Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domykanie szyb + warystor ...

16 Wrz 2009 21:35 1059 4
  • Poziom 31  
    Zamontowałem w aucie (Peugeot 106) domykanie szyb (chyba Exus - na dwie szyby). Problem w tym że wytrzymuje on nie dłużej jak 4 miesiące. Padły już 4 sztuki. Najwcześniej padł po 2 tygodniach. Moduł się blokuje i silnik cały czas ciągnie. Nie wiem co się w nim psuje bo nie zaglądam - jest na gwarancji. Podnośniki są dostawiane ale oryginalne, chodzą leciutko. Doradzono mi żeby wstawić równolegle warystor na 14V. Moje pytanie, czy on zabezpieczy moduł przed kolejną awarią. Proszę doradźcie coś, czy może trafiłem na bubel, jak uratować kolejny moduł.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    1.Jeśli masz dobrze podłączone nie powinno być problemu
    2.Zobacz czy masz regulację przeciążenia szyb jak tak to zmniejsz
    3. jeśli szyby chodzą lekko a przeciążenie za mocno ustawione to może przegrzewać elektronikę a co za tym idzie styki przekaźnika nie wytrzymają i będą się kleić
    4. Jeśli to nie pomoże proponuję wymienić na coś lepszego http://www.instrukcje.mastertrade.pl/elektryczneszyby/md2instr.pdf
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 31  
    Podłączenie jest proste tu nie ma problemu. Regulacji przeciążenia nie ma. Myśleliśmy (ze sprzedawcą) już o zmianie modułu na inny, ale to się wiąże ze zmianami w instalacji, a to już w ostateczności. Chciałbym na razie uzyskać odpowiedź czy dołożenie warystora pomorze w dłuższej eksploatacji.
  • Poziom 19  
    moim zdaniem warystor nie pomoże ale jak to się ma w praktyce to nie wie bo nigdy tak nie robiłem .
  • Poziom 31  
    Kiedy otrzymałem domykacz po naprawie, wstawiłem warystor równolegle w obwód i włączyłem napięcie. .... Cisza..... Okazało się, że nie działa. (piąta sztuka) Oddałem jeszcze tego samego dnia. Dogadaliśmy się ze sprzedawcą i dał mi inny domykacz - z niewielką dopłatą. Teraz wszystko śmiga aż miło. Jednak warystora nie zamontowałem. Po wielu rozmowach z elektrykami nie mam przekonania.

Temat uważam za zakończony. Można zamknąć.