Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań o komparator.

ddokupil 17 Wrz 2009 18:11 1085 4
  • #1 17 Wrz 2009 18:11
    ddokupil
    Poziom 15  

Mam kilka pytań. Po pierwsze czy może on działać dokładnie tak samo jak najzwyklejszy komparator w scalaku, mianowicie czy wyjście ACO jest ustawiane i zerowane przez logikę cyfrową czy totalnie analogowo? Mam sygnał piłokształtny i napięcie o pewnym poziomie i chciałbym z tego zrobić PWM. Sygnał ma częstotliwość 250kHz. Wyjdzie to?

Pytanie drugie: czy na wyjściu komparatora jest sygnał TTL?

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Wrz 2009 18:24
    BoskiDialer
    Poziom 34  

Jeśli dobrze rozumiem nazwę "Analog Comparator", to zdecydowanie porównuje on sygnał analogowy.

Wyjście komparatora jest wyprowadzone tylko na bit ACO w rejestrze ACSR, na generator przerwań od komparatora oraz opcjonalnie pod Input Capture timera . Wyjście komparatora nie jest wyprowadzone na żaden zewnętrzny pin.

0
  • #3 17 Wrz 2009 18:28
    ddokupil
    Poziom 15  

Aaaa... ok. Już rozumiem.

0
  • #4 17 Wrz 2009 18:37
    Krauser
    Poziom 26  

Komparator w attiny2313 jest analogowy, ale jego wyjście nie jest wyprowadzone na zewnątrz. ACO można odczytać programowo i może ono również generować przerwanie jak też sterować przechwytywaniem timera. Czy z tego robić PWM ? Teoretycznie można odczytywac stan ACO i ustawiać portx.y, ale zawsze będą opóźnienia. Procesor ma timer z PWM czy on się nie nadaje.

0
  • #5 20 Wrz 2009 22:06
    ddokupil
    Poziom 15  

Wiem, że ma. Generalnie ma to być sterowanie PWM dla przetwornicy impulsowej. Miałby porównywać przebieg piłokształtny z napięciem z układu sterowania i w ten sposób sterować tranzystorem. Ale to użyję normalnego komparatora analogowego, jeśli w ogóle w ten sposób to będę realizował.

0
  Szukaj w 5mln produktów