Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDP619p - nie wyłącza grzania

RYSIEK92 15 Wrz 2009 22:14 1533 6
  • #1 15 Wrz 2009 22:14
    RYSIEK92
    Poziom 9  

Grzałka grzeje na wszystkich programach, nawet na płukaniu. Czy to jest wina modułu, bo przekaźnik jest doby ten który załącza grzałkę i do tego grzeje na maxa.

0 6
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 16 Wrz 2009 01:13
    superoki
    Poziom 14  

Proponuje sprawdzić czujnik NTC

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 17 Wrz 2009 16:57
    sujka5
    Poziom 26  

Obawiam się że moduł sterujący jest uszkodzony....
    Czujnik NTC na początek bym zostawił bo on informuje tylko moduł jaką mamy temp. podczas prania..

0
  • #4 17 Wrz 2009 18:17
    kczarny
    Poziom 13  

Sprawdź czy niema przebicia do masy (obudowy).

0
  • #5 18 Wrz 2009 22:55
    wosokol
    Poziom 20  

popytaj się specjalistów od ARDO (wąskie pralki ładowane od frontu z tzw "telewizorkiem" ) o parametry temperaturowe czujnika NTC a swoją drogą sprawdz najlepiej induktorem czy grzałka nie ma przebicia

0
  • #6 07 Paź 2009 13:04
    RYSIEK92
    Poziom 9  

dzięki za podpowiedzi ale problem dalej nie rozwiązany,nadal nie znam parametrów ntc
    posiada on dwie pary styków ,jedna to termistor -sprawdzałem go w czasie grzania i zmienia rezystancję czyli jest ok ,natomiast druga para to musi chyba być jakiś wył. termiczny bo jest cały czas na zwarciu ,tylko nie wiem w jakim zakresie temperatur działa.Na module była zwarta dioda przełączająca ,która za strerowuje przekażnik po przez tranzystor.Wymieniłem ją ale to nic nie dało. Jak włącze pralkę na program płukania w trakcie pobierania wody załącza grzałkę i wyłącza ją dopiero w trakcie wypuszczania wody.W czasie wirowania nie grzeje. Jeżeli to nie ntc to pozostaje chyba moduł tylko nie wiem czego się czepić bo wszystkie elemęty które sterują przekażnikiem są dobre.Może ktoś ma jakieś sugestie czego się jeszcze czepić.

0
  • #7 18 Paź 2009 19:32
    RYSIEK92
    Poziom 9  

Pralka po wpięciu innego modułu (sprawnego tylko z innej pralki) działa prawidłowo,czyli
    uszkodzony moduł.Koszt takiego modułu 400zł.

0
  Szukaj w 5mln produktów