Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery w sieci LAN - co kupić??

16 Wrz 2009 19:29 1948 12
  • Poziom 9  
    Witam mam hale jakieś 40 m długości i jeszcze jedno pomieszczenie jakieś 10 metrów dalej i chciałbym umieścić tam po 2 kamery. Przez te pomieszczenia idzie zwykły kabel sieciowy mam również router edimax. Jakie kamery mam zakupić i jaki sprzet nie wiem dokładnie jak to zrobić proszę o pomoc słyszałem ze da sie to zrobić i to nawet tanim kosztem ale kogo bym sie nie zapytał każdy coś innego mówi.
  • OptexOptex

• Poziom 28  
    Spróbój kamerki IP firmy TECHMOSS. Jak chcesz to tanim kosztem zrobić po LANie to tylko tyle mogę Ci polecić.
  • Poziom 9  
    I co te kamerki normalnie do routera kablem RJ-45 ?? A coś droższego i takiego na przyszłość zeby można kiedyś wiecej kamer podłączyć ??
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    no tak ale do tego rejestratora trzeba ciągnąc kabel od kazdej kamery a odległości są nawet do 100 m czyli tak podłączyć 4 kamery trzeba 400 m kabla
  • Poziom 35  
    http://www.vivotek.com/ - Dobry producent kamer IP.
    Takie kamerki podłączasz skrętką do routera (+ oczywiście zasilanie do zwykłego gniazdka). Następnie z dowolnego komputera podłączonego do tej sieci masz dostęp do podglądu kamer. W przypadku zastosowania kolejnych kamer (w sensie większej ilości) trzeba będzie pomyśleć o jakimś kolejnym switchu/routerze. Jeżeli zapragnie Ci się chęć nagrywania filmów/obrazów (w formacie JPG) z tych kamer, będzie potrzebny soft (który bodajże Vivotek dodaje do swoich kamer. Ot cała filozofia. Czyli podsumowując, na dany moment musisz ponieść tylko koszt 2x kamer + kabelki, o ile w routerze masz dwa wolne porty.
  • Poziom 15  
    Protokół tcp/ip nie został wymyślony do przesyłania obrazu z kamer cctv, co nie znaczy ze się nie da :)
    proszę wyciągnąć wnioski samemu :)
  • Poziom 9  
    no dobrze zastosować zwykłe kamery a co z nagrywaniem obrazu i oglądaniem pózniej przez neta ??
  • Moderator - Sieci, Internet
    niestety kamery "szału" nie robią :( tylko 380linii co wiąże się z jakością obrazu, prawdopodobnie czułość 1lux czyli obraz przy pełnym oświetleniu.
    Wszystko zależy jaki masz budżet.
    Od tego dystrybutora mam sprawdzone:
    http://www.24m.kqs.pl/index.php?p816,50-m-w-n...era-przewodowa-ccd-kolor-420tvl-55-diod-p205-
    Bardzo dobry obraz w dzień jak i w nocy przy podświetlaniu IR. Naprawdę nie inwestował bym w takie kamery jak w twoim linku.
  • Poziom 9  
    właśnie tak też myślałem. Dzieki i wszystkim dowiedziałem sie co chciałem temat zamknięty