Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz 3 kanałowy? / ustawienie gain

Przemeksik 14 Wrz 2009 19:10 1043 5
  • #1 14 Wrz 2009 19:10
    Przemeksik
    Poziom 18  

Witam !
    Obecnie posiadam wzmacniacz Sony exm pod skrzynię w bagażniku, głośnik ma ok 100rmsu, i narazie nie chciałbym go zmieniać. Ostatnio kupiłem ESK na przód, i chciałbym dokupić do nich wzmacniacz. Myślałem o wzmacniacz 4 kanałowy, i z tym wiąże się moje pytanie.

Jeżeli podłącze pod taki wzmacniacz na przedni kanał głośniki esk, czy drugi kanał będę mógł zmostkować aby wzmacniacz pracował w 3 kanałach? Czyli przód + mostek na tył. Czy będę miał możliwość regulacji subwoofera i głośników przednich ? Czy wzmacniacz zniesie połączenie zwykłe wraz z mostkiem ? (rear + front)

Proszę o rady, z góry dziękuje za odpowiedzi

0 5
  • #2 14 Wrz 2009 19:25
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak.
    Większość konstrukcji 4 kanałowych wykorzystywanych jest właśnie w ten sposób.
    Przód stereo i 2 pozostałe do napędzania subwoofera w mostku.

0
  • #3 14 Wrz 2009 19:29
    Przemeksik
    Poziom 18  

Czyli jeżeli jest 4x75 rmsu przy 4 ohm to będzie 2x75 + 1 x 150 ?

0
  • Pomocny post
    #4 14 Wrz 2009 19:31
    wasylwek

Mniej, więcej taki "przelicznik" mozesz przyjąć :D .

0
  • #5 14 Wrz 2009 19:43
    Przemeksik
    Poziom 18  

Dzięki już wszystko rozumiem, mam jeszcze jedno pytanie, może pomożesz, czytałem trochę o ustawianiu poziomu czułości , to jeżeli radio ma ok 4V rca, to jak ustawić na wzmacniaczu (głośniki będą podłączone tylko pod wzmacniacz radio nie będzie niczego napędzało) aby przy "maksymalnym" położeniu gałki wzmacniacz grał i się nie przesterowywał. Radio Alpine z serii CDA, osobiście możliwość jest ustawienia do 35, głośniki obecnie na płycie grają do 20, powyżej już zaczynają powoli charczeć. Chciałbym to wszystko ustawić , ponieważ dużo ludzi podchodzi, przekręca radio powyżej 25, i mówi że słabo gra bo charczy :O, także proszę o jakieś porady

0
  • #6 14 Wrz 2009 20:07
    wasylwek

Daj fotkę tego wzmacniacza ( tam gdzie masz pokrętełka level) namaluję Ci :D .
    Osobiście uważam, że napisy przy potencjometrze nijak się mają do rzeczywistości (pomiar za pomocą oscyloskopu, choćby) a producent radia jak napisze , że Out jest 5V to tez tak trochę "na wyrost" .
    Po prostu najlepiej zaufać własnym uszom (ustawic tak by przy maxymalnej głośności nie charczało tylko ...grało). :D

0