Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Młotowiertarka Metabo- grzeje się wirnik

16 Wrz 2009 21:38 3476 7
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z młotowiertarką metabo mianowicie grzeje się wirnik, już po około 30 sekundach pracy silnika jego ośka jest bardzo gorąca, stojan jest chłodny. Dodam że wirnik kupiłem nowy ponieważ sądziłem że to jego wina, stojan przewinąłem więc te dwie rzeczy chyba mogę wykluczyć i tu mam pytanie czy jest to może wina tego że wywaliłem regulator obrotów który się spalił a całość podłączyłem na ostro tak jak na schemacie poniżej:
    Młotowiertarka Metabo- grzeje się wirnik
  • Poziom 10  
    Wirnik w wersji z regulatorem zasilany jest obniżonym napięciem (przynajmniej w Metabo) . Musi się grzać bez regulatora i pewnie się spali , niestety . Druga sprawa , to skąd masz nowy wirnik ? Metabo ma swoje "patenty" na uzwojenie , Przezwajanie lub zastępowanie "nowymi" nieoryginalnymi ma krótkie nogi . Walczyłem kiedyś z uszkodzoną nową kątówką - i smutna były zdobyte wówczas informacje i wnioski .. Jedynym wyjściem będzie (podobno) przezwojenie na tradycyjny system , bez regulacji . Naturalnie nie z zaplotem Metabo !
    Powodzenia!
  • Poziom 9  
    Wirnik zamówiłem w serwisie METABO w Stargardzie Szczecińskim, a wiec to nie jest przyczyną, dzwoniłem do nich i powiedzieli że bez regulatora silnik powinien też chodzić porawnie, na komutatorze nie iskrzy.
  • Poziom 10  
    Cóż- jedną przyczynę wykluczyłeś . Pozostaje brak regulatora . Bez niego powinieneś zastosować inny wirnik .
  • Poziom 9  
    Robiłem takie testy że zasilałem układ z autotransformatora i przy niskich napięciach zasilania też się grzeje
  • Poziom 10  
    Musi się grzać - jest zasilany obniżonym napięciem ( w układach konstant kraft ,czy jakoś tak) Po za tym wiesz zapewne , że wirnik zawsze jest gorący w porównaniu do stojana? Popytaj przezwajaczy : niechętnie borą z tego powodu Metabo na warsztat . Inaczej jest z Bosch - em . Tam po wyjęciu elektroniki tylko przy rozruchu jest "gorąco" .
  • Poziom 9  
    No ale jak napisałem wcześniej zasilałem go z autotransformatora i już przy 150V ośka wirnika była nie do dotknięcia, czy ten regulator może wpływa na kształt napięcia zasilającego silnik że nie jest to sinusoida?Nowy regulator kosztuje około 250zł i nie wiem czy jest sens pchać się w koszty bo wydaje mi się że powinno działać dobrze bez niego.
  • Poziom 22  
    Jeśli na szczotkach nie iskrzy to silnik dobry, poszukaj przyczyny przy łożyskach, może ośka obraca się w tulei łożyska?