Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz impulsowy 18,5V 3,5A

13 Cze 2004 11:01 13616 4
  • Poziom 20  
    musze zrobić takowy zasilacz, czy możena zrobić go na układzie LM2576- Adj?? Schemat zasilacza impulsowego ma wydajność do 3A, czy ruszył by laptop który potzrebuje 3,5A?? Zalecane napięcie wejściowe dla tego układu (schematu) to 32V, jednak ja potrzebuje niecałe 19V tak więc czy można by było zamontować mniejsze trafo i na jakie napięcie powinno ono być (włazcając starty napieciowe na samym mostku i pozostałych elementach oraz dodam ze sprawność zasilacza wynosi 70...80%)
    Dzieki za odpowiedz
  • Poziom 15  
    Witam. Potrzebowałem kiedyś zasilacz regulowany i przerobiłem zasilacz od starego kompa .Musisz zamienić w zasilaczu diode prostowniczą podwójną z 5V o większym prądzie i lepszej jakości z reguły schotkiego i wstawić w miejsce 12 Voltowej.Poszukać rezystora który odpowiada za napięcie i wstawić potencjometr montażowy.Tak przerobiony zasilacz dawał 10-18V przy znacznym prądzie.Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    ok, dzieki za schematy, zobacze co z tego wyjdzie- tylko ze w tym dolnym schemacie jest ten LM regulowany tylko HV- mysle że wystarczyłby zwykły, przecież nmie potrzebuje na wyjściu 50V a tylko 18,5V :D , a co do rozwiązania z modyfikacją zasilacza od kompa- jest to bardzo interesujące, bo dość proste rozwiązanie, jak szukałem postów kiedyś na elektrodzie dot. modyfikacji zailacza to były rozwiąznia ale bardzo skompilkowane a i po nich były problemy z przegrzewaniem sie zasilacza badz piszczeniem trafo, ale wracając do tematu posiadam zasilacz AT i czy nie ma jakiejś obawy że może nastąpić jakieś przepięcie i nie uszkodzi mi to laptopa?? a tego bym nie chciał, bo chociaż kupiony dośc tanio (80zł) był sprowadzany z anglii i w takiej konfiguracji w jakiej go dostałem to w polsce nawet uszkodzonego i niekompletnego bym takiego nie dostał w tej cenie. Czy kolega konradbogdan mogłby napisać jeszczee raz o tych diodach bo się troche pogubiłem i orientacyjnie ten rezystor jaką ma wartość- bo w moim zasilaczy troche dużo ich jest- tak na chłopski rozum:D
  • Poziom 15  
    Wyglądem przypominają tranzystory i są przykręcone do radiatora te większe prostują 5V i są schotkiego .Po zamianie podskoczy tobie napięcie 12Voltowe ze względu na lepszą sprawność tych diod.Wykonałem kilkanaście takich zasilaczy i spisują się bardzo dobrze.Typów ich jest bardzo dużo i rezystora ci nie wskaże bo nie znam układu .Pozdrawiam.