Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Samsung SCX-4521F - awaria bezp. CRU

16 Wrz 2009 17:57 4120 9
  • Poziom 20  
    Drukarka przy kopiowaniu wyrzuca czyste (biało szare) kartki i cały czas pobiera papier. Bezpiecznik w tonerze był uszkodzony.
    Wymieniłem bezpiecznik w tonerze i od tego momentu zaczęło wyświetlać awarie bezpiecznika CRU. Styki sprawdziłem i wszystko jest ok. Na płycie sprawdziłem tranzystory, który steruje tym bezpiecznikiem i też jest ok. Co może być przyczyną usterki. Proszę o podpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Ten bezpiecznik ma być uszkodzony. Przepala się w momencie włożenia nowego kartridża. Jaki włożyłeś? Standardowo powinien być 60mA, ale 80mA też może być.
  • Poziom 20  
    Bezpiecznik był 0,1A, wsadziłem 0,5A. Drukarka po wyciągnięciu 0,5A działa nadal tak samo jak opisałem. To znaczy że bezpiecznik ma być przepalony. To bezpiecznikiem nie mam co się zajmować.
    Usterka to - drukarka przy kopiowaniu wyrzuca czyste (biało szare) kartki i cały czas pobiera papier.
  • Spec od drukarek
    Tylko że 0,5A to jest 500mA a powinien być 80mA!
  • Poziom 20  
    Wiem, ale raczej nic się nie uszkodziło. Bo po wymianie na 0,1A (ten uszkodzony) tak samo sie zachowuje.
  • Spec od drukarek
    Na początek włóż bezpiecznik max 100mA, sprawny. Jeśli nie pomoże to pomyślimy.
  • Specjalista - kserokopiarki
    ten 0,5A mógł już popsuć drukarke ponieważ prąd zwarciowy osiągnął wartośc szczytową i bezpiecznik nie przepalił sie ale układ który go zasila i inna połączona elektronika
  • Specjalista - kserokopiarki
    Najlepiej założ inny toner z bezpiecznikiem max. 100mA. Wtedy będziesz wiedział czy te białe kartki to wina tonera.

C.
  • Poziom 20  
    Przypadek jeden na milion, żeby bezpiecznik tonera uszkodził drukarkę.

Poszukajmy w innym miejscu.

W jakich okolicznościach drukarka zaczęła źle drukować?

Toner jest oryginalny czy regenerowany?

Czy na tym tonerze drukarka drukowała poprawnie?

Może po prostu ktoś nieumiejętnie zregenerował toner?
  • Poziom 20  
    Problem nie rozwiązałem.