Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips plazma 32" 32pf9944 monitor pasy po remoncie

sp5vyh 15 Wrz 2009 10:29 2159 7
  • #1 15 Wrz 2009 10:29
    sp5vyh
    Poziom 10  

Witam...

Przeprowadzałem ostatnio remont i zmuszony byłem Philipa zdjąć ze ściany. Po zawieszeniu i kilkugodzinnej pracy pojawiły się pasy mniej więcej po środku ekranu. Po wyłączeniu i ostudzeniu sprzetu powiedzmy godzinę problem znika i pojawia się znów po powiedzmy 1,5 -2 godzinach pracy TV. Czy to się da naprawić chodzi mi o to czy to połączenie zimny lut czy raczej cos padło :-(

0 7
  • #2 15 Wrz 2009 11:07
    lisek
    Spec od monitorów

Albo
    - w czasie remontu (przy zdejmowaniu lub składowaniu na czas remontu 9czy była w tym samym pomieszceniu stale gdzie trwał remont) ,zalezy w jakiej pozycji się znajdowała plasma : poziomo,pionowo )
    uszkodzono mechanicznie panel ?
    - lub "poluzowały " się złacza/zakurzyły > wtedy do serwisu /lub sam jak potrafisz podociskać /przeczyścić wszystkie złacza i wtyki zwłaszcza te idące do panelu .
    zalezy jak długo trwał remont, kurz pył
    *wg. mnie ten wariant b.prawdopodobny

0
  • #3 15 Wrz 2009 11:30
    sp5vyh
    Poziom 10  

tv był zdjęty na 20 minut co prawda został wyłączony i na ciepło zdjęty ustawiony na plecach na podłodze i delikatnie ponownie zawieszony po 40minutach. Też mi się wydaje ze złącza ,ale jak czytam co ludzie mają i ile jest zwalasów to aż się boję. Poza tym TV ma z 7 lat w tym pierwsze 2 pracowal po 12 godzin w sklepie dzien w dzien i po zakupie już mi zrobił niespodziankę ale poradziłem sobie wymiana wszystkich elektrolitów w zasilaczu. Czyli raczej złącza?

0
  • #4 15 Wrz 2009 11:43
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    tv był zdjęty na 20 minut co prawda został wyłączony i na ciepło zdjęty ustawiony na plecach na podłodze i delikatnie ponownie zawieszony po 40minutach.

to też mogło być "zabójcze" dla panelu (ciepło i na plecach ) termiczne napręzenia przy stygnęciu w połaczeniach panelu

0
  • #5 16 Wrz 2009 14:45
    SZADE1
    Poziom 21  

Prosze przejrzeć złacza na dolnych płytkach logic buffer łączących z matrycą albo złacza wychodzące z samego logica do logic buffer

0
  • #6 16 Wrz 2009 21:48
    KASKA125
    Poziom 9  

Czy linie sie pojawiaja i znikaja, czy sa stale?

0
  • #7 17 Wrz 2009 12:00
    sp5vyh
    Poziom 10  

Linnie pojawiają się po okolo godzinie pracy a po wyłączeniu TV i ostudzeniu okolo godziny moze mniej znow ich nie ma.

0
  • #8 22 Maj 2012 07:47
    sp5vyh
    Poziom 10  

Plasma działa. Przyczyną był brak kontaktu na złączu.

0