Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znikające programy - winien dekoder?

aganiok_30 16 Wrz 2009 18:35 7149 15
  • #1 16 Wrz 2009 18:35
    aganiok_30
    Poziom 9  

Witam,
    od kilku miesięcy odbieram cyfrę , mam dekoder PACE DSR 2221 . Od pewnego czasu zaczęły znikać mi programy. Myśleliśmy ,ze to wina kabla - był przecięty w jednym miejscu . Kabel zmieniliśmy i "wyparowało" jeszcze więcej programów :/
    Cyfra oczywiście odcina się od wszystkiego mówiąc ,że sygnał jest prawidłowy . Nie wiem czy to może być wina dekodera ? Prawdę mówiąc jestem zupełnie ciemna w tej kwestii dlatego jak tylko znalazłam to forum postanowiłam zapytać speców . Czy ktoś mógłby mi poradzić co mam zrobić ? (do serwisu nie bardzo mogę iść , bo dekoder jest zagranicą :/ )
    Z góry dzięki za pomoc

0 15
  • #2 16 Wrz 2009 19:01
    LeDy
    Poziom 43  

Jakie programy znikają ? Kodowane, w wolnym dostępie , pionowa polaryzacja, pozioma?

0
  • #3 16 Wrz 2009 19:46
    aganiok_30
    Poziom 9  

znikają kodowane i niekodowane , a o polaryzacji niestety nie wiem - jak pisałam jestem tylko zwykłą użytkowniczką :( Ot kupiłam i korzystałam
    ....

0
  • Pomocny post
    #4 16 Wrz 2009 19:56
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Wrz 2009 22:05
    aganiok_30
    Poziom 9  

Zacznę od tego ,ze mam pełen pakiet bez HD . Instalację mam indywidualną . Poziom sygnały mam w normie jak pokazuje dekoder między 4-5.
    Zniknęło mi naprawdę sporo programów : TVP info , TV polonia , puls , TVP Kultura , Superstacja , TVN Warszawa , TVS , cinemaxy, Kino Polska , FOXlife , Comedy Centra , wszystkie AXN, zone Romantica(akurat tym się nie przejmuję ;) ) , Filmboxy , Universal Chanel , discovery , Eurosport , tvp sport , Animal planet , Zone Club ,Travel Channel , Zone Reality , fashion tv , world fashion , jetix , MTV Polska , VH1 Polska , trace , VIVA Polska i mnóstwo innych . Ponowne wyszukiwanie nic nie daje . Szczerze powiedziawszy to niedobrze mi się robi już na hasło cyfra plus , co nie zmienia faktu ,że co miesiąc płacę im za pakiet prestiżowy , a kanałów mi ubywa :/

0
  • #6 17 Wrz 2009 08:29
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #7 17 Wrz 2009 16:57
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

Pierwsze - czy odbierasz np. Polonie 1, Tele 5, Patio TV, National Geographic Channel?

Po drogie wychylenie paska nic nie mówi. Jego kolor.

Zakładka - ustawianie anteny, przejz na inne parametry - tj INNY a nie HOTBIRD - klawisz B.

podam dane do przetestowania*:

10719 pionowa 22kHz wył.
    10892 pozioma 22kHz wył.

12597 pionowa 22kHz wł.
    12692 pozioma 22kHz wł.

Jeśli wskakuje pasek po pewnym czasie to zanotuj to (ARCz potrafi dostroić głowicę tunera do innej częstotliwości).

Podaj KOLOR paska lub jego brak a nie jego wychylenie!!!!

Sprawdź czy działa poprawie szybkie wyszukiwanie kanałów.

Sprawdź czy odbierasz?
    1 grupa: 4FunTV, Patio TV
    2 Polskie radio

Podaj efekty.

* - I po tym teście wróć na ten HOTBIRD bo inaczej nie działa aktualizowanie oprogramowania i automatyczna aktualizacja listy kanałów.

Co dalej? Zależy co napiszesz.

0
  • #8 17 Wrz 2009 17:59
    aganiok_30
    Poziom 9  

mihal2002 wyjmowanie karty z dekodera nic nie daje ; niestety możliwości sprawdzenia nie mam :(

studisat
    - pasek jest zielony (nie pisałam , bo wydawało mi się oczywiste)
    - 4Fun i Polskie radio są
    - po teście nic się nie zmienia :|
    - przy czy podczas testu szybkie wyszukiwanie pokazuje ,że nie znaleziono porogramów

0
  • #9 17 Wrz 2009 19:41
    studisat

aganiok_30 napisał:

- pasek jest zielony (nie pisałam , bo wydawało mi się oczywiste)

Cechą tunerów typu Mediasat jest to że ten kolor jest najważniejszy bo mówi o ustawieniu anteny a nie jego wychylenie - które tylko informuje o niektórych problemach z kablem łączącym antenę z tunerem....

Może być czerwony przy 4 i zielony przy 1. Pierwsza sytuacja odbiór praktycznie niemożliwy a druga idealny.

..................

Zakładam że wykonałaś ten test sprawdzenia ustawień anteny na podanych przeze mnie częstotliwościach. To istotne bo można dalej brnąć pomimo iż mamy uszkodzony terminal.

Jeśli tak to przynajmniej nie ma uszkodzenia głowicy i zasilania anteny spowodowanego uszkodzeniem kabla.

aganiok_30 napisał:

- 4Fun i Polskie radio są

Przynajmniej potwierdzone ze odebral to co trzeba podczas testu ustawienia anteny dla dwóch pierwszych pozycji.

Gorzej z kanałami bo niema pewności o te niekodowane dołączone za kanałami pakietu Cyfry+

ale np. CHANNEL ONE RUSSIA - 148
    i SFi (SF Info) pozycja 207...
    Zakładam że odbierzesz je obydwa...

aganiok_30 napisał:

- przy czy podczas testu szybkie wyszukiwanie pokazuje ,że nie znaleziono porogramów

I to martwi. Sprawdź czy w menu ustawiania anteny jak je opuszczasz jest ustawione HOTBIRD.
    Parametrów dla HOTBIRD nie powinno się dać zmienić, może niektóre - jeśli jest 10719 i zablokowane do edycji to reszta pionowy, 22kHz wył. jeśli 10892 (to na 99%) to pozioma i 22kHz. Do tego na wszelki wypadek czy jest ZASILANIE na włączone.

Sprawdź wyszukiwanie, Jeśli nie to wyłącz i włącz terminal - z pilota. Jeśli to PVR (nie kojarzę symboli) ... to zrób po wyłączeniu pilota wyłącznie przyciskiem i włącznie. Potem włącz tuner.

Uwaga jeśli zadziała aktualizacja oprogramowania to po odbiorze kanału CYFRY+_ tuner może przestać reagować, - nie panikuj - ładuje soft z satelity i po chwili powinno pojawić się okno informujące o aktualizacji albo o zmienionej liście kanałów. Jeśli to się stanie to już nie wykonuj następnego kroku.

Sprawdź czy da radę wyszukać kanały.

Jeszcze jedno jeśli nie działa Tobie kanał to czy pojawia się taki czerwony kwadracik w pobliżu prawego dolnego rogu ekranu (ale jak zniknie pojawiające się okno po przełączeniu kanału)?

Potem były jeden dziwny jak dla Ciebie test trochę nużący ale on by pokazał czy jest problem konwerter - głowica tunera.

Czasem rozwiązywalny dość prosto. Miałem coś takiego u znajomego.

0
  • #10 17 Wrz 2009 21:40
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 17 Wrz 2009 21:47
    studisat

mihal2002 napisał:

A w menu dekodera zobacz czy nie ma aktualizacji oprogramowania już nie pamiętam czy te mediasaty to mają czy nie.

Nie wszystkie. Np te małe terminale (Pace zapewne) mają. Nie jest do nich słane upgrade softu jak do tych starszych. Jedynie łapią aktualizację listy kanałów. Mają one pozycję aktualizacja oprogramowania w menu. Pozostałe np. BCT-1430 nie mają takiej opcji w menu (przyczyną jest zapewne limit do 6 sekcji 64kB w pamięci flash na update'y MH plus jedna na HDL - ostania 8 - wynika z implementacji systemu plików).
    dla nich jest słany online soft na transponderach Cyfry+ (10719, 10796, 10892, 11488). Nie analizowałem na którym tp upgrade do jakiego tunera.

Jeśli nie działa funkcja wyszukiwania kanałów to nie zadziała poprawnie fukcja aktualizacji oprogramowania. Sprawdzone.

0
  • Pomocny post
    #12 18 Wrz 2009 12:42
    studisat

Brak odpowiedzi....
    Chce wyeliminować w 100% problemy sprzętowe.

Są dwa podejrzenia -> problem z sama antenę (rozumie pod tym czasza i konwerter) a raczej jej kierunkowością. maga być zakłócenia od nowej pozycji satelitarnej 9,0E. Obsada częstotliwości identyczna z HotBirdem (Cyfra+). Szczególnie tam gdzie kanały są 'brane' od Cyfrowego Polsatu:
    AXN'y, Discovery, FoxLife ....

Na dodatek dwie częstotliwości Cyfry+ 10719V i 10892H (stąd pobierana jest aktualizacja oprogramowania i stąd jest pobierana lista kanałów) od niedawna są zakłócane prze innego nowego satelitę na pozycji 16,0E.

0
  • #13 18 Wrz 2009 19:42
    aganiok_30
    Poziom 9  

Przepraszam ,że nie odpisywałam , ale nie miałam chwilowo dostępu do netu .

studisat napisał:
    Gorzej z kanałami bo niema pewności o te niekodowane dołączone za kanałami pakietu Cyfry+

ale np. CHANNEL ONE RUSSIA - 148
    i SFi (SF Info) pozycja 207...
    Zakładam że odbierzesz je obydwa...

channel one russia mam , natomiast SFi niestety brak

studisat napisał:
    Jeszcze jedno jeśli nie działa Tobie kanał to czy pojawia się taki czerwony kwadracik w pobliżu prawego dolnego rogu ekranu (ale jak zniknie pojawiające się okno po przełączeniu kanału)?

jest kwadracik , taki jak przy kanałach HD , których nie odbieram

Przepraszam ,że nie pisze tak od razu rzeczy , które być może powinny być dla mnie oczywiste , ale do tej pory moja styczność z tunerem ograniczała się do włączania przycisków na pilocie :|

czy nawet jeśli nie mam tego drugiego kanału to i tak ma zrobić to co napisałeś ?

mihal2002 tak wiem ,że chodziło o wyłączenie go z sieci i tak zrobiłam , to "wyjmowanie karty" to skrót myślowy tylko był

0
  • Pomocny post
    #14 18 Wrz 2009 19:54
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 20 Wrz 2009 11:30
    aganiok_30
    Poziom 9  

Oki , zatem pogrzebię przy antenie jak tylko wrócę i napiszę jaki efekt osiągnęłam . Bez względu na to co z tego wyniknie dziękuje za pogłębienie mojej wiedzy na ten temat :*

0
  • #16 21 Wrz 2009 11:45
    studisat

aganiok_30 napisał:

channel one russia mam , natomiast SFi niestety brak

Czyli jest sterowanie 22kHz. Co prawda sprawdzone tylko na jednej polaryzacji ale praktycznie można wykluczyć przyczynę w tunerze.

aganiok_30 napisał:

jest kwadracik , taki jak przy kanałach HD , których nie odbieram

Tak, to jest odpowiednik paska z menu ustawieni sygnału.
    Dla braku odbioru jest to czerwony kwadracik, dla koloru czerwonego opisanego paska małe czerwone kółko (odbiór przerywany - czkawki....)

aganiok_30 napisał:

Przepraszam ,że nie pisze tak od razu rzeczy , które być może powinny być dla mnie oczywiste , ale do tej pory moja styczność z tunerem ograniczała się do włączania przycisków na pilocie :|

Niestety to efekt idiotycznego poglądu wbijanego ludziom że aby używać nie trzeba się znać. Owszem ale czasem jest się wtedy najczęściej nabijanym w przysłowiową butelkę.

1. Czy kabel łączący z anteną jest sztukowany? Tez spotkałem się z przypadkiem że kable łączony z dwóch odcinków uniemożliwiał odbiór na jakiejś częstotliwości. Ale to możesz inaczej wyeliminować - jeśli masz możliwość zabrania pod antenę tuner i jakis mały TV - wtedy będzie jasne czy czeka Ciebie inwestycja w lepszy jakościowo kabel.

2. Jak pisałem - mała zabawa z wklepywanie każdej z częstotliwości HotBirda i testowanie odbioru (kolor zielony paska). Spróbuj obracania konwerterem. Nie bawiłem się tunerami HD - i nie wiem czy tam w tym menu ustawiania anteny jest możliwość podania jako opcji modulacji/standardu.

Ot tyle.

0