Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfra+ podłączenie do monitora (bez pośrednictwa komputera)?

MarwilCK 14 Sep 2009 13:22 4901 2
    MarwilCK
    Level 2  
    Witam,
    czy jest mozliwe stworzenie "telewizora" z monitora LCD Samsung 913N (jedyne wejscie jakie posiada to D-Sub) w połączeniu z zewnetrznym tunerem telewizji naziemnej tak zebym mogl na nim ogladac cyfre+ po dodatkowym podlaczeniu rzecz jasna tunera cyfry+ do tego tuner naziemnego?

Obecnie posiadam wolny monitor ktory chcialbym w polaczeniu z tunerem zewnetrznym zamienic w TV, ale nie jestem pewien czy to bedzie ze sobą współgrało.

Tuner zewnetrzny jaki chcialbym polaczyc bezposrednio z monitorem (przez kabel VGA-VGA) to:
    -ZEWNETRZNY TUNER TELEWIZYJNY LCD/CRT BOX - pełno tego na allegro, kosztuje ok. 100zł
    posiada takie wejscia/wyjscia:

Tuner jak widac posiada wejscie video (video in - czwarte od lewej), ktore chcialbym polaczyc kabelkiem (cinch-cinch) z wyjsciem video (video out - żółte) takiego oto tunera do odbioru Cyfry+, ktory rowniez dopiero mam zamiar zakupic:
    -Linbox 7817 CR - koszt ok. 200zl

tak wyglada jego tylni panel:

Czyli polaczenie wygladaloby natepujaco:
    Linbox 7817 CR (video out) --> (video in) ZEWNETRZNY TUNER TELEWIZYJNY LCD/CRT BOX (VGA out) --> (VGA in) Samsung 913N

Dodam ze posiadam juz rozdzielona splitterem Cyfre+ na dwa tunery Philipsa podlaczone standardowo do TV, a teraz chcialbym podlaczyc do tego ten trzeci tuner (Linbox 7817 CR) + tuner zewnetrzny + monitor. Obecnie do czaszy mam podpiety podwojny konwerter (ma 2 wyjscia na kable antenowe) w zwiazku z tym mam pytanie czy da sie jakos wcisnac tam jeszcze jeden konwerter, bo chyba wymagany jest jeden konwerter na jeden tuner cyfry+ ? Albo moze jest jakies lepsze (tansze) rozwiazanie?

EDIT:
    Na pytanie odnosnie konwertera juz sobie sam znalazlem odpowiedz, najrozsadniej chyba bedzie wymienic stary konwerter (z dwoma wyjsciami antenowymi) na nowy konwerter quad (z czterema).

Ale najwazniejsze pytanie czy w ogole dobrze kombinuje i czy to polaczenie tunerow i monitora bedzie ze soba chodzilo bezproblemowo?

Temat przywracam , ale proszę poprawić pisownię - GKVIDEO
    telon
    Level 10  
    Mam podłączonego DM500 z tunerem AverMedia kablami cinch (żółty, biały, czerwony) i od tego kablem dvi do monitora, a dźwięk przez cinch i wszystko działa. między dvi a vga są przejściówki. pozdro