Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 6935G - kilka pytań odnośnie zasilania i inne

lsd100 15 Sep 2009 22:02 2316 4
 • #1
  lsd100
  Level 14  
  Mam kilka pytań dotyczących mojego laptopa:

  -W sumie laptopa używam przeważnie w domu, bardzo rzadko gdzieś go zabieram, a więc w domu mam go cały czas podpiętego do zasilacza i moje pytanie
  to czy takie ciągłę używanie zasilacza(a co za tym idzie ciągłe doładowywanie baterii) nie szkodzi baterii ? A myślę że troche bez sensu jest co chwile odłączać go
  od zasialcza i czekać aż bateria sie rozłąduje do końca bo od takiego co chwile podłączania i odłączania można uszkodzić złącze łądowania.

  -Chciałem też dowiedziec sie czym najlepiej czyścić ekran,żeby go nie porysować i czym najlepiej czyśćić obudowe , bo jak wiadomo przy czarnym laptopie widać
  jak szybko osadza się kurz, a więc dobrze jest go często przcierać, ale czym bo obudowa wygląda na taką którą łątwo zarysować ?

  I ostatnie pytanie , w jaki sposób podłączyć tego laptopa do zwykłego TV (composite,s-video) gdzyć posiadam tylko wyjście HDMI i D-Sub ?
 • #2
  oskar_dyjas
  Level 25  
  W acerach tak czy siak bateria nie wytrzyma Ci długo, choćbyś o nią dbał. Acer stosuje w swoich laptopach części, które mają dobre parametry I rzędu, czyli wysoką pojemność dysku, a parametry II rzędu, czyli bufor, prędkość obr., awaryjność już tego nie widać.

  Złącze zasilania można w ten sposób uszkodzić, ale w Acerach łatwo się wymienia. Może nie łatwo, ale najszybciej w stosunku do innych.

  Dbaj o baterię jak tylko możesz, zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi. Jeśli zaś będziesz tylko czasem doładowywał baterię, to zmniejszasz jej żywotność, ale to i tak nieuniknione.

  Dobry (nie taki z tesco)płyn do szyb lub spryskiwaczy, papier t. Są też takie specjalne nawliżane chusteczki do czyszczenia, ale zostawiają smugi i sporo kosztują. Nie ma to jak Clin. Oczywiście nie przecierać na sucho bez płynu, bo będziesz miał zarysowania, jeżeli chcesz.

  Z podłączeniem będzie Ciężko. :( Nie podpowiem Ci, czy są w ogóle takie przejściówki, ale nawet jeśli, jakość obrazu będzie katastrofalnie kiepska.
 • #3
  lsd100
  Level 14  
  Dzieki za podpowiedzi.

  Czyli jeśli będe miał cały czas podłączony zasilacz to wtedy nie jest doładowywanie baterii,bo wtedy jest caly czas na najwyższym poziomie naładowania, a wiec to chyba
  nie szkodzi baterii ?
 • #4
  oskar_dyjas
  Level 25  
  I tak i nie. Akumulator jest pod stałym nadzorem czujnika napięcia, także zostaje ładowany, gdy nawet samo zniży się napięcie w akumulatorze, co przy zużytym coraz bardziej pogłębia ten problem.

  Jak już bardzo chcesz, wyjmij baterię i działaj bez niej. Tylko jeśli zabraknie Ci prądu, lub chwilkę go nie będzie :(.

  Jeśli bęsziesz cały czas miał naładowaną baterię, nie zaszkodzi to akumulatorkowi, wręcz jest to najlepsze wyjście. Mówię jeszcze, że to nieuniknione, że bateria coraz krócej będzie Ci służyć, niestety.
 • #5
  lsd100
  Level 14  
  Czyli tak jak mówisz ,nieuniknione jest ze bateria i tak sie wykończy, w sumie to mi to
  nie przeszkadza bo ja i tak używam laptopa tylko w domu.

  A wracając do tematu wyjścia na TV, a więc jak pisałem mam tylko wyjścia D-Sub i HDMI.NA allegro widziałem takie adaptery D-Sub -> s-video, sprawdzał już może ktoś to ?
  Czy to rzeczywiście działa ?
  Jak narazie najlepszym rozwiazaniem ogladania na TV to jest taki że zainstalowałem media server i ogloadam poprzez konsole PS3 na TV.

  Ale powiedzmy jak będe chciał pograć to już nie przejdzie.