Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Pentagram Cerberus P6391-problem z konfiguracją

Keino 15 Sep 2009 18:22 4599 8
    Keino
    Level 10  
    Witam kupiłam router Cerberus P6391 i nie wiem jak go skonfigurować. Moim dostawcą internetu jest osiedlowa kablówka. Powiedzieli mi, że jak już skonfiguruję routera to mam dać im znać żeby mogli zresetować ustawienia. Natomiast koledzy w pracy powiedzieli, że jak nie podłączę go do netu to nie zacznie działać.
    Czy może mi ktoś pomóc i powiedzieć od czego i jak mam to zrobić?
    mar1aczi
    Level 26  
    W instrukcji jest napisane jaki jest domyślny adres IP Twojego Pentagrama i jak się na niego dostać.
    Napisz jak aktualnie "podłączasz" się do internetu, to postaramy się wskazać co masz w swoim Pentagramie ustawić i jak. Masz kabel zakończony RJ45 i dochodzi do karty sieciowej?
    Keino
    Level 10  
    Tak mam kabel zakończony RJ45 i dochodzący do karty sieciowej.
    mar1aczi
    Level 26  
    Jak już dostaniesz się na urządzenie to przepisz na port WAN mac adres swojej karty, którą masz aktualnie internet (opcja, klonowanie mac). Podłącz kabel do portu WAN. W ustawieniach WAN ustaw inną podsieć niż tą, która jest w sieci, z której masz internet.

Adres mac odnajdziesz:
    Start > Uruchom > cmd i OK
    ipconfig /all
    Odszukaj połączenie lokalne i "Adres fizyczny" to poszukiwany adres mac.
    Jeśli podasz tutaj wynik polecenia powyższego, wskaże jaką podsieć możesz ustawić.
    Keino
    Level 10  
    Adres fizyczny 00-03-0D-19-1A-54
    DHCP włączone Tak
    Auto konfiguracja włączona Tak
    Adres IP autokonfiguracji 169.254.225.140
    Maska podsieci 255.255.0.0

Mam nadzieję, że o to chodziło.
  • Helpful post
    mar1aczi
    Level 26  
    Tak, o to chodziło. Tylko czy wykonałeś to polecenie gdy miałeś połączenie z siecią i dostęp do internetu?
    Keino
    Level 10  
    Nie byłam odłączona od netu.

Dodano po 6 [minuty]:

A tak to wygląda jak jestem podlączona do sici.
    Adres IP 88.220.150.243
    Maska podsieci 255.255.255.0
    Brama domyslna 88.220.150.1
    Serwer DHCP 172.18.0.11
    Serwer DNS 213.172.186.4
    213.172.186.5
  • Helpful post
    ameno25
    Level 14  
    Masz zrobić tak:
    Kabel od internetu włożyć do routera tam gdzie pisze WAN , później kabel dołączony do routera(ten z pudełka) włożyć w jedno z czerech wejść w routerze , a drugi koniec do komputera tam gdzie wcześniej włożony był kabel od internetu. Później wpisać w przeglądarkę 192.168.1.100 , wyskoczy okno logowania do routera logujesz się podając (admin, pentagram) , nastepnie wchodzisz w network (po lewej stronie) , odszukujesz "clone mac", klikasz clone mac . Koniec powinno działać .
    Keino
    Level 10  
    Wielkie dzięki. Działa.:D