Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Pralka BOSCH WOR 16150PL/01 這篡sko silnika

fredie 17 Wrz 2009 11:41 2944 8
  • #1 17 Wrz 2009 11:41
    fredie
    Poziom 9  

mam problem, pralka jak w tytule posiada dwie usterki, pierwsza to szumi帷e 這篡sko silnika- efekt zalania w wyniku nieszczelnych simering闚 na 這篡skach b瑿na ( ju naprawione te uszczelniacze na 這篡skach), mam pytanie czy da si wymieni bez wi瘯szych problem闚 to 這篡sko w silniku od strony nap璠u paska, czy lepiej szuka takiego u篡wanego silnika, i druga sprawa kt鏎a pojawi豉 sie dos這wnie dzi, migaj trzy diody i pralka nie ruszy - odczyt z instrukcji - miganie trzech di鏚 oznacza niezamkni皻 pokryw, chocia pokrywa jest zamkni皻a, w czym mo瞠 tkwi problem? prosz o porad, z g鏎y dzi瘯i, gdyby kto mia taki silnik do sprzedania to prosz o info.

0 8
  • #2 17 Wrz 2009 16:40
    robert7319
    Poziom 15  

Witam przy zamku klapy jest wy陰cznik elektryczny, kt鏎y przy zamkni璚iu klapy zamyka obw鏚. Wy陰cznik raczej do wymiany, czasami daje si rozebra i wyczy軼i.

0
  • #3 17 Wrz 2009 21:35
    phiter
    Poziom 19  

Witam, 這篡sko silnika jak nabardziej da si wymieni a blokad rozebra i przeczy軼i styki.

0
  • #4 18 Wrz 2009 09:36
    fredie
    Poziom 9  

z t blokad to jest tak, 瞠 ona dzia豉- tzn blokuje klap i nie da si jej otworzy, ale pralka nie pierze - tylko mrugaj trzy diody- czyli komunikat " klapa zamkni皻a nieprawid這wo..." czy w tej sytuacji czyszczenie ma sens? skoro ona blokuje? i czy to nie b璠zie padaj帷y programator?

0
  • #5 18 Wrz 2009 21:49
    phiter
    Poziom 19  

Jak chcesz to wymie najpierw programator, a jak si nie poprawi to przeczy嗆 blokad.

0
  • #6 20 Wrz 2009 13:33
    fredie
    Poziom 9  

przeczy軼ilem blokad, czyli zostaje programator? macie Panowie jakie pomys造?

Dodano po 2 [minuty]:

przeczyszczenie blokady oczywi軼ie nie pomog這

0
  • #7 06 Cze 2012 15:29
    kamild90210
    Poziom 17  

Witam do陰cze si do tematu jak w tej pralce wyj望 v-ring ??? jest mo磧iwo嗆 bez rozbierania zbiornika???? :cry:

Dodano po 23 [minuty]:

Dok豉dnie chodzi mi jak wyj望 bie積i jest ona zespolona z plasikow tulej kt鏎a da si obraca

1
  • #8 02 Wrz 2012 03:20
    anzyd
    Poziom 2  

Witam.
    Mam identyczne objawy - pokrywa zamkni皻a, pralka co pr鏏uje robi (s造cha klikni璚ia), po czym zaczynaj miga trzy diody. Zamek sprawdza貫m - wygl康a na to 瞠 jest w dobrym stanie cho nie mog貫m znale踵 takiej kombinacji trzech styk闚 kt鏎e zamyka造 by obw鏚 - wi璚 jakby jednak nie do ko鎍a prawid這wo dzia豉 - niemniej jednak jak wspomnia貫m pralka klika, na chwil nawet uruchomi豉 si pompa... 獝y kto mo瞠 pom鏂??? Pytanie do frediego - czy uda這 si uruchomi pralk? jaka by豉 przyczyna migania tych di鏚?
    Pozdrawiam

0
  • #9 02 Wrz 2012 19:49
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Migaj帷e 3 diody to nie jest 瘸den b陰d zamkni璚ia pokrywy, tylko b陰d zamkni璚ia drzwiczek b瑿na. Objawia si to brakiem obrot闚 silnika. Uszkodzenia zatem nale篡 szuka w silniku (np. zu篡te szczotki), lub najcz窷ciej w module.

0