Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak odbierać programy polskie TVP na satelicie?

jerryg86 28 Wrz 2009 15:44 135512 150
 • #121
  forestx
  R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Taka drobna uwaga - nie liczył bym zbytnio na CAM'y do NDS'a - raczej nie będą dostępne.
 • #123
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  Na razie jakikolwiek tuner zgodny z DVB-S2 tj odbierający modulację 8PSK i oferujący dekodowanie MPEG-4 oraz AC3.

  To jest minimum dla kanałów FTA. FTV i Pay-TV będą wymagać modułu dostępu warunkowego NDS Videoguard. Ale FTV to dopiero w połowie grudnia. PayTV w późniejszym terminie.
 • #126
  musculus
  Poziom 17  
  Parę dni mnie nie było - widzę, że dyskusja poszła dalej. Ale wracając do tematu (w końcu tytuł wątku brzmi "jak odbierać programy polskie TVP na satelicie") może podsumuję wnioski praktyczne i poproszę o skorygowanie, gdyby były tu nieścisłości:

  Do odbioru FTA potrzeba tunera z MPEG-4. Najtańszym obecnie jest polsatowski Samsung DSB-H370G (nowy z gwarancją na Allegro kosztuje około 250zł).

  Aby odbierać FTV i płatne programy należy mieć tuner z obsługą NDS Videoguard (informacja z telegazety TVP - nie będzie działać Common Interface, ale będzie chodzić CI+).

  Pozostało do wyjaśnienia, które obecnie dostępne tunery będą współpracować z NDS-em i jak go ewentualnie dzielić. Czy ewentualna nowa wersja softu w takich tunerach jak Ferguson 8500 czy Ariva 200 (około 400-500zł) pozwoli na pracę z NDS-em (czy to tylko kwestia softu, czy wymagany jest np. dedykowany chip?) Jeśli to tylko kwestia softu to prawdopodobnie będą dobrze działać Dreamboxy (około 2000zł), chociaż sądzę, że można liczyć i na Fergusony.

  Kwestia dzielenia - istnieją takie alternatywy: splitter, komputer z czytnikiem kart lub Dreambox. Jak rokuje każda z tych możliwości?
  Inną opcją jest oglądanie płatnych programów tylko na jednym telewizorze, a do każdego innego można dokupić nową kartę i oglądać tylko FTV i FTA.

  No i pozostaje otwarta sprawa anteny. Jaką powinna mieć średnicę, żeby mieć dobry odbiór? (Mnie interesuje zwłaszcza Śląsk i antena z zezem, ale sądzę że forumowicze z innych regionów Polski też będą chcieli się dowiedzieć, jak wygląda sprawa w ich rejonie).
 • #127
  telesat1
  Moderator na urlopie...
  musculus napisał:


  No i pozostaje otwarta sprawa anteny. Jaką powinna mieć średnicę, żeby mieć dobry odbiór? (Mnie interesuje zwłaszcza Śląsk i antena z zezem, ale sądzę że forumowicze z innych regionów Polski też będą chcieli się dowiedzieć, jak wygląda sprawa w ich rejonie).

  Myślę że 3m wystarczy. Podsumowanie naprawde super.
 • #128
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  musculus napisał:

  Kwestia dzielenia - istnieją takie alternatywy: splitter, komputer z czytnikiem kart lub Dreambox. Jak rokuje każda z tych możliwości?
  Inną opcją jest oglądanie płatnych programów tylko na jednym telewizorze, a do każdego innego można dokupić nową kartę i oglądać tylko FTV i FTA.


  W przypadku TVP i kanałów Pay-Vie (dalsza przyszłość) nie będzie opłacalny splitter. Dla FTV to już byłoby absurdem używanie go. Policz a sam dojdziesz do wniosku.
  Zresztą zawsze można przełożyć karty w tunerach...
 • #129
  kult5
  Poziom 21  
  Witam
  Żeby odebrać pakiet FTA potrzebny jest dekoder dvb-s2 czy wystarczy telewizor z wbudowanym mpeg-4??
  Myślałem o rozwiązaniu typu:
  1. Zakup talerza + tv lcd z wbudowanym mpeg-4 i odbiór podstawowych kanałów tvp 1 tvp2, historia, kultura itp.
  2. Gdy dekodery będą dystrybuowane przez tvp (niższa cena) zakup dekodera z kartą i odbiór tvn, polsat, tvp sport i być może kanałów płatnych
 • #130
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  Po pierwsze rozdziel dwie kwestie. Przetwarzanie danych cyfrowych - i tu MPEG4 oraz sama głowica - są DVB-S, DVB-S2, DVB-C, DVB-T, DVB-T2.

  Telewizory które u nas oferowano mają zazwyczaj jedynie głowice DVB-T (DVB-T2 niestety nie a za takim standardem lobbuje TVN i ITI). Niektóre mają dodatkowo głowicę DVB-C (kabłówka). Może znajdzie się jakiś egzotyczne model z głowica DVB-S czy DVB-S2.

  Jeszcze pozostaje kwestia złącza CI dla odbioru kodowanych programów (będą też takie w DVB-T).

  Na 99,99% sam telewizor nie wystarczy.


  Przeczytaj dokładnie ten watek. Masz wszystko podane. Trzy pakiety - od niedawna pakiet FTA do którego należy tez TVP Sport, pakiet FTV (od 15 XII - TVP Sport, Polsat, Polsat2, TVN, TVN7) oraz w dalszej przyszłości pakiet Pay-TV.
  Dedykowane tunery mają być dostępne pod koniec listopada (no trzeba je wyprodukować a potem przywieźć - drogą morską - a małych partii nie opłaca się przywozić).
 • #131
  kylo71
  Poziom 10  
  Witam ! Posiadam dekoder Polsatu samsung DSB-H370G i mam takie pytanko do posiadaczy tego pudełeczka,czy ktoś odbiera TVP HD z Astry na nim jak tak to prosze opisać jak i co ustawić.Antena 85 cm zez na Astre.Dzięki za pomoc.
 • #132
  pop3600
  Poziom 10  
  najlepiej kupić sat kurier tam jest opisane szczegółowo o platformie tvp
 • #133
  giga2
  Poziom 11  
  Miałem tu nie wchodzić do 15.12 ale znalazłem dość ciekawy wpis do dyskusji o cenie dekoderów z NDS-em: http://blogi.satkurier.pl/49434-ile-za-odbiornik-dla-kanalow-tvp-z-astry.html
  Choć nie zawsze się z panem J.S. zgadzam w tym przypadku wycena jest podobna do mojej.
  Dla kylo71:
  Jeśli masz antenę ustawioną na HB i na Astrę wejdź do Menu, Instalacja, Skanowanie Transponerów, ustaw Astra 1, strzałka w dół, strzałka w lewo - Nowy i wpisz parametry. Odpowiednio 10.862, 22000, Pozioma, DVB-S2! i przeskanuj transponder. Kanały dodadzą się na końcu listy Wszystkie.
 • #134
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  SatKurier zawsze słynął z bajkopisarstwa, niestety nie jest to wiarygodne źródło informacji - poza oficjalnymi i autoryzowanymi wywiadami. Na forum SK był stosowny i bardzo rzeczowy komentarz nt jego bełkotu. Sugerował i nadal sugeruje tylko to co mu jest wygodne - tj co potrzebuje sprzedać.

  Jeśli oficjalne informacje to tylko od źródeł - TVP oraz SES Astra.

  Skrócone info na podstawie oficjalnych informacji od TVP, kursywa komentarze i info na podstawie doświadczeń własnych i innych użytkowników.

  Platforma TVP będzie emitowana z satelity Astra na pozycji 19,2'E.
  Emisja w standardzie DVB-S2 MPEG-4 AC3 (również kanały radiowe w AC3).

  Dane pierwszego transpondera platformy: 10862, H, DVB-S2, 8PSK, 22000, 8/9.

  Aktualnie drugi transponder TVP (10773) na Astrze nadal emituje kanały TVP kodowane w Videoguard. Obraz jest kodowany, dźwięk nie. Ten transponder to nie platforma TVP ale dosył do kablówek a tego się nie zmienia ot tak z dnia na dzień..

  Próba wmawiania ludziom ze to wina za małej anteny jest tylko kłamstwem.
  .

  Będą dostępne trzy opcje:

  pakiet FTA - uruchomiony 15-09-2009. Nadawany będzie w wiązce kierunkowej - czyli z ograniczonym zasięgiem. Standardowa wiązka satelity Astra 1KR jest sumą promieniowania wiązek kierunkowych.
  Polska wiązka ma środek w środkowej Słowacji. Zasięg obejmuje Polskę za wyjątkiem północnozachodnich rejonów (Szczecin, Świnoujście), zachodnia Białoruś, zachodnią Ukrainę, środkowe i wschodnie Czechy, Słowację, północne i środkowe Węgry.

  W skład pakietu wchodzą aktualnie: TVP 1, TVP 2, TVP HD, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TV Puls oraz kanały Polskiego Radia: Jedynka, Dwójka, Trójka, Euro, Parlament i PR dla zagranicy.
  TVP Sport będzie w paczce FTA tylko do momentu uruchomienia drugiego pakietu FTV. Do FTA dołączy pewnie też TV Trwam i Radio Maryja. Być może pojawi się też TV Silesia HD jeśli dostarczą do TVP sygnał werjsi HDTV (dostępnej jedynie w niektórych kablówkach). FTA oznacza emisje bez kodowania.

  pakiet FTV. Start 15.12.2009. Kodowany. Jednorazowa opłata aktywacyjna. Brak opłat abonamentowych. Koszt 50PLN za kartę, rabaty do 20PLN za opłacany abonament RTV.
  Zawartość Polsat, Polsat 2, TVN, TVN7, TVP Sport. Nie będzie TV 4 - brak zgody Polsatu. Nie będzie TVN HD - racji że jest to tylko upscalowana wersja TVN - czyli nie jest to kanał HDTV z prawdziwego zdarzenia. (od kiedy to HDTV ma proporcje 4:3...)
  Karty mają być rozprowadzane w sieci sprzedaży około 1200 - 1500 punktów na terenie Polski. Wtedy będzie przełączony na DVB-S2 drugi transponder TVP na Astrze. TVP Polonia będzie dostępna FTA w DVB-S nadal na Hotbirdzie oraz na Eutelsacie W3A. TV Biełsat będzie przeniesiony na innego satelitę.
  Polskie Radio w DVB-S i dostępne poza granicami Polski będzie nadal emitowane z transpondera Cyfry+ na satelicie HotBird. Nie ma decyzji co do ograniczenia FTV tylko do terenów Polski (czyli może być w wiązce kierunkowej).
  FTV oznacza że kupowanie splittera jest tylko marnowaniem kasy, kto to proponuje to zwykły naciągacz.

  pakiet Pay-TV - uruchomienie przyszłościowe. Kodowane. Nie będzie pakietyzacji jak na pozostałych platformach cyfrowych. Każdy z kanałów będzie do wykupienie oddzielnie. Okres wykupienia minimum 3 miesiące. Sposób wykupienia przelew oraz SMS (drożej z racji opłat dla operatora telekomunikacyjnego).
  Na chwilę obecną pakiet płatny ma być dostępny też poza Polską (nie będzie nadawane z transpondera o wiązce kierunkowej).

  Sprzęt- dedykowane tunery mają być dostępne pod koniec listopada (niektórzy dostawcy obiecują wcześniejsze dostawy). Cena budżetowego zestawu około 300PLN.
  System kodowania NDS Videoguard. Nie będzie parowania. Nie przewiduje się innego systemu kodowania ale też nie wyklucza się simulcryptu w przyszłości (dla abonentów innych platform cyfrowych).
  Moduły CAM jeśli będą oferowane będą w standardzie CAM CI+ (tak jest w specyfikacji wymagań odbioru platformy TVP)
  Dodam że NDS niechętny był i jest modułom CAM CI, choć może dla TVP powstanie nieco okrojona wersja NDS Videoguard, więc może będą moduły ale ich cena będzie na poziomie ceny dedykowanego terminala dla odbioru TVP. Jednak nie liczyłbym na nie a na pewno nie w począktowym okresie działania platformy TVP.

  Antena - w środkowej i południowej Polsce wystarczą anteny 35-45cm. W przypadku zeza na Astrę większa średnica.
  Sam TV z MPEG-4 nie wystarczy, musiałby mieć wbudowaną głowicę DVB-S2 oraz dla odbioru FTV i pay-TV gniazdo CAM CI+.
  Tuner dedykowany albo HDTV DVB-S2 z dekoderem AC3 zapewni odbiór na zwykłym telewizorze starego typu w tym też kanałów HDTV - tak jest w przypadku normalnego tunera DVB-S2 - dekowane terminale od innych platform - może być inaczej.
  Jakość emisja TVP HD na Astrze bije to co retransmituje platforma N.

  Zarezerwowano SID dla kanału TVP Seriale. Na razie brak oficjalnego info o tym kanale.

  SoftCAM'y - działają z NDS Videgoard (jeśli na nim sparowano karty). Jeśli nie będzie istotnych modyfikacji systemu kodowania obecne softcamy poradzą sobie z kartami TVP. Mogą być kłopoty z niektórymi czytnikami w tunerach ale szybko pojawiają się poprawki - przynajmniej dla porządnych tunerów z linuxem.

  UCAS - jak producent tunera wykupi licencję od NDS to będzie upgrade dla NDS Videoguard.

  Odbiór na dedykowanych terminalach innych polskich platform:

  TNK - NIE bowiem ta platforma nadaje tylko i wyłącznie w DVB-S i MPEG-2, gdyby TVP nadawała w DVB-S to byłby definitywny koniec tej platformy.

  N - NIE, ale są już 'obejścia'.

  CYFRA+ - kanały TVP FTA są na liście kanałów. Oczywiście odbiór tylko na terminalach HD i HD PVR.

  POLSAT - zależnie od terminala (tylko HD), wymagana własna konfiguracja. No i istotne - terminal ma mieć sparowaną z nim kartę oraz po wygaśnięciu okresu abonamentu musi mieć miejsce odpowiednie zakończenie umowy i rozliczenie z nadawcą.
 • #136
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  To kontratak platform cyfrowych - Cyfrowego Polsatu, N u TNK który żądają aby kanały które mają w swoich platformach nie mogły być dostępne gdziekolwiek FTA. Oczywiście jak to tłumaczy mi.n. Polsat - bronią interesu abonentów przed złodziejstwem TVP (ciekawe - dostęp za darmo jest na szkodę abonentom)

  Czyli nadal cofamy się na sam koniec.

  Nowe władze działają... Doprowadzili do debilizmu i ośmieszenia Polski - wiązka kierunkowa i kodowanie.
 • #137
  telesat1
  Moderator na urlopie...
  Panowie, był analog powstała cyfra, był secam nastał PAL, to jest dla nas czysty dochód, im więcej zmian tym więcej kasy. I co tu się podniecać.
 • #138
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  No to politycy oraz ITI z Polsatem udupili Platformę TVP.

  -Na razie nie wiadomo jaka będzie przyszłość satelitarnej platformy TVP.
  Na razie nikt w TVP nie chce wypowiadać się na temat zakodowania sygnału.
  W najbliższych dniach ma być wydany komunikat w tej sprawie. Według Dziennika Gazeta Prawna, poprzedni prezes TVP nie dopiął kwestii prawnych.

  Na razie coraz bardziej potwierdzają się informacje, że zakodowanie ma związek z operatorami, którzy buntują się, ze TVP od nich pobiera opłaty za kanały, które udostępniła bezpłatnie.

  Inną kwestią są licencje na produkcje emitowane jako free-to-air. Źle przygotowanie satelitarnego projektu potwierdza tylko wcześniejsze doniesienia mediów, że poprzedni prezes bardziej skupił się na szybkim uruchomienia projektu, niż na jego merytorycznym przygotowaniu (m.in. pod względem formalno-prawnym).

  Odbiór poza granicami Polski byłby znacznie ograniczony i zdaniem Piotra Farfała 99,9 proc. audycji nie rodziło problemów prawnych. Wyjątkiem były imprezy, takie jak Euro 2012 i skoki narciarskie. Jednak wystarczyłoby zakodować tylko wybrane mecze, a nie cały kanał! Kto na tym ucierpiał? Widzowie zostali oszukani, a TVP straciła na swojej wiarygodności. Poza tym bardzo wątpliwy jest sukces kodowanej oferty telewizji publicznej, bo wiele osób czuje się oszukana (i słusznie) i zapewne nie skorzysta z oferty TVP. Kto skorzystał?
  Między innymi platformy komercyjne, które mogą święcić triumf. Należy tylko zadać pytanie dla kogo pracują ludzie w TVP?


  Całkiem możliwe, że w ogóle nie dojdzie do powstania platformy satelitarnej TVP, gdy niezorientowany zarząd wycofa wniosek o koncesję na płatną część platformy. Kwestia ta rozstanie rozstrzygnięta już wkrótce.
 • #139
  bogdanzieba
  Poziom 29  
  W zasadzie to nie wiadomo, o co chodzi, ale Telewizja Polska wydała na swojej stronie internetowej niezwykły komunikat pod tytułem: 'Rozpoczynamy kodowanie anten'. Sam tytuł jest fatalny, a decyzja jeszcze gorsza - otóż TVP od godziny 00:00 dnia 9 października 2009 zakoduje w NDS VideoGuard sygnał 5 kanałów, które były dotąd FTA w ramach pakietu z Astry - TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP HD i TVP Sport.
  Poinformowano, że w ramach kolejnej fazy testów platformy cyfrowej, TVP od godziny 00:00 dnia 9 października 2009 zakoduje sygnał TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP HD i TVP Sport. Indywidualny odbiór będzie możliwy za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu NDS - VideoGuard. Kart NDS de facto nie ma na wolnym rynku (tylko dla kablówek), więc informacja jest bezsensowna.

  Wynika z tego też, że TVP ma jakiś problem z systemem kodowania NDS (wiemy jaki) lub zamierza komuś pokazać, że to ona będzie stawiać warunki (zapewne dotyczy sporu z polskimi kablówkami o opłaty za kanały, które zostaną zakodowane).

  Prawda jest jednak taka, że na początek - zaledwie po miesiącu od hucznego startu TVP FTA - dochodzi do nieporozumienia, jeśli chodzi o start pakietu FTA Telewizji Polskiej, a co gorsza może dojść też do znacznych opóźnień z uruchomieniem kolejnych części platformy TVP z Astry. Po falstarcie DVB-T w dniu 30 września, gdy wyłączono czasowo testy NTC w MPEG4 w Krakowie to kolejny zły znak, jeśli chodzi o cyfryzację kraju


  http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfrowa


  PROŚBA DO WSZYSTKICH podpisujmy sie pod ankietą za przywróceniem platformy TVP , http://petycja.satkurier.pl/ :ok:
 • #140
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  bogdanzieba napisał:
  Kart NDS de facto nie ma na wolnym rynku (tylko dla kablówek), więc informacja jest bezsensowna.
  Wynika z tego też, że TVP ma jakiś problem z systemem kodowania NDS (wiemy jaki) lub zamierza komuś pokazać, że to ona będzie stawiać warunki (zapewne dotyczy sporu z polskimi kablówkami o opłaty za kanały, które zostaną zakodowane).


  Żadne problemy z systemem kodowania. toine o to chodzi. To decyzja czysto polityczna. Po ierwsze udzerza w banktura TVN i ITI oraz godzi w Polsat. Kablówki się nie licza nie mają własnych produkcji mogacych byc tuba proganadową (TVN 24....).

  Jako pretekst podano że niektóre pozycje nadawane przez TVP naruszają postanowienia licencyjne nawet tu w kraju (dzwine tłumaczenie) - ale na to jest sposób - tylko te zakodować. Prawda jest inna otóż umowy o redystrybucję w innych platformach cyfrowych nie pozwalają aby podstawowe kanały TVP były dostępne dla abonentów.

  bogdanzieba napisał:

  PROŚBA DO WSZYSTKICH podpisujmy sie pod ankietą za przywróceniem platformy TVP , http://petycja.satkurier.pl/ :ok:


  Nic to nie da. To decyzja polityczna sterowana przez niewielką grupę mediów, które usilnie zabiegały i praktyczna likwidację TVP (ograniczenie tylko do jednego kanału - hoc były targi o zostawienie dwóch) i Polskiego Radia prowadząc to zmonopolizowanie mediów przez ITI, Agorę i EuroZet. Polsat w ramach porządkowanie naszych mediów prze projekt nowej ustawy medialnej dostawał kolejne ciosy administracyjne (Agora ma chęc na przejęcie kontroli nad Polsatem). Polskie radio już jest znokautowane - pozbawiono je środków na dziłaność - zaczyna wyłączać nadajniki naziemne (nie chodzi o Raszyn ale o nadajniki UKF) To co chcą abonenci - płacą za abonament TV a za dostęp do produktu obecny rząd zmusza do płacenie dodatkowego hraczu - czy to platformom cyfrowym czy to kablówkom.

  Wielki atak na platfrome TVP jest jeszcze skitkiem tego że TVN może sie całkowicie wymknąć spod kontroli politycznej - konktoluje go prezes rady nadzorczej Sky Deutschland czyli pod kontrolą p. Murdocha zdecydowanego wroga liberałów i lewicy i skutecznie likwidującego konkurencje na rynkach na które wszedł zdecydowanie.

  Jeśli Sky zdecyduje się uruchomić Sky Polska będzi eto koenic EuroZet, Agory, Polsatu i Canal+ Polska. TVP wzorem UK., Włoszech będzie w sumie zależna od Murdocha. Tego się obawiają nasze elity.

  PO wygrało wybory nie programem, którego w ogóle nie ma ale tym że ich tuba propagandowa nieustannie lansowała tę partię. Kto ma media ten ma władze.
  Przypomnę rządy p. Thatcher - to p.Murdoch zapewnił jej medialne wsparcie. Za to uzyskał środki na budowę imperium medialnego. Dostał pozwolenie na spółkę z BBC - BSkyB. To pozwalało zasadzie korzystać z dotacji z podatków dla jego produkcji.
  Włochy - pakiet Strem pod kontrola Murdocha miął mniejszościowy udział w rynku. Konkurencja po fuzjach oferowała bogaty pakiet. Murdoch już był bliski sprzedaży Stream włoskiemu Canal+. ale zmiana w rządzie i pojawienie sie Berlusconiego odwróciło rolę- politycznymi decyzjami zmuszono do sprzedaży Tele+ p. Murdochowi. W ten sposób włoskie media zostały zmonopolizowane przez konserwatystów - Sky Italia, oraz Mediaset Berlusconiego. RAI które było powiązane umowami z Tele+ (chodzi kanały tematyczne RAI - pakiet RAISat) przeszły pod kontrolę Sky Italia.
  Kolejna zdobycz niemieckie Premiere. Probówał przejąć hiszpański Sogecable - właściciel Digital+. Planował to razem z Berlusconim. Sogecable odmówiło ale zaraz po tym prosiło o kredyty na kontynuację swojej działalności.
  Pomijam obie Ameryki. W USA murdoch w zasadzie zepchnął na bok liberalne media. Jego telewizja Fox -wywoływała fale kolejnych ataków na Murdocha w tym politycznych - niestety dla liberałów nieudane. Dojście Busha do władzy to głównie zasługa Fox. Zwłaszcza jego reelekcja.

  Wejście na rynek Polski i przejcie Sogecable - oznaczać będzie eliminację C+ z rynku Europejskiego. Zostanie tylko w Europie francuski C+. Norweski C+ w sumie obecnie jest silnie powiązane z produktami BSkyB. C+ utracił najpierw Niemcy, potem Włochy i Benelux.

  Ma jeszcze wpływy w Grecji. Oczywiście jeszcze jest norweski C+ i polski C+. Polska to za łakomy kąsek by go p. Murdoch nie właczył do swojego imperium. To byłby czarny dzień dla ludzi którzy wymyślili politykę grubej kreski.... Ale za to może być ciekawie.
 • #141
  giga2
  Poziom 11  
  Nie słuchajcie Studisata tego połączenia Smerfa Ważniaka i Smerfa Marudy!
  Mądrzy się, filozofuje o cenie dekodera, o platformach w UK, Grecji, Niemczech itd. potem mówi to było do przewidzenia :) i "...nic to nie da..." (o próbie wywarcia wpływu na TVP by odkodowała programy).
  Piszcie i wszędzie gdzie to możliwe aby odblokowali Platformę (np. http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie-do-Pani-Pana-w-bardzo-nietypowej-sprawie)
  Trzeba walczyć ze sku...stwem i ku..stwem bo inaczej nie można tego nazwać co zrobili w połączeniu z idiotycznym komunikatem na stronie TVP . Zawsze jest jakaś szansa: http://blogi.satkurier.pl/50132-odkoduja-tvp-czy-bedzie-afera-telewizyjna.html
  Oczywiście Studisat zaraz kolejny raz napisze, że Sulisz pisze bajki. No cóż, każdy pisze takie bajki jakie umie - studisat umie pisać bajki o Imperium Murdocha, platformach w innych krajach więc pisze swoje dopóki ma dostęp do neta :)
 • #142
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  giga2 napisał:
  Nie słuchajcie Studisata tego połączenia Smerfa Ważniaka i Smerfa Marudy!
  Mądrzy się, filozofuje o cenie dekodera, o platformach w UK, Grecji, Niemczech itd. potem mówi to było do przewidzenia :) i "...nic to nie da..." (o próbie wywarcia wpływu na TVP by odkodowała programy).


  Zakodowanie to decyzja polityczna podjęta poza TVP. Zagrożenie dla TVN , ITI (orazi Agory). Polsat jest w zasadzie poza głosem w tej sprawie z racji choćby zmuszania go (słusznym - każdy kanał komercyjny publiczny powinie być dostępny dla każdego nadawcy) do udostępnieniem kanału Polsat wszystkim nadawcom komercyjnym. (Choć to w końcowym efekcie może być tylko ściemą gdy na Polsacie położy łapę Agora).

  Zakodowanie to decyzja powołanej na miejsce p. Farfała marionetki w rekach obecnego rządu. Media wspierające PO kombinują jak zlikwidować tę platformę i jak zerwać umowę TVP z Astrą. Wyraźnie i stanowczo dawali temu przekonaniu świadectwo w swoich dziennikach, audycjach i portalach. Praktycznie bankruci TVNM, ITI i Agora kombinują jak by tu poprzez decyzje polityczne utrzymać się na rynku i mieć monopol.

  giga2 napisał:

  Piszcie i wszędzie gdzie to możliwe aby odblokowali Platformę (np. http://www.radiozet.pl/Programy/Dzwonie-do-Pani-Pana-w-bardzo-nietypowej-sprawie)
  Trzeba walczyć ze sku...stwem i ku..stwem bo inaczej nie można tego nazwać co zrobili w połączeniu z idiotycznym komunikatem na stronie TVP . Zawsze jest jakaś szansa: http://blogi.satkurier.pl/50132-odkoduja-tvp-czy-bedzie-afera-telewizyjna.html

  I ktoś się przejmie tymi skargami? Nikt, kilka mediów napisze zę poparcie dla PO wzrosło. A wasze niezadowolenie oleją. Jedyna możliwość odwołanie rządu.
  Adresat nie ten i nie ta metoda. Skargami trzymający się koryta nie przejmują w ogóle.
  Zresztą do czasu dopóki ostatnio nagłoszone przez CBA afery nie ucichną to w sprawie TVP nic się nie zmieni.
  Ilu osób dotyczy zakodowanie TVP? Jaki to procent aktywnych wyborców? Jak fakt zakodowani może wpłynąć na przekonania polityczne?
  Ale owszem piszcie sobie skagi piszcie. Tylko nie zapomnijcie o tym co miała zrobić ustawa medialna lansowana przez PO, TVN, Agorę - znacznie ograniczenie TVP do jednego może dwóch kanałów, praktyczna likwidację polskiego radia. Media komercyjne silnie upolitycznione. Przestańcie bujać w obłokach i zejdźcie na ziemię. Inaczej cały ten wysiłek na protestowanie w sprawie TVP pójdzie na marne.

  giga2 napisał:

  Oczywiście Studisat zaraz kolejny raz napisze, że Sulisz pisze bajki.

  Pan Sulisz pisał, pisze i pisać będzie bzdury. Jego gazetka i portal to tylko element biznesu o nazwie handel sprzętem sat. Jego opinie są pisane po potrzeby jego biznesu. Nigdy nie był wiarygodny. To samo można powiedzieć o innych gazetkach np. z branży komputerowej .....

  Info o przedsięwzięciu jako wiarygodne pochodzić może tylko od podmiotu / osoby związanej z podmiotem realizującym przedsięwzięcie. Reszta to tylko czyjeś wynaturzenia.

  giga2 napisał:

  No cóż, każdy pisze takie bajki jakie umie - studisat umie pisać bajki o Imperium Murdocha,


  Owszem bajki. Do sprawdzenia zresztą co się stało w innymi platformami i innymi mediami w krajach europejskich gdzie na dobre wszedł na rynek p. Murdoch. UK i Włochy jako szczególny przykład.

  Na razie cieszy uruchomienie kolejnej platformy satelitarnej Orange PL.
  N - to pomyłka do której trzeba dokładać a TNK jawne oszustwo - pobieranie dodatkowego abonament głownie za kanały publiczne jak TVP, TVN...
  Bardzo dobrze - oferta bogata cena dobra. Nka która w zasadzie nic nie oferuje i bylejakość w Polsacie gdzie sprzedaż jest na zasadzie do sąsiad ma Polsat (jedyny argument tej platformy to sport).

  Jak tam panie giga2 nadal kiepsko ze sprzedażą TNK? Widać po aktywności na forum.
  No cż znika tez szansa na zarobieniu na TVP ....
  Może warto zamiast TNK sprzedawać Orange PL nawet kosztem badziewnej N i Polszmaty. W sumie też DVB-S2 ale kodowanie Viaccess.

  A co do cent tunerów - cena tunera dla TNK może być w granicach 200PLN. Wraz kartą i licencją systemu kodowania. Więc niby jakim cudem nie może być taka dla tunera DVB-S2 z Videoguarderm? Jedynie co podniesie cenę w względem tunera DVB-S to koszt licencji dla HDMI.
 • #143
  rahtava
  Poziom 13  
  witam
  w związku z platformą tvp mam pytanie
  na częstotliwości 10862 - H - 22000, dekoder w ogóle nie widzi mi sygnału, to chińszczyzna z dvb-s2 na usb.
  Gdzie może tkwić problem ? Ferguson też nie widzi mi sygnału ,ale on nie jest HD.
  Czy ferguson mimo że nie HD powinien choć pokazać że na danym transponderze jest dobry sygnał ?
 • #144
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  rahtava napisał:
  witam
  w związku z platformą tvp mam pytanie
  na częstotliwości 10862 - H - 22000, dekoder w ogóle nie widzi mi sygnału, to chińszczyzna z dvb-s2 na usb.
  Gdzie może tkwić problem ? Ferguson też nie widzi mi sygnału ,ale on nie jest HD.
  Czy ferguson mimo że nie HD powinien choć pokazać że na danym transponderze jest dobry sygnał ?  A gdzie próbujesz odebrać. 10862 to wiązka kierunkowa.

  Środek wiązki do mniej więcej środek Słowacji.
  Okolice Szczecina po za zasięgiem tej wiązki. W zasięgu południowa Litwa, zachodnia Białoruś i Ukraina. Północne Węgry też. Okolice Widnia się łapią.

  Ferguson nie pokaże bowiem jeśli nie jest tunerem HD i jego głowica nie potrafi odebrać sygnału DVB-S2 a tym bardziej zmodulowanego 8PSK.
  DVB-S2 może używać dwóch modulacji 8PSK jak i QPSK.
  DVB-S używa modulacji QPSK.

  Zwrócę uwagę ze głowice DVB-S nie muszą odebrać sygnału DVB-S2 z modulacja QPSK.
 • #146
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  forestx napisał:

  Na razie to więcej sensacji i domysłów. Jak na razie to C+ ma problemy z utrzymaniem jednej z dużych platform Digital+ która jest w zasadzie jak Sogecable bankrutem.

  forestx napisał:

  Na moje oko TVN poszedł do Donalda i powiedział: albo wy ich, albo my was.
  I Donald zakodował. Być może odkoduje. Po wyborach.


  I tak właśnie jest. Partii rządzącej przeszkadzają media inne niż ITI, EuroZet i Agora.
  Jest jeszcze do odstrzelenia Polsat. Dlatego szykują kolejny atak na niego - zapis prawny zmuszający Solorza do oddania z free retransmisji Polsatu przez inne platformy cyfrowe. Michnik ma cały czas nadzieję na własną TV - nie ma środków by ja zrobić więc trzeba ją komuś zabrać.
 • #147
  lolitek1984
  Poziom 2  
  Witam
  Pod szyldem demokracji odgrywa się teatr, a my w coraz mniejszym stopniu przypominamy "obywateli" i w coraz mniejszym stopniu mamy rozeznanie w tym, co się wokół nas dzieje.
  Zwykły człowiek jest oswajany z sytuacją, że ktoś za niego decyduje - tłumaczy się mu, że tak musi być, ponieważ współczesne problemy są skomplikowane i przekraczają jego zdolność pojmowania. Do uporania się ze "współczesnymi problemami" świata konieczni są "eksperci", my powinniśmy akceptować ich mądre opinie. Przekonania obywateli sprzeczne z tymi opiniami są szkodliwe.
  Pozdrawiam Studisat"a
 • #150
  studisat
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  Po częście zbliżony temat.
  O Platformie cyfrowej to należy zapomnieć - lobby TVN'u ma sie nieźle ale nieciekawie będzie z naziemna cyfrową TV - za to sprzedawcy sie ucieszą - ruszy sprzedaż modułów CAM dla naziemnej wnawet 4 rodzajów.....


  18.12.2009

  TVP chce mieć dziesięć kanałów w DVB-T :szok:

  TVP chce mieć aż dziesięć kanałów cyfrowych. Dotychczas spółka miała dostać ich siedem. Do poniedziałku nadawcy mają przedstawić UKE i KRRiT nowy pomysł na rozwiązanie cyfryzacyjnego bałaganu :hyhy: . – TVP oficjalnie poinformowała, że chce zachować sobie trzy miejsca na pierwszym cyfrowym multipleksie nawet wtedy, gdy dostanie na wyłączność od dawna rezerwowany dla niej cały multipleks numer trzy – mówi Anna Streżyńska, prezes UKE.

  Publiczny nadawca docelowo miałby aż dziesięć miejsc (tzw. slotów) na cyfrowe kanały. Dotychczas spółka miała nadawać TVP 1, TVP 2 i TVP Info na pierwszym multipleksie tylko do momentu uruchomienia trzeciego.

  TVP już rozpisała przetarg na technicznego operatora trzeciego multipleksu (oferty można zgłaszać do 22 grudnia).

  Na razie tak naprawdę nie ruszył jednak ani pierwszy multipleks, ani drugi, na którego operatora technicznego regulatorzy wciąż nie rozpisali konkursu.

  22.12.2009

  Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) nie będzie całkowicie bezpłatna
  Nadawcy za dodatkową opłatą chcą oferować kanały kodowane np. informacyjny TVN24 czy sportowy kanał Polsat Sport.


  Cały drugi multipleks ma być przeznaczony dla nadawców prywatnych (TVN, Polsat, TV Puls i TV4), którzy pierwszy multipleks zostawią w całości TVP, a na nowym otrzymają 8 kanałów (po dwa dla jednego nadawcy). W zamian jako drugi kanał nadawcy chcą oferować płatny kontent, przykładowo TVN proponuje informacyjny TVN24, Polsat sportowy Polsat Sport TV Puls zapowiadany nowy kanał dziecięcy, nową stację stworzy także TV4.

  Więc klient zostanie znowu grzecznie poproszony o datek z portfela.