Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google Chrome 3 przyspiesza i lepiej wygląda

danielde 16 Wrz 2009 00:02 3845 10
  • Google Chrome 3 przyspiesza i lepiej wygląda
    Wczoraj Google wystawiło stabilną wersję Chrome 3. To już trzecia edycja coraz bardziej popularnej przeglądarki wydana w ciągu zaledwie roku. To wydanie jest szczególne w sferze wydajności, a dokładniej mówiąc poprawiono silnik JavaScript. Aplikacje web’owe i skomplikowane kody programistyczne są przetwarzane około 25 procent szybciej w porównaniu do wcześniejszych wersji Chrome - informuje Google.

Poza zwiększeniem wydajności nowa wersja wreszcie pozwala na zmianę wyglądu przeglądarki za sprawą łatwo dostępnych motywów. Poza tym strona główna przeglądarki zyskała możliwość konfiguracji między innymi dzięki technologii "przeciągnij i upuść", a pasek adresu wzbogacono o wyraźne różnice w typach ikon przypisanych do wyszukanych wyników.

Zaletą ze strony programistycznej jest wsparcie HTML 5, który umożliwia strumieniowe odtwarzanie dźwięku i obrazu bez wymaganych wtyczek.

Póki co Google Chrome 3 w wersji stabilnej dostępne jest dla użytkowników systemu Windows pomimo tego, że Google zobowiązało się do wydania rodzimych wersji dla systemów Linux i Mac OS.

Źródło:
    http://www.electronista.com/articles/09/09/15/google.chrome.3.stable.release/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    danielde
    Tłumacz Redaktor
    danielde napisał 676 postów o ocenie 13, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    W życiu nie widziałem brzydszej przeglądarki....
    kosmik903
    Poziom 17  
    Krzysiek16 napisał:
    W życiu nie widziałem brzydszej przeglądarki....

No może urodziwa nie jest, ale za to bardzo szybka. Używałem IE, Firefox, Safari i według mnie Google bije je na głowę. Odpala się w kilka sekund a przeglądanie stron to "poezja" :). Radzę spróbować.
    swiftgeek
    Poziom 12  
    opera z blokadą reklam :P
    Arek K.
    Poziom 21  
    Poedytujcie sobie na chrome swój profil na elce i kupcie premium. Nie uczynicie tego, bo on na siłę modyfikuje pola. Ja mam FF i nie narzekam, działa szybko.
    nusch
    Poziom 15  
    Przed chwilą sprawdziłem edycje profilu - bez problemu, może testowałeś na 1.x w bardzo testowej wersji. W tym momencie Chrome jest dużo bardziej zgodny ze standardami niż Firefox. Potwierdza to choćby 100/100 wynik w Acid 3 test, z którym nawet nightly buildy Firefoxa wciąż nie mogą sobie poradzić. Więc jeżeli jakiekolwiek problemy występują to to tylko i wyłączenie wina twórców portalu. Sam Firefoxa używam szczególnie do pracy ze względu na niektóre pluginy ale jeśli chodzi o szybkość i zgodność to Chrome bije go o głowę.
    Popak
    Moderator na urlopie...
    Witam
    Przed chwilą zainstalowałem i:
    Wygląd samej przeglądarki nie przypadł mi do gustu, ale jeżeli chodzi o szybkość to rzeczywiście szybsza jest od FF :)
    piotreek88
    Poziom 12  
    Operka najnowsza i tak bije wszystko inne na głowę.
    oskar_dyjas
    Poziom 25  
    Nie bije, jest w niej mnóstwo niedociągnięć, tzn. Twórcy stron nie sprawdzają, czy strona pyka z operą, tylko z FF. Też faworyzowałem kiedyś operę, ale najnowsza wersja mi się nie podoba. FF też nie. Zaraz zainatlauję Google Chrome, zobaczymy. Jak będzie szybka i compatibily, to będę używał właśnie jej.