Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić: Słuchawki 100-150 zł

14 Wrz 2009 23:16 5706 21
  • Poziom 19  
    Witam,

Jakie polecilibyście słuchawki w okolicach 100-150 zł? Muzyka to głównie reggae czyli właśnie o dosyć głęboki bas chodzi. Co moglibyście polecić?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Kurcze, trochę drogie są bo ciężko je znaleźć a jak już to ok 220zł kosztują
  • Poziom 14  
    Napisz jakie to mają być słuchawki. Nauszne czy douszne. Jakie będzie źródło dźwięku. Stacjonarny CD, komputer, telefon, odtwarzacz MP3, kiepski chiński odtwarzacz MP3...
  • Poziom 19  
    Słuchawki nauszne, ze źródeł to wiele ale przede wszystkim telefon/odtwarzacz mp3 i komputer.
  • Poziom 14  
    Jaki telefon jaki MP3. To takich chińskich odtwarzaczy nie ma sensu kupować słuchawek za takie pieniądze bo te MP3 mają raczej kiepską jakość dźwięku i dobrych słuchawek nie wykorzystasz w pełni a może się okazać ze jakaś szumiąca mp3 będzie szumiała na takich słuchawkach jeszcze bardziej.

A swoją drogą nauszne do mp3 i telefonu raczej mało wygodne.

Ja ze swojej strony polecam nauszne sennheiser HD 202 to tak bliżej 100 zł nawet.
    Douszne to może sennheiser CX 300 II

Poza tym może inne modele sennheisera, AKG, sony. Na Philipsy zwłaszcza nauszne uważaj bo ich jakość pozostawia wiele do życzenia, np. SHP 2500. Nie wiem ile kosztują teraz ale jakiś czas temu kosztowały koło 100 zł.
  • Poziom 31  
    Miałem kiedyś koss'y portapro, wyglądają jak z bazaru, ale moim zdaniem są warte swojej ceny.
  • Poziom 19  
    Telefon to SE W810i (prawdopodobnie bo też mam do kupienia). Wiem że nie ma rewelacji bo to tylko mp3 i to albo z odtwarzacza albo telefonu. Ale czasem zdarza mi się też posłuchać płytki CD z komputera.

Znajomy pokazywał mi właśnie te HD202 w sumie nie są złe, nawet nie mają tak przesadzonego basu (przynajmniej w tym rodzaju muzyki), ale myślałem także nad AKG K77. Podobno też nie są złe.

Aha no i te HD202 z samego komputera wydają mi się troszkę ciche, ale to chyba kwestia jakiegoś prostego wzmacniacza słuchawkowego.
  • Poziom 14  
    zintegrowana karta dźwiękowa raczej jest bo jest rewelacji nie ma. Moje Senki CX 300 II też grają bezpłciowo ma komputerze. ale z Nokia 5310 grają wyśmienicie.

może coś z tych osobiście nie słuchałem, poszukałem coś w cenie która podałeś;

Audio-technica ATH-ES7
    Sennheiser HD202
    Sennheiser HD205 troszkę droższe
    Może uda się dorwać AKG K512
    BEYERDYNAMIC DT 131
    może coś z SONY
  • Poziom 19  
    Niestety dźwiękówka jest zintegrowana, ale myślę że na to przyjdzie również czas, a z racji że trzeba się przenieść do mieszkania na studia nie da się hałasować ludziom na okrągło;)

Jeśli ktoś używał innych słuchawek niż wspomniane HD202 w cenie do 150 zł prosiłbym o jakieś opinie;)
  • Poziom 12  
    Rzuć okiem słuchawki na hihawa.pl, mają dobre modele i opisy poszczególnych produktów pisane przez kogoś, kto zna się na dźwięku i tego typu sprzęcie. Kupowałem tam 2 pary słuchawek i opisy charakterystyki dźwięku były bardzo adekwatne.
  • Poziom 34  
    Raz kupowałem z hihawy kartę dźwiękową i szła do mnie prawie 2 miesiące, tak więc średnio polecam :)
    Co do tematu to polecam dozbierać trochę pieniędzy i kupić coś używanego bo w tym budżecie raczej ciężko o jakiś ciekawy sprzęt...
  • Poziom 20  
    sennheisery hd202
  • Poziom 24  
    właśnie kupiłem sennheisery HD202 i jestem w stanie powiedzieć, że gorszego "szmelcu" jeszcze nie miałem na uszach. 100 razy lepiej zagrają creative'y fatality gaming, ale one też są do niczego.

Chłopaki kupcie sobie słuchawki SONY MDR-XD200 - chyba najlepszy wybór!

pzdr
  • Poziom 14  
    Jarek2140 napisał:

Chłopaki kupcie sobie słuchawki SONY MDR-XD200 - chyba najlepszy wybór!

A te miałeś bądź słuchałeś że mówisz ze najlepszy wybór? Dlaczego piszeż że HD202 to szmelc. Może napisz coś więcej, co Ci się w nich nie podoba.
  • Poziom 19  
    Żadnych senków, nigdy! Sennheisery dobre zaczynają się od 600zł reszta to chłam jadący na renomie firmy. Ze swojej strony polecam słuchawki Pioneera SE-M390. Ewentualnie Philipsy 8900 - ale podrożały a brzmienie mają porażające. Co do moich dwóch kandydatów - rozkładają każde inne słuchawki do 500zł - wystarczy posłuchać, wierz mi nie zawiedziesz się. Oraz uważaj na tych którzy proponują ci Sennheisery z niziutkiej półki, wierz mi - są słabe, zero brzmienia jedynie znaczek firmy. Wiem co mówię miałem bardzo dużo par słuchawek i ze szczerego serca Pioneer SE-M390 polecam każdemu. Kosztują bodaj 180zł - drożej, dlaczego? przekonasz się, załóż, posłuchaj, a zakochasz się.

Tyle ze strony fanatyka słuchawek.

Dodano po 5 [minuty]:

Parametry przenoszenia Pionków:

5 - 29khz, to chyba mówi wszystko.

Poza tym co mi się nie podoba w hd 202, hmm począwszy od małych muszli aż do płaskiego dźwięku, chociaż jakiś bas czuć ale po prostu porażka.
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się że porównujesz najniższe senki ze średnimi pionkami lub wyższymi philipsami. Gdzie powiedzmy za 150-170 zł senki hd202 to max a np w wypadku pionera to najniższa chyba możliwa cena.
  • Poziom 19  
    Kolego garsija mogę też porównać HD 555 (300zł), które również nie dorównują Pioneerom SE-M390 - które kosztują 180zł.

Podsumowując: Sennheiser to dobra firma, ale śmieszy dlaczego? Otóż dlatego, że 80% modeli tej marki nie powinno w ogóle znajdować się na półkach sklepowych zważywszy na cenę i parametry które cenie nie towarzyszą. Żeby kupić Sennheiser'y które zabrzmią trzeba wydać 600zł!

Co do Philipsów - SHP-8900 kto zna, ten wie o czym mówię. Dźwięk jest nieziemski, wykonanie idealne cena swojego czasu - 160zł! parametry 5hz-30khz i wiem, jak brzmią - znajomy je ma, pod wzmacniaczem - niestety takie słuchawki już potrzebują wzmacniacza. Dla mnie Philipsy są idealne jak i Pioneery.

Co do Pioneerów - SE-M390 mają świetny dźwięk i bardzo dobrą konstrukcję nie ciążą na głowie, oczywiście muszle są duże i wygodne. Poza tym firma Pioneer nie od dzisiaj tworzy sprzęt. Cena 189zł (ja tyle dałem.) za parametry 5hz-29khz ze świetnym dźwiękiem to naprawdę najlepsze słuchawki w cenie do 500-600zł. Chyba, że oczekujemy wykonania jak zegarek Rolexa złote pałąki i cudowny welur wtedy kupimy Sennheiser'y wydając 3x więcej, żeby usłyszeć to samo.

Śmiech na sali.

Przy wyborze słuchawek trzeba się kierować parametrami i słuchem NIE firmą.
    Wiem to z własnego doświadczenia. Słuchałem nie jednych Sennheiser'ów i wiem co piszę.

Reasumując: nie masz żadnych argumentów by się o coś zaczepić, więc nie pisz więcej postów o czymś o czym nie masz pojęcia, bo polecając hd 202 właśnie to udowodniłeś.

A co do cen Pioneera, są jeszcze SE-M290 które są minimalnie słabsze (5hz-28khz) za 119zł. Więc nie pisz jak nie wiesz.
  • Poziom 14  
    Szukał kolega słuchawek głównie do telefonu i mp3 w cenie 100 -150 zł przy czym pewnie jak to zwykle bywa jak najtaniej, więc poleciłem HD202 co oczywiście nie znaczy ze są to najlepsze słuchawki na świecie bo tak nie jest.
    Ty kolego najt nie musisz się tak unosić.

Swoją drogą to według mnie chyba trochę nie do końca pomyślane latać ze słuchawkami nagłownymi po mieście, w metrze czy autobusie gdzie takie słuchawki wygodą i komfortem dorównują kaskom budowlanym ale każdy ma prawo mieć to czego chce.

P.S ciekawe czy autor temetu jeszcze poszukuje słuchawek...
  • Poziom 11  
    Sennheiser EH-150, ew. 250 jeśli się zmieścisz, AKG K-77 ;)
  • Poziom 10  
    Ja mam Sennnheisera EH-150 i nie narzekam...gównie użytkuję go w keyboardzie Korg Pa2xpro i pięknie chodzą...nie wiem dlaczego kolega tak je miesza z błotem...polecam je gorąco :)