Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 systemy w tym jeden uruchamiany z dysku zew. na USB

zasaniak 17 Wrz 2009 09:49 1099 8
  • #1 17 Wrz 2009 09:49
    zasaniak
    Poziom 14  

Ze stacjonarnego PC-ta wyjąłem HDD i podłączyłem przez USB do laptopa z WinXP.
    Na HDD mam również WinXP i dużo zainstalowanych programów.
    Czy jest możliwe, by na laptopie uruchamiać oba systemy?

0 8
  • #2 17 Wrz 2009 10:06
    Hucul
    Poziom 39  

Nie ma takiej możliwości .

0
  • #3 17 Wrz 2009 11:02
    mar1aczi
    Poziom 26  

zasaniak napisał:
    Czy jest możliwe, by na laptopie uruchamiać oba systemy?

Jest możliwe, ale wymaga wiedzy. Jeśli laptop jest możliwie nowy możesz zainstalować maszynę wirtualną i na nią skonwertować ów system. Będzie to potem jako jeden plik, który umieścisz na dysku podłaczanym przez USB.
    Będzie to wyglądać tak, że najpierw uruchamiasz system ten który masz na laptopie. Po tym, startujesz program w tym systemie a on uruchamia Ci system tzw. gościa.

0
  • #4 17 Wrz 2009 16:31
    Matuzalem

Poziom 43  

Jest to, wbrew temu co Hucul napisał, możliwe, ale raz - nie ma gwarancji, że w tym akurat wypadku, a dwa - zachodzi obawa co do zgodność takiego działania z licencją.

0
  • #5 17 Wrz 2009 16:53
    zasaniak
    Poziom 14  

Nie wiem o jaką licencję chodzi, ale mam zarejestrowany WinXP BOX na obu sprzętach.
    Co do laptopa to Acer Extensa 5630EZ i zwiększona pamięć RAM.

0
  • Pomocny post
    #6 18 Wrz 2009 07:09
    Hucul
    Poziom 39  

Matuzalem napisał:
    Jest to, wbrew temu co Hucul napisał, możliwe...

Jeśli kolega zasaniak w ten sposób zadaje pytanie , to dla niego jest to niemożliwe :D Podejrzewam , że chodzi mu o proste zabootowanie Windowsa zainstalowanego na dysku w stacjonarce , włożonego w kieszeń/przejściówkę USB i podłączonego do laptopa . Stawiam 50:1 że wywali BSOD , jeśli w ogóle zacznie bootować :D

0
  • #7 18 Wrz 2009 07:19
    Matuzalem

Poziom 43  

Od tej strony patrząc masz, Hucul, rację.
    Kwestia ew. sterowników + rekonfiguracji rozruchu jest jednak - ja od tej strony patrzyłem - do przeskoczenia.
    W specyfikacjach grzebać nie będę by sprawdzić czy w tym konkretnym wypadku również.

0
  • #8 18 Wrz 2009 07:25
    Hucul
    Poziom 39  

Matuzalem napisał:
    ...Kwestia ew. sterowników + rekonfiguracji rozruchu jest jednak - ja od tej strony patrzyłem - do przeskoczenia...

Tak , ale to żmudna robota i trudna dla średniozaawansowanych ...

0
  • #9 18 Wrz 2009 08:51
    zasaniak
    Poziom 14  

Macie panowie pełną rację. Myślałem, że da się to załatwić wpisem do boot.ini i OK!
    Teraz dam sobie spokój, bo przeczytałem, że można utworzyć domową sieć i korzystać na wzajem z plików obu komputerów.
    Dziękuję za wspaniałe rady i kończę ten temat.

0