Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak polaczenia ze sterownikiem silnika Audi A4 1.9TDI [1Z]

15 Wrz 2009 17:24 12854 11
  • Poziom 11  
    Witam

Nie jestem w stanie połaczyc sie ze sterownikiem silnika. Proby polaczenia podejmowane byly wielokrotnie roznymi urzadzeniami (nie tylko interfejsem komputerowym).
    Moj interfejs to Viaken USB (http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=76)

Problem jest o tyle ciekawy ze na komputerze programem Polski VAG 4.9 jestem w stanie polaczyc sie ze sterownikiem silnika na chwile. W przeciagu tego krotkiego okresu czasu odczytywane sa informacje o typie sterownika itp - jednak sa to same krzaki :/
    Kiedy staram sie odczytac jakies bledy cos tam odczytuje ale zaraz zrywa polaczenie i wyrzuca blad.

VAG-COM nie laczy sie w ogole. (Interface not found not ready)
    W innych samochodach interfejs dziala bez zarzutu zarowno na VAG-COMIE jak i polskim VAGu.
    W moim samochodzie moge polaczyc sie z wszytkimi innymi sterownikami oprocz klimatyzacji objawy sa dokladnie takie same.

Mechanik posiadajacy doswiadczenie z Audi powiedzial ze najprawdopodobniej cos gdzies nie styka, zaroscialo ew dostala sie wilgoc etc. etc. Powod wyglada na prawdopodobny jednak pytanie brzmi gdzie ? co sprawdzac ?

Chcialbym zapytac czy mial ktos kiedys podobny problem ?

Druga sprawa czy istnieje opcja podlaczenia sie w inne miejsce niz w zlacze diagnostyczne ? tak aby ominac jak najwiecej niestykajacych zaroscialych polaczen ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi , Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    "Mechanik posiadający doświadczenie z Audi" i nie wie gdzie się podłączyć, nie rozśmieszaj ludzi.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Powiedz temu, pożal się Boże, "Mechanik posiadający doświadczenie z Audi", żeby wpiął się bezpośrednio w wiązkę od sterownika silnika.
  • Poziom 17  
    Można, bespośrednio do sterownika ale będziesz miał mase błędów.
  • Poziom 39  
    Szarak a od czego ma prrzybyć tych błędów po przypięciu się bezpośrednio do sterownika.
  • Poziom 42  
    Tak z ciekawości , który pin na sterowniku jest od diagnostyki?
  • Poziom 31  
    Jak autor tematu nie poda numeru sterownika to trudno powiedziec.
  • Poziom 11  
    Dzieki za odpowiedzi,
    1.Ciekawi mnie dlaczego mialyby pojawic sie bledy z powodu wpiecia sie bezposrednio do sterownika ?
    2. Numer sterownika podam jak tylko bede mial dostep do auta.
    3. Ciagle ciekawi mnie dlaczego brak lacznosci ze sterownikiem podczas podlaczania przez port diagnostyczny ? Ktos podejmie sie podania kilku mozliwych przyczyn ?

Szczerze powiedziawszy nie usmiecha mi sie wpinanie sie bezposrednio do sterownika za kazdym razem jak bede sie chcial polaczyc.

Co do sprzetu i jego ceny to moj jest rzeczywiscie tani i amatorski ale tak jak pisalem probowano sie do niego podlaczyc juz 3 razy w 3 roznych warsztatach. Za kazdym razem uzywane bylo urzadzenie przenosne. (samorobki to raczej nie byly). Oczywiscie moglo sie zdarzyc i tak ze wszysyc mieli badziewie. Z gory uprzedzam ze o niekompetentnych mechanikach nie mam ochoty dyskutowac.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    A radio oryginał ?
    Na pinie 3 w czarnej kostce ISO jest
    linia diagnostyczna K-Line, jeśli podłączymy kostkę ISO bezpośrednio
    do radia (które daje tam +12V na np. antenę lub wzmacniacz) to przy
    diagnozowaniu autka możemy mieć spore problemy.
  • Poziom 11  
    Wybaczie zwloke w odpowiedzi ale ostatnimi czasy podupadlem na zdrowiu i priorytetem stalo sie leczenie mnie :) Samochod zszedl na dalszy plan.
    Anyway probowalem laczyc sie Delta scanem w roznych konfiguracjach tzn przy zwartej lini K i L z radiem bez radia niestety wynik negatywny.

Mysle ze ostatnia deska ratunku bedzie podlaczenie sie tuz za sterownikiem niestety nie wiem pod ktory pin sie podpiac. Probowalem szukac pinoutu tegoz sterownika ale ciezko z tym jest. Jesli ktos wie ktory to pin to bede wdzieczny za info Numer sterownika to 028 906 021 F

BTW czy sa jakies przeciwskazania zeby odpiac sterownik calkowicie ? chodzi mi o to czy po odpieciu i ponownym wpieciu wszytko bedzie po staremu czy trzeba bedzie cos wgrywac ustawiac etc ?

z gory dziekuje za odpowiedzi.