Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić bluetooth,`a MSI ?

13 Cze 2004 13:24 3257 9
  • Poziom 42  
    Witam kolegów!
    Mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w necie! Posiadam bluetooth`a MSI (tego na śledziu) i mam dwa pytania co do niego!
    Czy ten wtyk na dole podłącza się do wyprowadzonych pinów dodatkowego USB na płycie głównej, czy musi być to jakieś specjalne wyjście na płycie?

A drugie to: jeżeli musi być to specjalne wyjście to zajmijmy się tymi pinami obok na płytce!
    Co to jest? Do czego? I czy może to da się podłączyć pod USB, aby sprzęt zaczął śmigać?
    Jeżeli się da to serdecznie proszę o jakiś opis jak to zrobić!
    W necie szukałem, ale nie znalazłem, a w komputerach nie jestem zbyt dobry!
    Pomóżcie Proszę!
  • Poziom 28  
    Zdaje się, że raczej na płycie musisz mieć złącze do bluetooth'a, a jak są opisane te złącza ?
    Masz kilka słów po angielsku na ten temat w instrukcji ?
  • Poziom 42  
    jest to Bluetooth BT formy MSI który był dawany w komplecie z płytą główną! mam teraz inną płyt i nie wiem jak to podłączyć! Widziałem na giełdzie, że da się to podłączyć tylko trzeba pozamieniać piny, ale nie wiem jak!!! Może ktoś ma opis wyprowadzeń tego bluetooth`a? Ja mam opisane piny na płycie głównej więc wtedy bym sobie przejście dorobił do tego!
  • Poziom 42  
    tak to o tą płytę mi chodzi tyle, że na tej stronce manual jest niedostępny!!! Masz może taką instrukcję w wersji electronics? Ciepnij na loada!
  • Poziom 13  
    Witam , ten bluetoth MSI , jest podłaczony do zwykłego portu usb , mozna go podłaczyc do kazdego usb wyproadzonego z płyty na pinach , :) , czy masz oryginalny kabelek do podlaczenia do płyty głownej ?? jesli tak to praktycznie zero problemów , wystarczy ze spojrzysz na kolorowe oznaczenie kabelków , a wiec
    -czerwony +5v
    -biały D-
    -zielony D+
    -czarny- masa
    i problem z głowy :) , nawet jak nie masz tego kabelka to wystarczy spojrzec na płytke modułu i zidentyfikowac zasilanie czyli 5V , oraz mase
    masy sa dwie na pinach modułu wiec bedzie łatwo , 5v znajdzie sie łatwo gdyz po sciezkach mozna dojsc gdzie idzie plus od kondensatora elektrolitycznego filtrujacego zasilanie , a kable sygnalowe to na macajke ,nawet jak zamienisz je ze sobą to windows nie rozpozna zadnego urzadzenie tylko jakies smieci , wiec chyba mam nadzieje że sobie poradzisz , ewentualnie wal na priv do mnie , jak bede mogl to Ci pomoge w tykm , pozdrawiam:)

Mirecki77
  • Poziom 9  
    Witam chce przerobić bluetooth ( USB) na wewnętrzny podłączyć go do mojego laptopa hp nc6000 w laptopie ( używanym) nie było karty bluetooth tylko wolna zaślepka, ale idą kabelki ( 5 kabelków ).
    Wie ktoś jak je okiełznać i podłączyć wiem, ze w jakiejś ostatniej gazecie był taki opis wiec please help ... wewnętrzny blutucz do mojego laptopa to koszt około 80 zł a mam stary i spokojnie by się zmieścił tam ;p pozdrawiam
  • Admin grupy komputery
    Oryginalnie chyba idzie 8 przewodów - sprawdź dokładniej .

A poniżej masz schemat do Lapka Panasonic - 5Pin - może się przyda .
    Jak przerobić bluetooth,`a MSI ?
  • Moderator Samochody
    Schemat jest "Jak podłączyć BT Dongle na USB do laptopa zamiast oryginalnego modułu", więc zbytnio tu nie pasuje...
    Sądzę, też że z czystym sumieniem można wywalić te tranzystory, tylko wtedy nie będzie się dało wyłączać (programowo/przyciskiem na obudowie) modułu BT.