Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dewastacja auta a odszkodowanie

elektronik120 15 Wrz 2009 12:31 2693 3
  • #1 15 Wrz 2009 12:31
    elektronik120
    Poziom 11  

Nie wiem czy mogę o tym w tym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie.
    Mam do was pytanie, ale od początku. Rano wychodzę z domu podchodzę do samochodu który w nocy stał na ogrodzonym podwórku i widzę, że auto zostało zdewastowane. Powgniatane blachy, cegły leżące na samochodzie, porysowany lakier, zapchany tłumik. Oczywiście nie wiadomo kto to zrobił. Czy można uzyskać jakieś odszkodowanie za takie coś, a jeśli tak to co trzebaby zrobić? Na auto jest płacone AC.
    Z góry dzięki za wszelkie porady do tej niemiłej sytuacji :(

0 3
  • #2 15 Wrz 2009 12:35
    Tomek331
    Poziom 26  

Jak masz AC to nie będzie problemu, kiedyś ojciec miał coś podobnego, jak miał własną działalność a dokładniej sklep, to nie chciał dać na zeszyt do puki jeden mu nie spłaci długów. Godzinę później został powiadomiony, że wybite ma szyby i porysowany lakier. Szkodę zgłosił na policje no i oczywiście odszkodowanie dostał również.

0
  • #3 15 Wrz 2009 14:33
    mczapski
    Poziom 38  

To może zwyczajnie zajrzyj do warunków ubezpieczenia. Nawet nie wiemy który ubezpieczyciel cię ochrania. A co do porady o policji to w przypadku AC zupełnie bez sensu a OC to nie dotyczy.

0
  • #4 18 Wrz 2009 19:09
    elektronik120
    Poziom 11  

Tak czyli mogę uzyskać odszkodowanie z AC, tylko teraz kwestia czy będzie to opłacalne, gdyż podniesie się składka na AC. Dowiedziałem się jeszcze, że niestety jak mam porysowany lakier, to tracę gwarancję na auto chyba, że zostanie to zrobione przez ASO.
    A jeszcze mam do Was takie pytanie bo usłyszałem gdzieś, że jeśli auto ma mniej niż 3 lata to uszkodzone elementy samochodu są wymieniane na nowe i koszta tego są płacone z AC. Wiecie może czy faktycznie tak jest?

0