Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder do TNK z wyjściem HDMI

14 Wrz 2009 20:55 6610 9
  • Poziom 39  
    Witam!
    W TV SAT jestem zielony, więc szukam pomocy;)
    Z TV korzystam sporadycznie, więc oferta TNK jest najkorzystniejsza dla mnie i planuję jej zakup. Posiadam TV LCD Samsunga LE40B530 i kino Samsunga HTZ315, potrzebuję dobrać do tego tuner SAT najlepiej Samsunga z wyjściem HDMI - żebym wszystko mógł obsługiwać jednym pilotem. Istnieje taki tuner? Ewentualnie jaki dekoder polecilibyście - moje oczekiwania:
    wyjście HDMI
    czarny kolor
    dobrej jakości pilot

Widziałem na aledrogo tunery Linbox z USB - co daje to USB - faktycznie można nagrywać i odtwarzać?
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    mihal2002 napisał:
    Żaden z programów nadawany w ofercie TNK nie nadaje w HDMI więc po co ci takowy dekoder?
    Tak można hagrywać przez złącze USB i jednocześnie aktualizować oprogramowanie.

Chyba chodziło Ci o to , że w ofercie TNK nie ma kanałów HD, dzięki połączeniu HDMI uzyskasz lepsza jakośc obrazu niż po wyjściu scart i zastosowanie wyjścia HDMI ma ten plus.

Kanały w standartowej rozdzielczości beda wygladać ładniej po wyjściu HDMI.

Nietstey samsung produkuje tylko tunery dla operatorów cyfrowych, np Cyfrowy Polsat, ale możesz wybrać Fergusona FK 7900 - posiada wyjście HDMI , jest dosyć mały i jest koloru czarnego oraz posiada czytnik kart który obsługuje system kodowania Conax - w takim systemie kodowana jest TNK.

Aukcję usunąłem proszę poprawić pisownię - GKVIDEO
  • Poziom 39  
    A jak się sprawa ma z nagrywaniem na USB? W jakiej jakości to się nagrywa i jak później się odtwarza? Czy z USB można oglądać także fotki i sluchać mp3? Jakiej jakości są piloty do Fergussona?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    Najtańszy tuner z HDMI (niestety nie HD i bez MPG4), posiadający 2 wejścia USB (do aktualizacji oprogramowania i nagrywania na zewnętrznej pamięci) to chyba Opticum 7300. Posiada 2x CI , 2 gniazda na kartę (na oryginalnym sofcie pracuje tylko w konaksie czyli TNK, ale po załadowaniu alternatywnego softu czyta Secę, Viaces). Tak, że możesz na nim oglądać Cyfrę+ i pakiet Orange (ten z Neostrady).
  • Poziom 16  
    Mogę z czystym sumieniem polecić Globo HD S1. Co prawda koszt ponad 600zł, ale na pewno nie zawiedziesz się na nim. Jak za taką cenę, ma duże możliwości. Oczywiście HDMI, 2 czytniki kart Conax (po zmianie oprogramowania pracują jako uniwersalne), 2 sloty na moduły CAM, opcja nagrywania przez USB. Nie ma gniazda Ethernet.
    Pilot dobrej jakości. Globo robi bardzo dobre odbiorniki.
  • Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    mihal2002 napisał:
    Żaden z programów nadawany w ofercie TNK nie nadaje w HDMI więc po co ci takowy dekoder?

HDMI to tyko standard połączenia TV, urządzeń AV.
    A może potrzebować choćby z racji że gniazda Euro to przeżytek.

Niestety HDMI wprowadzono wraz ze standardem HDTV. Wiec norma jest to że tunery DVB-S (SD) nie mają takiego złącza. Raczej nie ma się co spodziewać by wprowadzano na rynek tunery DVB-S z HDMI - z racji ze DVB-S jest już przestarzały. Choć jakiś jeden model jest na rynku DVB-S z gniazdem HDMI - ktoś zapewne namierzy go.

mihal2002 napisał:

Tak można hagrywać przez złącze USB i jednocześnie aktualizować oprogramowanie.

Tylko warto sobie sprawdzić wydolność takiego nagrywania. USB robione do niektórych procesorów w tunerach ma kiepską wydajność. Żeby nie było potem rozczarowań.
  • Poziom 26  
    Kolega jest w błędzie! To, że urządzenie nie pracuje w standardzie HD nie oznacza, że nie może mieć wyjścia HDMI !! Mają je choćby odtwarzacze i nagrywarki DVD, mają też tunery SD . Przykład tuner SD z MPG2 Opticum 7300 (dostępny z wyświetlaczem alfanumerycznym za około 240zł) !!! Więc proszę nie wprowadzać kolegów w błąd!
  • Poziom 2  
    Mam takiego Ferdka 7900 - jest wejście na kartę TNK.

Podłączyłem go przez kabel HDMI <-> DVI-D (Single) do monitora LCD. Dlaczego monitor mi pokazuje, że nie ma sygnału?

Wydaje mi się, że powinien przynajmniej pokazywać na monitorze menu.
    Czy ten kabel nie jest ok, czy jakieś ustawienia w tunerze (jest nowy i ma wgraną listę progsów)? już sam nie wiem.