Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie bateri przez baterie słoneczne

14 Wrz 2009 21:26 1644 3
  • Poziom 11  
    Cześć, dziś mam taki problem: Robię małe oświetlenie sobie na podwórku i chcę zrobić tak: zapiąć około 10 diód do bateri od telefonu (napięcie 3,6v, 4400mAh). Która będzie ładowana z 2 bateri słonecznych o napięciu 2v 200mA, czyli 4v 400mA. Czy jest taka możliwość, aby podczas dnia te diody nie dostawały prądu tylko baterie słoneczne ładowały baterię od telefonu, a w nocy dostawały prąd z bateri od telefonu, czyli: dzień: bateria ładuje się, diody nie świecą noc: diody diody świecą z bateri?? Do tego układu będzie mi potrzebne chyba coś takiego jak czujnik światła 1 rezystor 10Ω z bateri słonecznych do bateri od telefonu, oraz 10 rezystorów około 20Ω z bateri do diody, 10 diód, baterię od telefonu oraz 2 baterie słoneczne? Nie trzeba mi nic do ładowania bateri?
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 15  
    Kolego, coś tu jest nie tak :roll: ...
    Jak podłączysz 2 baterie:
    - szeregowo: I=0,2A, U=4V
    - równolegle: I=0,4A, U=2V
    W przyrodzie (i w elektronice także) nic nie ginie! :wink:
  • Fabryka Prądu
  • Poziom 11  
    No to jak je podłączyć, aby ładowały baterie?
  • Poziom 13  
    mrmial napisał:
    [...] do bateri od telefonu (napięcie 3,6v, 4400mAh)
    Powiedz mi z ciekawości skąd dorwałeś tak pojemną baterie do telefonu i jaki to telefon musi być? w moim laptopie mam 4000mAh i jest wielka jak 2 całe telefony połączone razem a w mojej e61i jest bateria 1500mAh która jest uważana za jedną z większych baterii i telefonów również;p

A najlepiej do takiego czegoś użyć układu który jest używany w lampach solarnych takich ogródkowych.