Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kabel midi na jack jak przerobić

madeinitaly 16 Sep 2009 11:11 6226 11
    madeinitaly
    Level 10  
    hej, mam kabel midi i chciałem odciąć jedną końcówke po to aby założyć tam dużego jacka. Po ściągnięciu wtyczki okazało się że nie jest to takie proste bo do jacka idą 2 (3) kable a kabel midi ma ich 5... można to jakoś zredukowć ? ;) ewentualnie któreś ze sobą skręcić żeby to wszystko grało ? ;)
    goldi74
    Level 43  
    Nie da się tak zrobić. Kabel midi jest kablem cyfrowym. Coś w stylu RS232. Nie płynie nim muzyka tylko informacje o instrumentach. Proponuję poczytać trochę o standardzie MIDI.

Chociaż, po chwili zastanowienia, doszedłem do wniosku że Koledze chodzi chyba jednak o kabel DIN a nie MIDI. Wtedy przeróbka jest, jak najbardziej, możliwa.
    madeinitaly
    Level 10  
    Kabel MIDI i DIN mają takie same wtyczki więc nie wiem jaki to ;)

szukałem na google i trafiłem na coś takiego "kabel MIDI typu DIN5"

czyli może być jedno i drugie ;)
    goldi74
    Level 43  
    No fakt. Wtyczki są identyczne. Lepiej niech Kolega napisze co z czym ma być połączone tym kablem.
    madeinitaly
    Level 10  
    myślałem o podłączeniu perkusji elektronicznej do kompa tylko gdzieś doczytałem że tym kablem nie idzie dźwięk tylko impuls czy coś tam ;) także odpada podłączenie tego pod karte dźwiękową bo nie zda to raczej żadnego egzaminu :)
    goldi74
    Level 43  
    Czyli jednak chodzi o MIDI. Jaki jest opis tego złącza w perkusji?
    madeinitaly
    Level 10  
    MIDI OUT/THRU oraz MIDI IN
    goldi74
    Level 43  
    Czyli jest to MIDI. Nie ma tam sygnałów audio. Swoją drogą niektóre karty dźwiękowe mają lub miały wejście i wyjście midi. Może Kolega pójdzie w tym kierunku i zainteresuje się tym tematem. Być może istnieją same karty midi na PCI.

Sprawdziłem. Istnieją takie karty. I to w cenie około 35 zł za nówkę z gwarancją.
    madeinitaly
    Level 10  
    hmm karta z wejściem MIDI, spoko tylko tak trafiłem na kabel MIDI - USB... nie jest to lepsze rozwiązanie ? czytałem o tym i piszą że potrzebna jest dobr karta dźwiękowa żeby nie było opóźnień... przy tej karcie z wejściem MIDI też byłby ten problem ?
    Special_K
    Pupil
    Witam. Szukam takowej karty, lecz znaleźć nie mogę (nie w tej cenie a raczej 600zł i wzwyż). Proszę o podanie jakiegoś modelu, nazwy.
    darlon
    Level 17  
    ESI Midimate - jeden z prostszych konwerterów midi-usb. jak potrzebujesz podpiąć midi do pc to najprostsza opcja. koszt w granicach 100 zł, da się taniej ale odradzam