Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WR543G problem z połączeniem WAN

hashultra 14 Wrz 2009 13:03 6154 4
  • #1 14 Wrz 2009 13:03
    hashultra
    Poziom 9  

Witam serdecznie, mam problem z routerem TP-LINK WR543G.
    Chodzi o port WAN... podłączając go do okablowania sieci osiedlowej (tj. switch) dioda miga bardzo wolno i nie inicjuje sie połączenie :( dopiero po kilku próbach wyjęcią i włożenia RJ45 nawiązuje sie połączenie (dioda pulsuje bardzo szybko)...
    dodam że łącząc krótkim przewodem port Wan z sieciówką w laptopie połączenie jest od razu...
    Tak samo w przypadku gdy łączę skrętkę sieci osiedlowej(switch) do portu lan w routerze to też połączenie jest natychmiastowe...

Wykluczam fizyczne uszkodzenie RJ45 - wymieniałem 2 razy z próbą skrosowania włącznie :)

Długość kabla też raczej odpada - jest go ok 30-40 metrów

Firmware w routerze aktualny (oficjalny)

Czy możliwe jest aby urządzenia (tj switch z sieci + mój router ) nie potrafiły wynegocjować prędkości, duplexu ???? i to tylko na WAN-ie.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

1 4
  • #2 14 Wrz 2009 14:13
    mar1aczi
    Poziom 26  

Może na porcie WAN masz ustawiony adres IP który jest już wykorzystywany w sieci.

0
  • #3 14 Wrz 2009 15:44
    hashultra
    Poziom 9  

sieć działa w PPPOE ale na statycznym adresie jest to samo :( i chyba nie ma związku z ustawieniami IP...

0
  • #4 14 Wrz 2009 19:27
    mar1aczi
    Poziom 26  

Jeśli działa w oparciu i PPPoE to musisz poprawnie skonfigurować parametry tego połączenia: uzytkownik/haslo na porcie WAN i adres IP dostanie port WAN z DHCP.

-1
  • #5 14 Wrz 2009 20:46
    hashultra
    Poziom 9  

ustawienia są wpisane poprawnie... po kilku krotnym wyciągnięciu i włożeniu wtyczki port wan budzi się i zaczyna pracować poprawnie - internet działa - problem pojawia sie gdy np. zrestartuję router :( wtedy brak fizycznego połączenia router -> switch... trzeba powtarzać operację z wyciąganiem i wkładaniem RJ-ki

0