Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełączające sie kanały w amplitunerze Sony STR-DE335

16 Wrz 2009 14:22 1871 4
  • Poziom 15  
    Witam. Od pewnego czasu mam problem z amplitunerem sony de335. Początkowa sam wyłączał się dźwięk. Amplituner był niby włączony ale było słychać taki dźwięk jak przy opóźnionym załączaniu kolumn i w kolumnach cisza. Szukałem podobnych problemów w internecie i znalazłem ze to może być gdzieś zwarcie w odcinku wzmacniacz-kolumny. Lecz wszystkie kable są dobrze podłączone. Ostatnio zaczęło się jeszcze coś innego. Np. włączam CD i oglądam film a tu nagle samo się przełącza na tuner. To czasem bywa irytujące. Proszę o pomoc.

Proszę poprawić tytuł postu.
    Regulamin p.11
    [Art]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Admin grupy audio
    Samoczynne przełączanie źródeł może mieć przyczynę w zużytych mikrostykach wyboru wejść. W ciemno bym je wymienił.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 15  
    a co z drugim problemem

Ps. Jakie tam siedzą te mikro przełączniki?
  • Admin grupy audio
    larguss napisał:
    a co z drugim problemem

Przyczyn może być wiele - np. uszkodzone kolumny, zimne luty, usterka układu zapezpieczeń itp. Trzeba sprawdzić co dzieje się na wyjściu końcówki mocy w momencie gdy przekaźnik odłącza obciążenie.
    larguss napisał:
    Ps. Jakie tam siedzą te mikro przełączniki?

Nie wiem, rozkręć i sprawdź.
  • Poziom 15  
    Czasami bywa tez tak ze amplituner nie chce się włączyć. Znaczy włącza się ale nie załączają się kolumny. Ostatnio bywa tez tak ze amplituner gra i nagle słychać trzask jak by coś się spaliło. Następnie nie chce się włączyć przez jakiś czas. A potem znowu gra.

PS. Gdzie mogę kupić oryginalny sony system opóźnionego załączania kolumn?