Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP DeskJet F4280 drukuje tylko część tekstu lub obrazu

cheles 14 Sep 2009 20:37 12258 5
 • #1
  cheles
  Level 10  
  Drukarka ma dwa tygodnie. Ostatnio drukuje tylko część tekstu lub obrazu. Pobiera papier zaczyna drukować i przestaje po dłuższej chwili wypluwa kartkę z częścią tekstu. Usunąłem sterowniki,wgrałem jeszcze raz pobrałem aktualizacje i to samo.
  Może ktoś już miał ten problem
 • #2
  endriuf
  Printers specialist
  Sprawdź na innych kartridżach.
 • #3
  cheles
  Level 10  
  endriuf wrote:
  Sprawdź na innych kartridżach.


  Dzięki mam nowe orginały HP, jesteś pewny że może chodzi o kartridże
 • #4
  Piccollo
  Level 14  
  Nowe nie znaczy sprawne.
  Podmiana kardridży da odpowiedź czy niesprawna jest drukarka czy tylko któryś z kardridży.
  Można przeczyścić jeszcze styki w pojemnikach.
 • #5
  endriuf
  Printers specialist
  Takie zachowanie wskazuje na problem z elektroniką, prawdopodobnie kartridży. Raczej wątpię by było to wina karetki albo elektroniki. Miałem podobny problem w mojej drukarce. Fakt, że moje regeneruję ale objaw był podobny.
 • #6
  cheles
  Level 10  
  Dzięki za pomoc. Dla innych opiszę rozwiązanie problemu. Nie wymieniałem kardiży. Sprawdziłem na innym komputerze - drukuje bez żadnych problemów. Na docelowym usunełem stery (z rejestru też), dla pewności zmieniłem port USB., po zainstalowaniu aktualizacji (całość z HP aktualizacje krytyczne i inne), dałem opcje z ustawień tzn, czyszczenie, wyrównywanie czyli wszystko co jest dostępne z poziomu ustawień. Jeszcze tylko restart kompa, żeby sobie wszytsko doinstalował. Efekt końcowy działa !!!

  A i jeszcze jedno w rozmowie z HelpDeskiem HP powiedziano mi, że te urządzenia wielofunkcjne kiepsko się sprawują jak udostępnia się tę drukarkę dla innych urządzeń co mnie najbardziej wkurzyło. Wiem że nie jest sieciowa a teraz muszę przepinać drukarkę żeby coś druknąć.