Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Furot II - automatyczny odkurzacz nowej generacji

Belialek 15 Wrz 2009 11:11 7336 5
 • Furot II - automatyczny odkurzacz nowej generacji

  Samsung Furot II jest automatycznym robo-odkurzaczem, jakich na rynku jest wiele. Gdzie więc ta innowacyjność? Otóż model ten jest o wiele bardziej inteligentny od jego kolegów obecnych na rynku. Innowacją jest nie tylko dodanie kamery która umożliwia omijanie przeszkód, ale przede wszystkim system wizualizacji optycznej, pozwalający planowanie trasy sprzątania z wykluczeniem miejsca, w którym położona jest przeszkoda.

  Automatyczne odkurzacze jakie znamy od kilku lat, odkurzają po prostu losowo pomieszczenie odbijając się od przeszkód i czyszcząc w losowych kierunkach (najczęściej zataczając okręgi) - Furot II natomiast pamięta który obszar był już czyszczony (dzięki wyłapywaniu przez kamerę charakterystycznych punktów otoczenia) i skupia się na obszarach w których jeszcze nie był.

  Urządzenie jest w stanie pracować bez doładowywania przez 90 minut - jeżeli warunki spowodują, że Furot będzie musiał przerwać pracę i automatycznie podjechać do stacji dokującej, to po doładowaniu akumulatora wróci do pracy w miejscu w którym przerwał.

  Konstrukcja czyszcząca składa się z ssawki połączonej z filtrem HEPA 11, oraz szczotki umożliwiające sprzątanie w miejscach niedostępnych dla urządzenia. Furot II charakteryzuje również bardzo niski poziom hałasu.

  Samsung nie podał ceny urządzenia, które na rynku ma się znaleźć jeszcze w tym roku.

  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Belialek
  Poziom 22  
  Offline 
  Belialek napisał 831 postów o ocenie 61, pomógł 15 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
 • #2
  Spacewalker
  Poziom 31  
  W Angielskiej telewizji sprzedaja taki podobny w tych takich "tele zakupach" . Silnik pewnie to ma taki jak wiatraczek na stół i co najwyzej moze pozbierać ziarenka po kawie z podłogi, bo nie z dywanu. No chyba ze tam siedzi 1300w silnik i zasilany jest z jednego paluszka AA no to tak ;)
 • #3
  ezbig
  Poziom 19  
  Z tego co widziałem, to te "odkurzacze" działają na zasadzie wirujących szczotek. Zasysane jest to co szczotka poderwie z podłogi.
 • #4
  Sobota
  Poziom 26  
  Wszystko pięknie tylko... cena?!
 • #5
  Citek
  Poziom 22  
  Jak ktoś ma w domu głównie parkiety albo kafelki to na pewno mu się takie coś przyda, tylko wiadomo nie każdego będzie stać na taki luksus.
 • #6
  piokrza
  Poziom 27  
  Nie przesadzajcie że to taki "luksus" i "zabawka" do okruchów ze stołu - ma kosztować w Polsce podobnie jak nielegalnie sprowadzana Roomba 560 na Allegro (ok. 400€ = ok. 1500zł) http://www.muratordom.pl/sprzet-rtv-i-agd/robo-odkurzacz/robo-odkurzacz,15341_25488.htm a o ile dokładniej (50W mocy ssącej) i szybciej odkurza oszczędzając przy tym baterie w przeciwieństwie do Roomby (5W mocy ssącej). Spójrzcie: http://www.youtube.com/watch?v=bq5HZzGF3vQ&feature=related
  Mianem luksusu to określił bym np. Electroluxa Trilobita 1.0 lub 2.0 (3000-4000zł) oraz Karchera Robocleaner'a RC3000 (3000-5000zł) lub podobnego do niego Siemens'a VSR8000 (cena podobna). Odkurzacze te nie mają szczotki(ek) bocznej(ych) a Siemens i Karcher mają bardzo wąską szczotkę turbo (połowa z tego co Roomba czy Trilobite). Jedynie jeszcze Electrolux ma dość dużą moc ssącą (90W)> Wszystkie powyższe modele w przeciwieństwie do Samsunga poruszaja sie według ustalonych algorytmów w ustalonym czasie (jedynie Electrolux mierzy wymiary pokoju i na tej podstawie oblicza czas). Jeśli chce ktoś uzyskać więcej informacji to pytać. Wiem prawie wszystko o odkurzaczach automatycznych Smile Very Happy