Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Makita uszkodzony akumulator

13 Cze 2004 15:05 8656 10
  • Poziom 17  
    Dysponuje ktoś schematem i/lub doświadczeniem nt. wkrętarki Makita z ładowarką typu DC9700 - 7.2 - 9.6 V ?
    Prawdopodobnie padła ładowarka, po włożeniu baterii ładuje ok 10s, po czym rozłącza bezpiecznik termiczny. Akumulatory raczej ok, do końca było wszystko w porządku, obydwa dają te same objawy.
    Pozdr.
  • Poziom 20  
    Zmierz stosik i kondki na wyjściu.pozdrówka.monika
  • Poziom 17  
    Dzięki,
    raczej sprawne, to się dzieje tylko po podłączeniu akumulatora....
    Po załączeniu swicza, który zmiejsza napięcie ładowania dla baterii 7.2V,
    (moje to 9.6V, ładowarka obsługuje te dwa typy akumulatorów), efekt jest podobny, tylko opóźniony o jakieś 30 s. Podmieniłem tranzystor - chyba sterujący dla triaka - i sam triak oraz mały kondziołek elekt - nic nie pomogło... Reszta elementów to mostek, wydaje się sprawny, elektrolit w okolicach wyjścia oraz garstka diód i rezystorków nie sprawiających wrażenia uszkodzonych....
    Pozdr.
  • Poziom 21  
    Witam.

Prawdopodobnie któryś zakumulatoróww stosie dostał zwarcia ,dlatego masz większy pobór prądu i wyłancza sie zabezpieczenie.Miałem identyczne objawy,po rozebraniu stosu akumulatorki które dostały zwarcia
    ruszyłem wiekszym prądem i po włozeniu do ładowarki ładują się ok. Taka sutuacja trafiała mi się kilka razy ,jak używam wkrętarki nie wystepuje ten objaw.

Pzdr.
  • Poziom 17  
    Dzięki, rzeczywiście to chyba akumulatory, inna ładowarka zachowuje się podobnie. Ale czy na pewno zwarcie w akumulatorze? Może po dłuższym nieużywaniu rozładowały się bardziej niż zwykle i potrzebują większego prądu przez dłuższy czas? Przed rozebraniem ich zamierzam podładować je wstępnie z jakiegoś zasilacza a potem dopiero do oryginalnej ładowarki. Czy to dobry pomysł?
    Pozdr.
  • Poziom 16  
    Witam !! Osobiscie posiadam wkrętarkę Hitachi,a w komplecie była też latarka na akumulatory te z wkrętarki ,jeżeli rozładowalem aku w/w latarką miałem taki sam objaw co ty (palił sie bezpiecznik w ładowarce)podładuj wstępnie aku aby odżyły. Pozdrowienia.....
  • Poziom 17  
    Niestety, akumulatory padły na zero.
    Czy ktoś wie, jak je rozebrać, nie niszcząc?
    Pewnie da się wymienić ogniwa.... Czy jest sens babrać się w tym, czy lepiej rozejrzeć się za nową wkrętarką?
    Pozdr.
  • Poziom 25  
    Pamiętaj, że akumulator rozładowany wielokrotnie znacznie poniżej 1V ulega stopniowemu uszkodzeniu i podlega wymianie. Niektórzy twierdzą że reanimuja akumulatorki co miały ponizej 0,5V tylko pytanie ile one "trzymaja" - 10min czy mniej :-).
  • Poziom 14  
    witam
    wkretarki makity sa zbyt dobre by z powodu akumulatora je wyrzucac.
    wykombinuj nowe ogniwa do tego akumulatora, a wyjdzie najtaniej.
  • Poziom 17  
    komalik napisał:
    witam
    wkretarki makity sa zbyt dobre by z powodu akumulatora je wyrzucac.
    wykombinuj nowe ogniwa do tego akumulatora, a wyjdzie najtaniej.

Zgadzam się całkowicie, ale jak to cholerstwo rozebrać, żeby nie rozwalić?
  • Poziom 30  
    Witam

Nim rozwalisz podłacz jakiś zasilacz z regulacja napięcia i podładuj prądem na oko 500 mA (kontroluj prąd miernikiem). Pozostaw tak na godzinę (sprawdzaj cały czas prąd prąd).
    Po godzinie zmierz jakie mają napięcie, jak żyją to do oginalnej ładowaki i pełny cykl ładowania.
    Posiadam aku produkcji "CENTRA" Made in Poland R20 z roku 1982 (nie pomyłka) i działają do dzisiaj a znalazłem je na śmietniku. Po ładowaniu jak bateria będzie krótko trzymać to prawdopodobnie (na pewno) padło nieodwracalnie jedno ogniwo wówczas musisz rozwalić i wymienić to uszkodzone. Życze sukcesu w reanimacji.