Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLP500N drukuje paseczki CMYK

14 Wrz 2009 16:38 1526 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z drukarką SAMSUNG CLP500N, mianowicie drukuje ona przeważnie 4 paseczki w kolorze CMYK ( nie zawsze ), czasami jeden BLACK o szerokości około 1mm - 2mm. Problem pokazany jest w zdjęciu znajdującym się poniżej. Macie jakiś pomysł od czego może się to brać?
    SAMSUNG CLP500N drukuje paseczki CMYK
  • Poziom 20  
    Podaj więcej informacji:
    Tonery oryginalne zamienniki czy regenerowane?
    Drukarkę masz od nowości czy już kupiłeś z tą przypadłością?
    W jakich okolicznościach powstały te objawy, wymiana tonera transport drukarki?
    Czy przed usterką ktoś zaglądał do drukarki?
    Paski są wzdłuż czy w szerz strony?
  • Poziom 10  
    Przepraszam że za mało podałem informacji, a więc:

Drukarka została zakupiona z taką przypadłością w Danii ( grzechem było by jej nie kupić - śmieszne pieniądze)

Drukuje paseczki po szerokości kartki, czyli paseczki mają dokładnie 210 mm szerokości

Nie wiem czy tonery są po regeneracji, czy są to nowe tonery ( da się to jakoś sprawdzić ? )
  • Poziom 20  
    Usterka może być poważna.

Stawiam na problem z transfer belt, ewentualnie na elektronikę.
  • Poziom 9  
    Też miałem taki problem w swojej drukarce. Przyczyną była rysa na jednym z bębnów światłoczułych a jeśli dobrze mi się wydaje wszystkie rolki ładujące są połączone elektronicznie dlatego widoczny jest pasek we wszystkich kolorach. Sprawdź czy na którymś z bębnów nie ma jakiejś rysy która mogła by robić zwarcie z rolką ładującą. Jeśli jest wymień bęben światłoczuły i problem powinien się rozwiązać. Dobrze byłoby jednak wcześniej sprawdzić urządzenie na podzespołach z innej drukarki.