Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie kolumn do wzmacniacza

15 Wrz 2009 12:05 1089 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Posiadam power mixer Bell MPX-424. Chcę do niego dopasowac maksymalnie mocne 2 kolumny szerokopasmowe( nie chodzi mi o konkretne modele, ale o moc i kilka parametrów). Poniżej załączam to co udało mi sie w internecie znaleźć na temat mojego wzmacnacza:

http://www.musikrestposten.de/1923

oraz

"Wzmacniacz , mikser i efekt. Doskonałe dla małego składu np. człowiek-orkiestra. Wzmocnienie ma chyba 1*W/4Ohm. Grałem z nim na kolumnach 2*W/8OHM i do klubowych wieczorków jast naprawdę ok. Czysty dżwięk i dobry efekt do wokalu. Wszystko działa i jest sprawny bez zastrzeżeń.Nie można tej marki porównywać z naszymi krajowymi. Jak ktoś miał z nią do czynienia to raczej przy marce zostaje."
  • Poziom 19  
    Kolumny szerokopasmowe jakie możesz tym napędzić myślę powinny się mieścić w przedziale mocowym 100-150w/4ohm i oczywiście z jak największą skutecznością. Resztę można omówić później w zależności do czego mają być przeznaczone ale szerokopasmowe kolumny polecam robić na dobrych przetwornikach 12" idealnie przenoszą "całe" pasmo a szczególnie z naciskiem na średnie tony :D
  • Poziom 10  
    Pisząc o kolumnach szerokopasmowych mialem na myśli kolumny estradowe(driver głośnik basowy). Do tego wzmacniacza chciałem podłączyć 2 kolumny po 200W 8ohm po jednej na kanał. W linku jaki podałem wcześniej jest napisane 2x150W ale nie wiem czy to przy 8ohm czy 4ohm.Wydaje mi się że jako wzmacniacz estradowy działa na 8 i 4 ohm. Czy w takim wypadku moge podłączyć kolumny które mnie interesują???
  • Poziom 19  
    Wydaje mi się że on ma raczej te 150w przy 4r wiec lepiej jest podłączyć kolumny o rezystancji 4ohm to pozwoli na wyciągnięcie większej mocy z wzmacniacza. Odnośnie kolumn ja też mówiłem o kolumnach estradowych, napisałem z "grubsza" bo twoje pytanie tez nie było zbyt precyzyjne. Myślę że mógł byś podłączyć kolumny 200w na stronę ale jak już to 4ohm zyskasz o wiele więcej mocy. Jeśli chcesz to podaj do czego ma ci to służyć i w jakich warunkach to pomyślimy nad głośnikami do kolumn
  • Poziom 20  
    to jest tak jeżeli masz wzmacniacz 2x150 to kupujesz 2x150 kolumienki i tych reguł powinno się trzymać