Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nietypowy generator - budowa

piotrekwoj1 14 Wrz 2009 19:16 1127 3
  • Poziom 38  
    Witam wszystkich zainteresowanych tematem chciałbym zbudować generator który miałby:
    niezależnie regulowaną częstotliwość i długość impulsów oraz powinien mieć dwa wyjścia na których sygnał wyglądał by tak na pierwszym wygenerowany byłby sygnał długości na 3ms i gdy kończy się sygnał na wyjściu pierwszym w tym samym czasie generowany jest sygnał na wyjściu drugim np o połowę krótszy niż na wyjściu pierwszym. w załączniku jest to zobrazowane graficznie o co mi chodzi

nietypowy generator - budowa

może ktoś ma jakieś pomysły jak taki generator zrobić tylko żeby sygnał wyjściowy wyglądał w miarę przyzwoicie i byłby to sygnał prostokątny
  • Poziom 20  
    Wystarczy jakiś mały mikrokontroler najlepiej z 2 licznikami. Napisanie programu nawet w asemblerze nie będzie trudne. Dodajesz jeszcze mały wyświetlacz alfanumeryczny i po spr`awie.
  • Poziom 38  
    dziękuję za odpowiedź i proszę o rozwinięcie tego tematu przyznam się że jeszcze nie stosowałem mikrokontrolerów i nie programowałem układów ale zawsze musi być ten pierwszy raz jaki mikrokontroler i co by było wyświetlane na wyświetlaczu, czy zmiana częstotliwości i długości impulsów odbywała by się za pomocą przycisków czy za pomocą potencjometrów ale chyba za pomocą przycisków w górę i w dół
  • Poziom 38  
    Witam ponownie czy jest ktoś w stanie pomóc przy budowie takiego generatora jak powyżej lub takiego jak na tym rysunku o takich parametrach
    nietypowy generator - budowa proszę o jakieś podpowiedzi wystarczy zwykły sterowany potencjometrami pozdrawiam