Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przeinstalować system z Visty na Windows XP?

Dzilny Tabaluga 16 Wrz 2009 21:17 4527 4
  • #1 16 Wrz 2009 21:17
    Dzilny Tabaluga
    Poziom 9  

Witam
    Kupiłem laptopa firmy Toshiba.
    Oto Kilka jego parametrów:
    -Typ procesora Unknown 800 MHz
    -Nazwa płyty głównej Toshiba satellite A300D
    -Typ BIOSu Phoenix 05/19/08
    Chciałbym przeinstalować Windowsa Vista na Windowsa Xp proszę o pomoc jak mogę to zrobić?

• Pomocny post
    #2 16 Wrz 2009 21:26
    Exted
    Poziom 11  

Normalnie, wchodzisz na stronke toshiby, sciagasz sterowniki do konkretnego modelu laptopa (model masz na spodzie lapa), wkladasz plytke z xp, botujesz ja tak jak zawsze podczas instalacji (mam nadzieje, ze masz ja opanowana). Po instalacji windowsa instalujesz sterowniki ktore wczesniej sciagnales ze stronki producenta sprzetu (Toshiby), programy, kodeki i inny software i tyle.
    Z tego co widze, to procesor napewno nie bedziesz mial o czestotliwosci 800 Mhz tylko te 800 to jest predkosc szyny danych FSB.
    Jesli to model A300D to najprawdopodobnie masz procesor Intela jakis Core 2 Duo lub Dual Core i plyte na chipsecie ICH8, wiec albo w biosie komputera wlaczysz sobie tryb kompatibilnosci jesli chodzi o dyski SATA albo zintegrujesz strowniki do SATA (do sciagniecia ze stronki intela) z instalka windowsa xp (nLite to zrobisz), bo inaczej instalator nie bedzie ci wykrywal dyskow twardych i nie bedziesz mogl zainstalowac windowsa. :)
    Pozdrawiam.

• #3 16 Wrz 2009 22:09
    Dzilny Tabaluga
    Poziom 9  

Dzieki za pomoc jutro biorę się do pracy

• #4 17 Wrz 2009 02:00
    romano5809
    Poziom 23  

Masz tutaj linka, cobyś się nie plątał: http://ce.computers.toshiba-europe.com/innova.../download_drivers_bios.jsp?LNG=20&service=CE..

Nie zapomnij wpisać danych w pole "Short Model No" - wbrew pozorom może to mieć istotne znaczenie dla dalszych losów twojego laptopa. Upewnij się, że dysponujesz wszystkimi potrzebnymi sterownikami do XP, bo Toshiba oczywiście "zaleca" Vistę. Z aktualizacją Biosu na razie sobie odpuść, być może uda się zainstalować XP bez tego. Zmień tylko tryb zgodności, o którym mowa w poście Exteda. W sumie to i tak masz dużo szczęścia, że są do tego laptopa stery pod XP - użytkownicy innych marek do tej pory zgrzytają zębami po odinstalowaniu Visty (XP not supported :)

• #5 17 Wrz 2009 11:11
    mat_ed
    Poziom 43  

Wystarczy podwieszony temat przeczytać. Zamykam - regulamin p. 8.1, 16.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo