Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Merkury KOB 694x odlutowany tranzystor da radę naprawic?

Ture11 17 Sep 2009 15:48 916 4
    Ture11
    Level 38  
    Witam.
    Mam problem, płyta jak w temacie stała w pozycji pionowej i od zbyt wysokiej temperatury odlutował się tranzystor (układ scalony?) o oznaczeniu PHB55n03lta.
    Czy jest szansa, że po przylutowaniu go na miejsce płyta odpali? Prosiłbym bardzo o odpowiedź, bo jak na razie mam komputer o parametrach pentiumI :x .
    P.s. Czy do tej płyty głównej można wstawić AMD ATHLON 1500XP albo jakiś inny? Zdaje mi się, że jest inny rozstaw pinów, ale zapytam na wszelki wypadek.A poza tym - jakie są opinie o tej płycie - na internecie nie znalazłem konkretów..
  • Helpful post
    kodd
    Level 32  
    Informacje dostępne w sieci na temat tej wiekowej płyty są i to w ilości wystarczającej.
    Szczegóły w instrukcji:

http://www.mercury-pc.com/download/uploaded/drivers/KOB_694X_FSX(1.1).pdf

test:

http://www.tensor.pl/testy.htm

Jeżeli tranzystor(y) nie jest uszkodzony w tym brak zwarcia na linii 5V i sprawne kondensatory może kolega poprawić ich położenie i płyta powinna ruszyć.
    Ture11
    Level 38  
    Witam.
    Dziękuję za opisy, jeden link co prawda nie chciał działać, ale może później zacznie...
    Co do tranzystorka to niestety stracił życie przy próbie odlutowania, ale obok jest drugie pole lutownicze, więc spróbuje dorwać gdzieś taki (płyt starych to mam pod dostatek) i wtedy sprawdzę. Jest jakiś znany zamiennik tego tranzystora? Doczytałem tylko, że to chyba tranzystor FET jest...

Dodano po 3 [minuty]:

Wyprowadzenia ma takie same jak BUZ11 :-)
    Ture11
    Level 38  
    No dobra, wszystkiego bym się spodziewał, ale nie tego; uwaliłem ten tranzystor przy próbie odlutowania, więc niewiele ryzykując wstawiłem byle jaki (czytaj: BUZ1, mój ulubiony :-))

Piszę do was z podziękowaniami :-) otóż piszę z komputera, o którym mowa - płyta chodzi na tym buz11 :-) dlaczego, niewiem.....
    Z procesorem intela 733 MHz na spoko ciągnie Linuxa Mandrivę 2009.1 spring (!)

Jeszcze raz dziękuje.

P.s. Zobaczymy ile na tym BUZ11 pochodzi :-), ale to oddzielny temat :D

Temat do zamknięcia (?/!)