Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Genius SW-HF5.1 5005 - przepala bezpiecznik.

rafalg2 15 Sep 2009 17:44 8909 6
Testo
 • #1
  rafalg2
  Level 10  
  Witam wcześniej pisałem o kondensatorze który wymieniłem, lecz problem jest nadal pali każdy bezpiecznik nawet 5A włożyłem. Proszę o pomoc.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Testo
 • #2
  Dławik81
  Level 15  
  Co to jest za urządzenie wzmacniacz określ je dokładnie najlepiej zrób zdięcie płytki dobrze myślę , jeśli jest to zabezpieczenie zasilacza lub przetwornicy posprawdzaj pojemności czy nie utraciły swoich parametrów czy prawidłowo podmieniłeś kondensator nie pomyliłeś polaryzacji to jest istotne przy kondensatorach elektrolitycznych bo inne to na pewno tez mogą byś trafione dalej posprawdzaj wszystkie półprzewodniki, diody ,mostki prostownicze, tranzystory, końcówki mocy ,rezystory za pomocą omomierza gdzieś musi być zwarty obwód lub któryś element elektroniczny uległ zwarciu przebiciu powoduje powoduje palenie bezpiecznika , posprawdzaj wizualnie czy nie ma gdzieś zwarcia na ścieżkach lub za pomocą brzęczyka . powodzenia


  Proszę zacząć używać kropek, przecinków i wielkich liter. Najlepiej od tego postu.
  Regulamin p15.
  (dj-MatyAS)
 • Testo
 • #3
  rafalg2
  Level 10  
  Daje parę fotek całego zestawu. jak sprawdzić który układ jest uszkodzony? Nic tam nie wygląda na przepalone bo już wymieniłem kondensator ceramiczny który sie poprostu skruszył jak kawałek węgla. Przy wzmacniaczu.
  Genius SW-HF5.1 5005 - przepala bezpiecznik.Genius SW-HF5.1 5005 - przepala bezpiecznik.
 • #4
  Dławik81
  Level 15  
  Miernik cyfrowy multimetr do pomiaru pojemności ,rezystancji wyposażony w funkje testu diody i półprzewodników bierzesz miernik ustawiasz na określony zakres pomiarowy wszystko zależy od tego co będziesz testował jeśli pojemności farady , rezystancja to omy no i tak dalej przed sprawdzeniem pojemności najlepiej je rozładować gdyż nagromadzony ładunek może uszkodzić przyrząd,trazystory mierzysz omomierzem , diody sprawdzasz test jest taka funkcja a najlepiej jak byś miał schemat widzę ze nie orietujesz się w pomiarach poczytaj trochę powodzenia a na pewno ci się uda powodzenia.
 • #5
  rafalg2
  Level 10  
  Dzięki ;] posprawdzam wszystko po kolei i zobaczę co się stało Pozdrawiam

  Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

  mierzyłem miernikiem wszystko i wygląda dobrze jedynie mam wątpliwości co to tych diód Genius SW-HF5.1 5005 - przepala bezpiecznik.
  Otóż przy ich sprawdzaniu miernik piszczy cały czas co moim zdaniem nie powinien wgl chyba że tylko małe króciutkie pisknięcie.
  Czy dobrze myślę? Pozdrawiam
 • #6
  Jaco18
  Level 26  
  diody sprawdzasz wylutowując jedną końcówkę, w ukłądzie może Ci mylnie pokazywać

  z tego co widać po zdjęciach nie ma tu wielkiej filozofi i albo któraś dioda zasilacza jest zwarta albo uszkodzony jeden z układów końcówki mocy - jak sprawdzisz już diody to ja bym na Twoim miejscu odłaczał zasilania po kolei od układów i patrzyl przy którym pali bezpieczniek i będziesz miał winowajcę.

  Sprawdź też oporność głośników czy przypadkiem któryś nie ma 0 ohm lub kabel czy nie jest gdzieś przycięty.
 • #7
  rafalg2
  Level 10  
  Dzieki za pomoc już problem rozwiązany byly uszkodzone chyba 3 kondensatory ceramiczne 104 które robiły zwarcie. Sub działa jak narazie bez zastrzeżeń. pozdrawiam

  104 = 100nF