Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5580A520, 1migniecie = blokada drzwi

Oskars 14 Wrz 2009 20:18 3660 4
  • #1 14 Wrz 2009 20:18
    Oskars
    Poziom 10  

Witam mam taki problem. Żona nastawiła pranie, pralka pobrała wodę zaczęli prac i wydaliło bezpieczniki. Po załączeniu bezpieczników świeci się dioda koniec i 1 raz mruga dioda tzn padła blokada drzwi. Wymieniłem blokadę ale problem nie znikał. Na płycie znalazłem spalony triak Z0607 i kondensator. Wymieniłem na MAC97 i wstawiłem nowy kondensator ale efekt żaden, nadal sygnalizuje awarie blokady drzwi. Proszę o jakieś sugestie co dalej.

0 4
  • #2 15 Wrz 2009 09:40
    staszekf
    Poziom 32  

Przeprowadź reset blokady.Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Wrz 2009 13:24
    Oskars
    Poziom 10  

Jak zrobić reset blokady?

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Wykonałem reset pralki w/g instrukcji ze strony http://www.wyprawy.pol.pl/porady/1.html ale nic to nie zmieniło. Na płycie głównej znalazłem jeszcze uszkodzony triak od zaworu przesterowania Jetsystemu. Wymieniłem go ale nadal pralka nie działa sygnalizująć błąd blokady drzwi.

0
  • #4 15 Wrz 2009 18:15
    plewy
    Poziom 11  

Z tego co zrozumiałem poszło zwarcie na programator i wymieniłeś sam uszkodzony element.
    Niestety w tych modelach nie zawsze to skutkuje.
    Jeśli chcesz mieć pewność musiałbyś wymienić płytkę sterującą koszt 278zł (nowa)
    najprawdopodobniej spaleniu uległ dodatkowy element na płytce drukowanej czego niestety nie zawsze widać gołym okiem

0
  • #5 19 Wrz 2009 00:00
    Oskars
    Poziom 10  

No i niestety skończyło sie na wymianie całej płyty programatora. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Temat uważam za zamknięty

0