Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

światła xenonowe czy żarówki do scenica II??

17 Wrz 2009 21:18 1847 2
  • Poziom 9  
    Witam, na początku chciałam zaznaczyć, że jestem kobietą stad moje pytania moga wydawac sie banalne.
    Posiadam Scenica II z 2007 r. i chciałabym założyć do niego światła xenony to jest jednak drobny wydatek jak dla mnie, a słyszałam też o możliwości założenia
    "specjalnych" żarówek które niby dają efekty światła porównywalne jak w xenonie, podobno te żarówki sprawdzają sie gdy są soczewki, może ktoś mi uświadomi czy jest taka możliwość w moim scenicu i jakie to miałyby być konkretnie żarówki ?
  • Poziom 27  
    Jeżeli koniecznie chcesz mieć xenony, to w grę wchodzi wymiana całych lamp, do tego jeszcze osprzęt, więc na pewno nie zamknie się to w kilkuset złotych.....
    Jeżeli chodzi o żarówki świecące z niebieską poświatą, to po prostu zwykłe żarówki halogenowe pokryte niebieską farbą dla uzyskania szpanerskiego efektu. Częstokroć kilkakrotnie droższe od standardowych, a prawda jest taka, że wskutek zastosowania niebieskiego filtra dają mniej światła.
    Dostępne na Allegro zestawy z xenonowymi źródłami światła zastępującymi typowe żarówki, odradzam, gdyż stosowanie ich jest na bakier z prawem i podczas policyjnej kontroli możesz pożegnać się z dowodem rejestracyjnym.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    czyli jedyna opcja to wymiana lamp na xenonowe.. oh to chyba sie wstrzymam bo zima sie zbliza niewiadomo jak przetrwa autko śliskie drogi ;)