatycznie
    Adres IP: ....
    Adres DNS: ....
    Ustawienia Zaawansowane
    Uwierzytelnianie: Normalne
    Kompresja danych: Wyłączone
    Kompresja nagłówka: Wyłączone
    Ustawienia WAP
    mBank
    strona główna: http://wap.mbank.com.pl
    Bramka
    Ustawienia IP
    Łącz używając: mBank GPRS
    Adres IP: 193.41.230.94
    ID użytkownika:
    Hasło:
    Tryb danych: Kontrolowany
    Zabezpieczenia: Włączone
    Pokaż obrazy: Włączone
    Limit pobierania: 300 s

Liczę na kontakt z użytkownikami t65 którym powiodło się połącznie z mBankiem

pozdro RZezniol ...