Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KSS-240 z CDP-591 Czy należy już go wymienić?

14 Wrz 2009 17:35 2945 8
  • Poziom 9  
    Witam!

Najpierw nawiązanie do postu syna. Piszę ponieważ Jego post trafił do kosza, jednak dziękuje za pomoc mod'a z wariującą kieszenią. Rozebraliśmy cały mechanizm wyczyściliśmy i jest dobrze. Żeby się nie rozpisywać, dodam tylko jakie czynności zostały wykonane:
    -czyszczenie lasera;
    -posprawdzane luty i ścieżki;
    -pomierzone wartości kondensatorów (wszystkie zdrowe, bez wybrzuszeń);
    -nasmarowane wszelkie mechanizmy;

Jednak po tych czynnościach, laser nic nie reagował. Rozlegał się tylko pisk z niego i w efekcie "no disk". Okazało się "może być to dla innych wskazówka, że "tasiemka (biała) idąca od lasera do płytki tak do końca nie łączyła (jakiś kretyn w celu zabezpieczenia, bo wypadała faktycznie, włożył cienką sztywną folie, której nie było zupełnie widać;/ po poprawieniu tej tasiemki laser czyta malinowo. (płytki nagrywane jak i oryginalne. Jest fabryczny i nie wydaje mi się by było kiedykolwiek zmieniany.

Zauważyłem, że laser czyta ale tylko początkowe i środkowe utwory, z końcowymi ma już problem i informuje o tym "no disk" czy to oznacza jego koniec? Czy może kalibracja Pr-ki coś da? oczywiście na własne ryzyko..
    Co jeszcze, jest bardzo czuły na wszelkie przesuwanie sprzętu, uderzanie ręka..

dzięki
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    dzięki Panowie Wielkie za pomoc, bardzo mi zobrazowaliście te regulacje, jednak nie wytrzymałem i zacząłem sam delikatnie kręcić tymi pr-kami. I jest trochę lepiej teraz już wiem jak m/w je ustawić.
    Co masz na myśli pisząc:

Cytat:
    "czy oś silnika napędu płyty (spindle motor) nie ma bicia"

Czy chodzi o to że gdy rozkręci już płytę, nabierze obrotów to widać że płyta nie równo się kręci..?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Co do intensywnej eksploatacji, to właśnie nie był wiele używany.
    Potem kilka lat (8-7) stał gdzieś w gospodarczym aż się upomniał w charakterze podarunku...

Jeśli chodzi o talerzyk to całą mechanikę wraz z układem na którym jest laser, wymontowałem.. ale nie przyjrzałem się łożysku.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Bardzo możliwe, że zakurzyły się elementy optyki POD kolimatorem (górną soczewką)

Skoro jest tam takie słabe dojście to lepiej nie będę ryzykował z tym czyszczeniem, poza tym mogę po drodze uszkodzić inne ważne elementy/części.
    Wracając, zakładając jednak że nie ma bicia, a więc wykluczmy na chwilę problem z silniczkiem. Czy zabieg z regulacją pr-kami (tutaj prosiłbym o wskazanie którą kręcić) usprawni odczyt ostatnich utworów na płytach,bo z tym ma problem.
    Ale pewnie nawet delikatne kręcenie skróci życie lasera.

dzięki