Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie akumulatorki do Cyfrówki?

infor7 15 Wrz 2009 21:50 9825 23
  • #1 15 Wrz 2009 21:50
    infor7
    Poziom 14  

Witam, mam aparat kodaka - strasznie prądożerny. Kupiłem kiedyś z ładowarką 4 aku o poj 2300 ale szybko zdechły*.

Mam do wyboru teraz (widzę że większość jest Ni-MH) - nie wiem czy to dobrze? czy lepsze inne?

1)Energizer 2500mAh - 30zł 4szt.
    2)SANYO ADVANCED 2700 mAh 32zł 4.szt
    3)Duracell 2650 mAh 25zł 4. szt

Mam te opcje do wyboru - niewiem co będzie najtrwalsze - i najwydajniejsze jakościowo? Można jakieś opinię? (nie patrze na te bezmarkowe made in china)

ŁADOWARKĘ MAM Fameart PC10 AA 2x (2.8V - 240-280 mA) 1.568VA
    AAA 2x (2.8V- 120-130mA) 0.728VA

Nadaje się ona do takich akumulatorów? czy ich nie wykończy szybko w sensie...

• #2 15 Wrz 2009 22:42
    kaczmarj
    Poziom 23  

Miałem Energizer 2500 i Duracell 2650. Stanowczo polecam te pierwsze czyli Energizer 2500. Długo wytrzymują i długo trzymają jak nie są używane. Duracell to porażka. Nie znam niestety Sanyo więc nic na ten temat nie piszę.
    Energizer górą.

• #3 15 Wrz 2009 22:55
    lechoo
    Poziom 39  

Żadne z nich - ogólnie to badziewie, a pojemność to nie wszystko...
    Polecam SANYO ENELOOP (2000mAh) albo PANASONIC INFINIUM (2100mAh).

• #4 15 Wrz 2009 23:47
    infor7
    Poziom 14  

jak chodzi o te Eneloop to niewiem na ile zdjęć wystarczy 2000mAh :/

Skłaniam się wiec ku tym Sanyo 2700 ale właśnie mam dylemat ... co lepsze będzie

• #6 16 Wrz 2009 09:29
    infor7
    Poziom 14  

właśnie cyfrówki używam raczej rzadko, czasem ze 2 razy w tyg i rzadziej. Więc nie wiem ile 2700 wytrzymają....

Dobre linki dzięki !! poczytam też

• #7 16 Wrz 2009 10:07
    kaczmarj
    Poziom 23  

Mogę jeszcze polecić akumulatorki Varta 2100mAh. Mają małe samorozładowanie i mimo skąpej pojemności dużo fotek można z tego zrobić. Mam Kodaka i średnio 500 fotek w ciągu nawet 3 miesięcy bez ładowania przy matrycy 8mpixeli. Kupiłem je łącznie z ładowarką.

• #8 16 Wrz 2009 10:56
    -RoMan-
    Poziom 42  

infor7 napisał:
    jak chodzi o te Eneloop to niewiem na ile zdjęć wystarczy 2000mAh :/

Skłaniam się wiec ku tym Sanyo 2700 ale właśnie mam dylemat ... co lepsze będzie

Błądzisz strasznie. Jeśli nie robisz zdjęć setkami dziennie i w torbie nie masz 5 kompletów akumulatorów tylko jesteś typowym pstrykaczem - kupuj Eneloopy. Pojemność to nie wszystko - co Ci po pojemności, jak po tygodniu akumulatory puste z samorozładowania?

• #9 16 Wrz 2009 17:07
    infor7
    Poziom 14  

no dokładnie do tego też biję... niewiem porostu ile trzymają te zwykłe pojemność. A zdjęcia właśnie raz na czas... czasem gdzieś się zdarzy na wyjazd i mnie zastanawia ile wytrzymają zdjęć eneloop gdzieś w górach itp a ile 2700 ;)

• #10 16 Wrz 2009 17:08
    MarekPPN
    Poziom 35  

Ja korzystałem z Energizer dużo czasu i nie narzekałem.
    Sanyo Eneloop do też dobry wybór.

• #11 16 Wrz 2009 18:09
    mk20
    Poziom 26  

Polecam Sanyo Eneloop - bdb akumulatorki. Z aparatem Sony H1 działa to wyśmienicie. Pozostawione nawet na 2 miesiące w aparacie nie wykazują efektu rozładowania.

• #12 16 Wrz 2009 18:14
    infor7
    Poziom 14  

a jak chodzi o ENELOOPY to ile robicie mniej więcej zdjęć na nich? ( jakim aparatem)

• #13 16 Wrz 2009 20:56
    MarekPPN
    Poziom 35  

Cytat:
    a jak chodzi o ENELOOPY to ile robicie mniej więcej zdjęć na nich? ( jakim aparatem)

Ja używałem ich osobiście do zewnętrznej lampy błyskowej.

• #14 12 Paź 2009 16:28
    le monde
    Poziom 10  

Ja Eneloopów używam do gripa canona 30D. Mieści się ich tam 6. Był to wydatek, ale się opłaca, bo z ich pomocą mogę śmiało zrobić do tysiąca zdjęć, czyli mniej więcej tyle ile podaje producent i gripa i Eneloopów. Nie muszę chyba mówić jaka to wygoda :)

• #15 12 Paź 2009 20:49
    telwisalfa
    Poziom 21  

Witam.
    Mam do Canona A630 dwa komplety po 4 szt. Energizer 2650 i jest super ... można dużo pstrykać i mogą też czekać naładowane.
    Pozdrawiam.

• #16 25 Lis 2009 11:34
    Rafal_
    Poziom 12  

Także zdecydowanie polecam eneloopy, solidna żywotnośc i co najważniejsze nie rozładują się w nieużywanym sprzęcie. Jeżeli nie zamierza się pstrykać 100 zdjęć dziennie, to jest to naprawdę duża zaleta.

• #17 27 Lis 2009 09:06
    Sic23
    Poziom 2  

Nie będę odmienna i po raz kolejny też zachwalę Sanyo Eneloop. Dla mnie największym zaskoczeniem w momencie kupna tych baterii było to, że od razu były naładowane, co normalnie sie nie zdarza:)

• #18 02 Sty 2010 15:41
    jarek2425
    Poziom 10  

Witam. Używam od roku tych - SANYO ADVANCED 2700 mAh. I powiem tak 2 miesiące było wszystko ok. Po 2 miesiącach użytkowania zaczęły same się rozładowywać i kiedy ich potrzebuje muszę je lądować - co jest strasznie denerwujące. Ja używałem ich do lampy SB-800 - duża pojemność pozwala robić bardzo wiele zdjęć z lampa - prędzej rozładowałem baterie w aparacie(D90). Jeśli ktoś nie używa codziennie tych akumulatorków to nie polecam do aparatu... Pojemność po około roku użytkowania to od 2300 do 2500 mam 6 sztuk.

• #19 02 Sty 2010 18:11
    kaczmarj
    Poziom 23  

A jak zmierzyłeś pojemność tych akumulatorków ?
    Mam sporo akumulatorków różnych typów. Mam też dość przyzwoitą ładowarkę procesorową. Ma dokładne wskazania stanu każdego akumulatorka jaki do niej wkładam do ładowania. Każdy akumulatorek ma swoją sprawność elektryczną. Wynika między innymi a sprawność z ilości energii jaką dostarczamy do ładowania akumulatorka i tą jaką uzyskamy w trakcie jego eksploatacji. Kiedyś się zastanawiałem nad sprawnością akumulatorków i wyszedł prosty wynik. Czym większej pojemności akumulatorek, to jego sprawność spada. Jeśli na akumulatorku pisze pojemność powiedzmy 2700mAh, to oznacza że taką energię akumulator pobiera w trakcie procesu ładowania. Rzeczywista pojemność tak naprawdę w tym przypadku wyniesie max. 2350mAh i nie biorę teraz pod uwagę utraty energii w procesie bezczynności. Ta jest też różna i zależna od surowców użytych do produkcji i całkowitej pojemności. Akumulatorki o mniejszej deklarowanej pojemności dłużej wytrzymują leżakowanie, a wynika to raczej z zastosowanych surowców, które kosztem trwałości uniemożliwiają zwiększenie pojemności. Producenci stosują różne triki na ukrycie rzeczywistości. Sprawa dotyczy wszystkiego co nas otacza, a nie tylko akumulatorków.
    Tak jak już tu koledzy opisywali, Sanyo ENELOOP o poj. 2000mAH mają naprawdę małą utratę energii w procesie składowania. Ostatnio kupiłem komplet z ładowarką z datą produkcji lipiec 2007. Akumulatorki po rozerwaniu plastikowego blistra nadawały się do użycia bez ładowania wstępnego. Włożyłem je do aparatu i mam już sporo zdjęć jeszcze bez ładowania. Akumulatorki kupiłem w grudniu.
    Mam też akumulatorki VARTA z napisem gotowe do użycia. Pojemność AA wynosi 2100mAh, a typu AAA 800mAh. Te mniejsze od dwóch lat jeszcze nie ładowałem, a codziennie ich używam w pilocie TV. Te większe w aparacie są zawsze gotowe do użycia nawet po kilku miesiącach bezczynności. VARTę kupiłem w Norwegii.
    Polecam więc Vartę i Sanyo Eneloop mimo ich małej stosunkowo pojemności.
    PS.
    Mam aparat naprawdę prądożerny i całkowicie profesjonalny. Miałem już takie przypadki, kiedy akumulatorki (Energizer 2700mAh i Duracell 2650 mAh) były rozładowane i trzeba było je zastąpić bateriami i te pozwalały na zrobienie kilku fotek lub co też się zdarzyło, nawet nie uruchomiły aparatu.
    Piszę tu o BATERIACH a nie akumulatorkach.

• #21 11 Sty 2010 21:50
    chudyK1
    Poziom 9  

Ja polecam Energizer AA 2450mAh i Sanyo Eneloop 2000mAh testuje je pół roku w padzie od x360 .póki co ich wydajność jest bardzo podobna ale czuje coś, że na dłuższą metę lepsze będzie Sanyo ponieważ mają mniejsze samorozładowanie i fajne jest to że są fabrycznie naładowane jak bateria alkaiczna.Co do Enegizerów to trzymały mi prawie tyle co baterie Energizer Lithium.Trudno by mi było wybrać z nich które są lepsze ,wszystko zależy do czego będą wykorzystywane.
    Pozdrawiam

• #22 31 Lip 2010 21:13
    patczar
    Poziom 2  

Posiadam Duracel 2650 i początkowo mnie zadowalały ale po ok. 10 cyklach ładowania stały się rozczarowujące. Niby są naładowane w pełni (i w sprzęcie nie wymagającym dużej mocy potrafia działac długo), ale w aparacie nie wytrzymują obiążenia, aparat się wyłącza, mam wrażenie, że nie sa w stanie wygenerować prądu wymaganego przez sprzęt.
    Także potwierdzam: pojemność to nie wszystko. A skoro polecanie Sanyo to może to będzie mój nastepny wybór.

• #23 15 Cze 2011 19:39
    Marcinov25
    Poziom 2  

Odświeżę temat, ponieważ mam zonka z Samsungiem ES28 i akumulatorkami. Na początku kupiłem zestaw firmy TREQ i 4 akumulatorki 2300. Naładowałem włożyłem do aparatu zacząłem ustawiać testować. Zrobiłem może 20 fotek i padły. To samo z pozostałymi dwoma. Pomyślałem kupiłem syf, więc kupiłem Energizerki z ładowarką w komplecie 2 aku po 2650 i do tego 2 po 2400 i znowu zonk na słabszych 30 fotek - padły, na mocniejszych może z 50. Teraz mam do was pytanko, czy mam pecha z akumulatorkami, czy aparat jest trafiony czy jest tak prądożerny, że o ironio, taniej mi będzie kupić jakiś inny aparat?

Pozdro.

• #24 17 Cze 2011 00:32
    korrus666
    Poziom 40  

Te ładowarki w komplecie to zazwyczaj jest lipa i bardziej niszczą akumulatory niż je ładują. Tym bardziej że ten aparat ma spory pobór prądu i się wyłączy mimo że akumulatorki nie są do końca rozładowane. Ładujesz potem takie nie do końca rozładowane i jest coraz gorzej. A żeby mieć pewność kup jakieś dobre baterie i sprawdź ile na nich zrobisz zdjęć. Polecam baterie Energizer Lithium. Ja na komplecie takich zrobiłem moim aparatem 1000 zdj. Z tym że u mnie wchodzą 4 a nie dwa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME