Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat panda centralny zamek tylko otwiera

olafek_01 15 Wrz 2009 17:29 5477 9
  • #1 15 Wrz 2009 17:29
    olafek_01
    Poziom 2  

W związku z tym, iż jest to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie :)
    Niecałe dwa miesiące temu kupiłem na allegro oryginalny centralny zamek z pilotem do fiata Pandy. Zamontowałem go zgodnie z instrukcją i działał bez żadnego problemu do zeszłego tygodnia. Problem pojawiał się najpierw sporadycznie, musiałem dwa trzy razy naciskać przycisk zamykania na pilocie, lub przekręcać kluczyk w zamku, żeby zamknąć wszystkie drzwi, problem pojawiał się częściej, aż przestał zamykać pilotem i kluczykiem, bezproblemowo otwierając wszystkie drzwi czy to pilotem czy kluczykiem. Póki co zamieniłem kabelki wchodzące do centralki odpowiadające za otwieranie/zamykanie i spowodowało to że zamyka drzwi przyciskiem do otwierania, ale nie otwiera drzwi przyciskiem zamykania, kabelki powróciły na swoje miejsce i zamieniłem tylko w drzwiach kierowcy kabelki otwierania/zamykania powodując, że przyciskiem do otwierania otwierałem wszystkie drzwi oprócz kierowcy które się zamykały, oczywiście w drugą stronę nie działało. Próbowałem jakieś wnioski wyciągnąć ale niestety prawie nic nie wiem o centralnych zamkach.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 9
  • Pomocny post
    #2 15 Wrz 2009 18:03
    krisi3
    Poziom 20  

Jeśli kupiłeś nowy i działał bez zarzutów to masz prawo do reklamacji, z tego co opisałeś to prawdopodobnie masz problem z centralką zamka .

0
  • #3 15 Wrz 2009 18:08
    olafek_01
    Poziom 2  

kupiłem nowy, więc zrobię tak jak radzisz, dziękuję bardzo :)

0
  • #4 15 Wrz 2009 19:48
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

krisi3 napisał:
    Jeśli kupiłeś nowy i działał bez zarzutów to masz prawo do reklamacji, z tego co opisałeś to prawdopodobnie masz problem z centralką zamka .

Podejrzewam, ż nawet nie wiesz jak wygląda i jak jest montowany zamek centralny w Pandzie, więc nie wiem, po co się odzywasz z tak lamerską odpowiedzią i jeszcze dostajesz za nią pomógł.

:arrow: olafek_01, jeżeli mowa o srebrnych silniczkach montowanych bezpośrednio w kasetę zamka, to problem może stanowić ten dodatkowy mikroswitch z lewych drzwi, który steruje centralką zamka przy zamykaniu kluczykiem.
    Odłącz na chwilę przewody sterujące z drzwi i zostaw samo sterowanie pilotem, sprawdzając, czy wtedy prawidłowo zamyka i otwiera.

0
  • #5 15 Wrz 2009 20:41
    krisi3
    Poziom 20  

Kolego norbert.s. wiem jak wygląda,ale też wiem że w urządzeniach będących na gwarancji się nie grzebie. Ale oczywiście na pewno to ty masz rację, mogę ci oddać te dwa punkty jak ci tak na nich zależy.

0
  • #6 15 Wrz 2009 21:10
    Ireneo
    Poziom 40  

kolego krisi3 zanim się odeśle centralkę należy sprawdzić inne możliwe przyczyny ja również po tym opisie nie postawiłbym jednoznacznie ze to centralka

0
  • #7 16 Wrz 2009 11:20
    olafek_01
    Poziom 2  

odłączyłem przewody, tak jak mówiłeś Norbercie, ale niestety nic to nie dało :( myślałem, że może to być wina okablowania które odpowiada za zamykanie zamka, ale niestety to też nic nie dało. Czy coś jeszcze mogę zrobić w domowym zaciszu?

0
  • #9 16 Wrz 2009 19:20
    krisi3
    Poziom 20  

Kolego Ireneo ja napisałem ''prawdopodobnie'' to znaczy że nie jednoznacznie, jeden z kolegów już na samym początku stwierdził że się mylę, a sam nie zabłysną taki fachowiec a wyskakuje z lamerską odpowiedzią, a teraz zaczyna się akcja szukajcie a znajdziecie.Szacun panowie dla waszego doświadczenia w tym temacie a zarazem trochę pokory dla innych uczestników forum.Pozdro.

0
  • #10 16 Wrz 2009 20:16
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Posłuchaj kolego, teksty typu: prawdopodobnie masz coś z centralką i możesz ją zareklamować, to może napisać dziecko z przedszkola i jest duże prawdopodobieństwo, że trafi.
    Albo będziesz pisał w tematach tego działu merytoryczne odpowiedzi, albo każde następne takie porady zostaną nagrodzone zgodnie z regulaminem.
    W linku jest podane rozwiązanie problemu w wypadku sprawnego switcha sterującego i braku uszkodzeń wiązki.
    Temat zamykam.

0