Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Panasonic NV-DS50EN problem z odtwarzaniem

radziolecki 15 Wrz 2009 10:09 1302 4
  • #1 15 Wrz 2009 10:09
    radziolecki
    Poziom 2  

Mam problem z kamerą Panasonic NV-DS50EN - zapis cyfrowy na taśmie MiniDV. Po ostatnich nagraniach spróbowałem odtworzyć te nagrania na kamerze i obraz jest kompletnie zniekształcony, składa się z fragmentów obrazu nachodzących na siebie w postaci różnej wielkości pasków i kwadratów. Licznik pokazuje postęp w postaci skokowej. Brak również dźwięku. Co ciekawe wszystkie do tej pory nagrane taśmy odtwarzają się podobnie (przed ostatnimi nagraniami odtwarzały się idealnie). Przy odtwarzaniu w zwolnionym tempie obraz jest ok.
    Spróbowałem nagrać coś na nowo i to nagranie jest odtwarzane bezbłędnie! Ale niestety tylko to co teraz nagram. Wszystkie do tej pory nagrane kasety odtwarzają się z takimi samymi błędami opisanymi wyżej.
    Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć co się stało?

0 4
  • #2 15 Wrz 2009 16:57
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Wniosek jest jeden, w tej chwili głowica porusza się po innym torze niż wcześniej. Jest duże prawdopodobieństwo, że napinacze opasujące taśmę wokół dysku są ustawione niewłaściwie, mogą nie dochodzić do końca w prowadnicach lub któryś z wałków się poluzował. Może też coś dostało się do środka i blokuje napinacze.Na tą chwilę defekt jest niewielki i w ostateczności można by było wyregulować. Powtarzam w ostateczności, trzeba się dobrze przyjrzeć czy nie zostało nic z kaset ( papierowe naklejki ), piasek, a może komuś upadła lub została uderzona?

0
  • #3 16 Wrz 2009 12:14
    radziolecki
    Poziom 2  

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.
    Jak się okazało wczoraj, wystarczyło wyczyścić głowicę i odtwarza wszystkie do tej pory nagrane kasety! Najlepsze jest to, że poradziła mi to moja druga połowa. :) Sam jakoś na to nie wpadłem.
    Zmylił mnie fakt, że kamera nagrywała i odtwarzała nowe nagrania, a wszystkie stare odtwarzała z dużymi błędami obrazu i brakiem dźwięku.
    Zastanawia mnie fakt czy wpływ na to powiedzmy zabrudzenie miała kaseta, na której nagrywałem na końcu 3-dniowej imprezy. Była to kaseta innej firmy, niż pozostałe wcześniejsze. Gdzieś wyczytałem, że do takich sytuacji jak zabrudzenie głowicy dochodzi również w takim przypadku.
    Podobno wpływ na to ma różne smarowanie taśm przez każdą firmę.
    Prawda to czy bzdura?

0
  • #4 16 Wrz 2009 12:28
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Bzdura - żadna taśma nie może być smarowana, smary i ciecze łapią wszelkie brudy i zostaje to na głowicy. Przyspieszanie zabrudzenia głowicy to: wilgoć, znaczne różnice temperatur kamery i taśmy , dotykanie nośnika magnetycznego palcami, itp .

0
  • #5 10 Lis 2009 23:02
    kosmaty81
    Poziom 2  

Witam, mam podobny problem, nagrałem wesele ale nałożyły się na siebie 2 materiały, stary i nowy i teraz pytanie czy można jakoś wyodrębnic 1 ?

0