Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 i desktop slideshow...

16 Wrz 2009 21:52 2410 8
  • Poziom 11  
    Witam

Wiem, że Win7 nie jest jeszcze popularne, ale ja już używam tego systemu i jestem zadowolony. Parę rzeczy mnie denerwuję, ale to kwestia przyzwyczajenia i douczenia się :). Jak to zwykle bywa po instalacji czystego systemu większość z nas zaczyna kombinować jak tu zoptymalizować system do naszych potrzeb. Przynajmniej ja tak zawsze robię :). Niestety po drodze podczas wyłączania niepotrzebnych usług i odinstalowywania zbędnych aplikacji systemowych coś wyłączyłem/usunąłem i teraz opcja wyświetlania tapety pulpitu w trybie pokaz slajdów nie działa :(. Wiem, że to zbędny bajer, ale całkiem efektowny, więc chciałbym go przywrócić do życia. Przeglądałem wyłączone usługi i żadna z nich nie ma powiązania z UI, podobnie aplikacje systemowe. Z takich najbardziej perfidnych aplikacji to wywaliłem Media Player, Media Center i DVD Maker. Czy możliwe żeby były powiązane z pulpitem?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Ogólnie nowy Windows w celach optymalizacji UI opiera się na globalnych bibliotekach z Media Center (pomyśleli aby system nie tworzył dla każdej aplikacji oddzielnej biblioteki multimediów) ale to nie musi być problemem.

Pierwsza rzec to sprawdź czy w ustawieniach pulpitu zaznaczone masz wiele obrazów>> czy opcja pokaz slajdów jest zaznaczona oraz czas na ile jest ustawiony. Sprawdź też lokalizacje obrazów (czy czasem nie zostały one usunięte)
  • Poziom 11  
    Mayday1707 napisał:
    Ogólnie nowy Windows w celach optymalizacji UI opiera się na globalnych bibliotekach z Media Center (pomyśleli aby system nie tworzył dla każdej aplikacji oddzielnej biblioteki multimediów) ale to nie musi być problemem.

Pierwsza rzec to sprawdź czy w ustawieniach pulpitu zaznaczone masz wiele obrazów>> czy opcja pokaz slajdów jest zaznaczona oraz czas na ile jest ustawiony. Sprawdź też lokalizacje obrazów (czy czasem nie zostały one usunięte)

To sprawdziłem na samym początku, więc odpada. Ciekawe jest to, że system pozwala na włączenie slajdów i ustawienie czasu jakby wszystko było OK. Lokalizacja obrazów jest poprawna, bo klikając LPM na pulpicie i wybierając "Next desktop background" tapeta pulpitu zmienia się na kolejny slajd...
  • Poziom 12  
    Poszukaj może w schematach zasilania. W ustawieniach zaawansowanych jest opcja pozwalająca ustawić, czy slideshow działa na baterii, czy na zasilaniu, czy w ogóle działa. Zmień może plan zasilania na wysoką wydajność. Jeśli wszystko wygląda jakby działało, a nie działa, to tylko to mi przychodzi do głowy :p
    Ja tak mam, że po odpięciu zasilacza od laptopa, slideshow się zatrzymuje.
  • Poziom 11  
    Ale ja mam kompa stacjonarnego :).
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Nie szkodzi, on i tak korzysta ze schematów zasilania, tyle że nie wyświetla ikonki w trayu. Mogło się coś przestawić, chociaż nie mam pojęcia w jaki sposób. Wejdź w schematy zasilania, przejdź do opcji zasilania, poszukaj czegoś w stylu "Pokaz slajdów na pulpicie" i przy pozycji "podłączony" (na stacjonarce i tak nie będziesz miał innej) upewnij się że jest włączona opcja "Dostępny" (albo coś takiego - ja Win 7 mam po angielsku, bo na takiego mam licencję, więc dokładnie nie powiem). Może się mylę i to nie to, ale zawsze możesz spróbować. Nie grzebałeś się w programach typu CCleaner? Mi ostatnio skutecznie zlikwidował Jump Listy, więc może do innych rzeczy też jest zdolny.
  • Poziom 11  
    mzelazny -> CCleaner'a na razie nie używam, bo obawiam się, że nie ma jeszcze full wsparcia dla Win7. Teraz mi się przypomniało, że w opcjach zasilania wyłączyłem wstrzymywanie systemu... może faktycznie tam coś przestawiłem przez przypadek... Sprawdzę, jak wrócę do domu i dam znać. Dzięki.
  • Poziom 11  
    Działa :). Dzięki mzelazny.

PS
    W Windows 7 można ściągnąć aktualizację językową, więc chyba możesz mieć wersję PL.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Nie mogę, nie w wersji Professional. Tylko Ultimate da się spolszczyć paczką. Ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. System mam legalnie, za darmo, na wieczność, a angielski znam, więc daję radę.

Pozdrawiam i cieszę się, że pomogłem.