Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AKZ285 - świeci się tylko napis STOP i pulsuje czerwony kluczyk

17 Wrz 2009 12:18 3049 7
 • Poziom 10  
  Po przepięciach w sieci zasilającej, piekarnik pieca został zablokowany. Na wyświetlaczu świeci się tylko napis STOP i pulsuje czerwony kluczyk. Po oględzinach i pomiarach napięć płyty elektronicznej żadnych nieprawidłowości nie stwierdziłem. Opcje startowe w przypadku napisu STOP po zaniku napięcia nic nie dają...

  Instrukcja jest jedno stronicowa nie wspominająca nic o kluczyku, który w jakimś tam nieustalonym stanie może się pokazać... Po wykonaniu zwory 2-masa na płycie głównej w opcji SERWIS kuchenka startuje, ale tylko w trybie awaryjnym, grzałki się włączają i działa regulator temperatury i tak w tej chwili ten piec pracuje, ale 3/4 możliwości piekarnika nie działa... Proszę doradzić, co oznacza kluczyk (domyślam się, że blokadę), co jest przyczyną jego świecenia i jak go usunąć...?
 • Poziom 26  
  Jeśli mnie pamięc nie myli to ten piec ma blokowane drzwiczki na czas pyrolizy... jeśli tak to prawdopodobnie masz zablokowany system zamykania tych drzwi .
  odłącz piekarnik i podaj napięcie bezpośrednio na silniczek synchroniczny (230V czasami blokuje się ten mechanizm i takie bezpośrednie podanie napięcia pomaga i problem znika) ....
  powodzenia
 • Poziom 10  
  Dzięki za szybką próbę pomocy, ale ten piekarnik nie ma tego mechanizmu otwierania drzwi o którym piszesz... Ma dwa wentylatory, jeden główny w piekarniku, drugi w komorze elektroniki do jej chłodzenia oraz trzy grzejniki w piekarniku...
 • Poziom 20  
  prawdopodobnie uległ uszkodzeniu moduł zasilający. Uległ uszkodzeniu układ chyba ATMEL. jeśli nie uda się zaprogramowac serwisantowi ( przy pomocy specjalnego urządzenia) to do wymiany masz albo chip na płytce (w piekarniku tego nie robiłem) i ponowne zaprogramowanie albo cały moduł zasilający( czas oczekiwania to ok 10 dni :) od zamówienia w autoryzowanym serwisie no chyba że maja na stanie ).
 • Poziom 10  
  Wymiana płyty elektronicznej, to ostateczność! Podejrzewam jednak, że kluczyk pulsujący, nie sygnalizuje uszkodzenia procesora lub programu lecz jest informacją... bo jest umieszczony w wyświetlaczu, jako informacja, która może informować kilkakrotnie o nieprawidłowościach w pracy pieca! A procesor w różny sposób reaguje, kiedy zmieniam mu zwory na "serwis mode" Podejrzewam, że w instrukcji serwisowej tego pieca powinien byś opis tej informacji - pulsujący czerwony klucz! Szukam serwisówki do tego pieca a znane mi firmy wysyłkowe nie dysponują tą serwisówką.
  Kto może mi jeszcze pomóc...? Każdej sugestii chętnie wysłucham...
 • Poziom 2  
  Witam,  Podpinam się pod ten temat. Zdarzyła mi się taka sama sytuacja po przepięciu wyświetla się STOP oraz czerwony kluczyk.
  @gulardowski Czy udało się usunąć tą awarie ?

 • Poziom 39  
  Trzeba przeprogramować moduł i lub ponownie go skonfigurować, ale...
  ... wcześniej należy zweryfikować płytę pod kątem uszkodzeń.
 • Poziom 2  
  Czerwony kluczyk blokujący klawiaturę zdejmuje się przytrzymując chwilę dwa przyciski.

  Lewa gałka w pozycję 0, następnie prawą gałką ustawia się godzinę.
  Potwierdza się lewym przyciskiem.
  Po ustawieniu godziny piekarnik działa.