Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka AMICA zwa 6428 I - elektrozawór?

decadus 15 Wrz 2009 17:48 6377 2
  • #1 15 Wrz 2009 17:48
    decadus
    Poziom 2  

Witam na forum, to jest mój pierwszy post tutaj, więc proszę o wyrozumiałość :|

Problem jaki mam był już kilka razy tu opisywany: pompa wody chodzi cały czas, błędy przy resecie H H6. Domyślam się, że sitko przed elektrozaworem może być zanieczyszczone. I tu pojawia się problem. Rozkręciłem grata z przodu i z tyłu ale nie jestem w stanie zlokalizować tego zaworu. Z przodu widzę pompę z tyłu jakiś transformator i pojemnik na sól z jakimś filtrem a wąż doprowadzający ginie gdzieś w otchłani urządzenia.

Czy może ktoś przesłać zdjęcie takiego elektrozaworu i czy mogę zmywarkę przewrócić na jeden bok, żeby ułatwić sobie dostęp? Albo może ktoś ma instrukcje jak się dobrać do tego nieszczęsnego zaworu?

Z góry dziękuję za odpowiedz.
    Pozdrawiam
    dec

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Wrz 2009 18:13
    plewy
    Poziom 11  

do sprawdzenia elektrozaworu nie potrzeba rozbierać zmywarki
    wystarczy odkręcić wąż doprowadzający wodę do zmywarki i ten biały plastikowy gwint to jest włąśnie to sitko o którym piszesz gdyż jest to sitko elektrozaworu.
    znajduje sie ono na górze przeważnie z lewej strony patrząc od przodu zmywarki
    jeśli będziesz chciał go wykręcić zmuszony będziesz do zdjęcia blatu zmywarki aby odłączyć węże w środku
    wówczas będziesz mógł go śmiało wyciągnąć i wyczyścić jesli jest aż tak zakamienione

0
  • #3 15 Wrz 2009 19:41
    decadus
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.

Niestety w tej zmywarce wąż doprowadzający wodę nie jest podłączony do obudowy, tylko od przyłącza wody wchodzi gdzieś głęboko pod zmywarkę i pewnie tam gdzieś dopiero można go odkręcić/odłączyć. Problem polega na tym, że nie wiem z której strony jest łatwiej się do niego dostać (istnieje możliwość, że od spodu). Stąd moje pytanie czy bez obawy o zniszczenie/zalanie zmywarki mogę ją swobodnie położyć na boku i dostać się od spodu?

Pozdrawiam
    dec

ps Przepraszam za błąd w temacie, oczywiście chodzi o 6428 I

Update:

ok, wczoraj chyba byłem zbyt poirytowany, żeby zrozumieć tekst pisany :D. Nie jestem pewny czy to to, ale u mnie przy podłączeniu wody na początku węża doprowadzającego jest taka buła plastykowa. Więc rozkręciłem, przedmuchałem i zmywarka hula :D

Dzięki plewy za pomoc.

Pozdrawiam
    Dec

0