Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie komputerów za pomocą ????niemam karty sieciowej

29 Gru 2002 16:11 7939 49
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W panelu sterowania wejdź w dodaj usuń programy. I potem zakałdka Instalator Systemu Windows. Tam musisz odszukać połączenie bezpośrednie i doinstalowac to.
  • Poziom 21  
    krzysi0 ma oczywiscie racje ale powiedz jakie masz systemy bo u mnie, z kupionym kablem do laczenia, XP z 98 nie chcial sie widziec :( - 98 z 98 tak ale z xp mialem problemy :(
    Z XP z założenia zawsze są same kłopty :lol: Jaki to był kabelek ? pod RS'a czy LPT ?
  • Poziom 32  
    Spróbuj połączyć je pod Windows (Total) Commanderem (Polecenia->port połączenie z innym PC) Działa tylko z kablem LPT, nie trzeba nic dodatkowo instalować.
    Masster napisał:
    Spróbuj połączyć je pod Windows (Total) Commanderem (Polecenia->port połączenie z innym PC) Działa tylko z kablem LPT, nie trzeba nic dodatkowo instalować.

W Total Commanderze jest nie w Polecenie a Sieć -> PORT połączenie z innym PC
  • Poziom 32  
    W wersji 4.52 jest w polecenie->PORT... nie wiem jak w nowszych wersjach bo nie używam.
  • Poziom 21  
    krzysi0 --> kabelek lpt :), probowalem tez mieszanke xp z 95 - tez nieszlo :(
  • Poziom 16  
    Ja bym się może tak z tym nie bawił, bo są problemy z komunikacją jeżeli są inne systemy, począwszy od trybu pracy portów równoległych a skończywszy na protokołach je obsługujących. Praktycznie nigdy nie udało mi się tak skonfigurować bezpośredniego połączenia kablowego w taki sposób jak bym to chciał, najprostszą ale 100% metodą jest kopiowanie danych pod zwykłych Nortonem Commanderem pod Dosa, nieszkodzi, że NT go nie posiada (chyba, jeśli się nie mylę, można go w nim uruchomić) i zwykłym kablem szeregowym COM-em lub LPT przegrać dane, transmisja jest zbliżona do kopiowania danych na dyskietkę tak, że skopiowanie 60MB nie zajmie długo.
  • Poziom 17  
    TP SA nie posiada w standaryzowanych komputerach Windowsa Comandera i do tego niemożna go wgrać gdyż ma NTek blokady uruchamiznia plików exe.CD i FDD zablokowany jak go wgrasz do tego przesłanie pocztą też nie przejdzie gdyż plik exe się nie otworzą (próbowałem).Daj znać jak coś wymyślisz.
    Jedyną sensną propozycją będzie ( w pracy) wyjąciągnac HDD potpiąć do swojego jako Slawe i przekopiować.
    A mają te komputery CD-ROMA ?
    Jak tak to włożyć płytke np. Z Instalacją Win98 uruchomić z niej komputer u już mamy DOS'a Potem włożyć dyskietke na której będzie Norton Commander i można kopiować.
  • Poziom 16  
    Wincmd?? No nie wiem, ja miałem na myśłi zwykłego, starego Nortona Commandera pod DOS-a :)
  • Poziom 17  
    Jeśli już zanosisz kompa do pracy, to chyba macie tam jakąś wolną kartę sieciową albo możesz taką na chwilę wyjąć z innego!
    Przecież to parę minut i możesz się połączyć, skopiować cokolwiek chcesz i po bólu.
    A nawet jeśli nie masz wolnej sieciówki, to nowa kosztuje od 30 zet (na giełdzie jeszcze taniej) i też masz problem rozwiązany - zastanów się nad tym, zawsze największe problemy były z produktami MS, więc nie dziw się, że i z "Bezpośrednim połączeniem kablowym" można mieć problemy.
    Fakt, korzystałem z tzw. Interlinku, był w DOS 6.22 i chwaliłem sobie, ale kilkaset MB to straszna strata czasu, że nie wspomnę o przygotowaniu kabla, konfiguracji obydwu kompów i dyskietki z VolkovCommanderem (mniejszy od NC, dlatego właśnie on).
    Aha, byłbym zapomniał: kabel musi mieć tzw. przeplot! I to nieważne, czy na COM, czy na LPT.
    picia z TPSA napisał:

mają cdromy krzychu!!!!!!!!!!!
    niestety krzysio nie wchodzi w rachube wyjecie twardego dysku!!!! sciany mają oczy!!! zwłaszcza u nas!!!! krzychu po standaryzacji niemasz nic do modyfikacji!!!!!!!!!!!!

Ja nie o tym nie pisałem. Chodziło mi o to żeby wystarotwać komputer z płyty CD a na dyskietce mieć nagranego Nortona Commandera. Wtedy bez przeszkód sobie skopiujesz te dane.
    Ale zablokowane tylko w Windosie tak ?
    Fizycznie są w komputerze ?
    Są fizycznie podpięte do płyty głównej ?
    :arrow: picia z TPSA
    Coś mi się nie chce wierzyć. Pewnie monity o hasło masz jak próbujsz coś z Windowsa zrobić. Np. Wejść do DOS'a Ale coś mi się zdaje że jak zabootujesz komputer z CD to pójdzie wszystko.
  • Poziom 17  
    Jeśli WinNT4 jest na systemie plików NTFS, a nie na FAT lub FAT32, to z poziomu czystego DOS-a (np. z dyskietki startowej lub CD instal windy) nie zobaczy na twardzielu nic
  • Poziom 43  
    co do kabla lpt to nie można się nabić w butelke często sprzedają teraz zwyczajne przedłużki kabli lpt bez crossowania... a co do systemu plików to i tak trzeba TCP/IP zainstalować sam protokól zajmuje sie przesyłaniem danych i komunikacją... jak masz dużo czasu mozesz posyłać szeregowcem :D

dane możecie tez przesyłąć za pomocą Norton Commandera
  • Poziom 17  
    Witam!!

PANOWIE najwazniejsza rzecz jak laczycie rozne systemy windows ze soba zainstalujcie sobie protokol NETBEUI (jak dobrze pamietam tak to sie pisalo)poniewaz bywa tak ze w starszych systemach bez latek na protokol TCP/IP niektore dzialaja bardzo lakonicznie i zeby to jakis system zostal zauwazony w otoczeniu to dopiero jest masakra ... wiem w xp nie ma tego protokolu .... pomylka jest tylko trzba sobie go doinstalowac recznie z plyty w ktoryms tam katalogu byl tylko trzeba dobrze poszukac.... polaczenie besposrednie bazuje i tak na polaczeniach siecioweych wiec instalujac ten protokol pozbedziemy sie praktycznie wszystkich problemow zwizanych z ms networks (ps. microsoft i novell maja najgorsze implementacje protokolow TCP ze wsyztskich systemow i dlatego sa tak podatne na wsyztskie aktaki)
  • Poziom 16  
    Nie wydaje mi się to aż takie super ale coś wymyśliłem ;) jeśli to 60MB a łącze podejrzewam w pracy masz dość przepustowe jeśli nawet 128k to luz. Wrzucasz na jakiś serwer ftp, (wiem, że to problem go znaleźć) a później sąsiadowi, który ma stałe łącze dajesz na piwo i Ci ściągnie.