Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-6490CW zacięcia papieru przy drukowaniu zdjęć

Janusz45 17 Wrz 2009 23:41 3217 3
  • #1 17 Wrz 2009 23:41
    Janusz45
    Poziom 10  

Witam wszystkich!
    Od miesiąca jestem posiadaczem tego urządzenia wielofunkcyjnego A3. Niestety moja początkowa radość prysła. Urządzenie wydrukowało kilkaset stron A3 zwykłego papieru i kilkanaście stron papieru foto. No i zaczęły się problemy. Na początku sporadyczne blokowanie się papieru, teraz wcale nie drukuje na papierze foto - plastiku, którego 20 arkuszy dostałem z drukarką. Na gorszym papierze foto jeszcze czasami wydrukuje. Na zwykłym papierze 80g nie ma natomiast żadnego problemu.
    Zacięcia grubszego papieru następują przy jego zawijaniu w mechanice drukarki pod dość ostrym kątem. Myślę, że to wada konstrukcyjna. No bo czy po miesiącu może coś się zużyć?
    Proszę znawców tematu o odpowiedź i pozdrawiam.

0 3
  • #2 18 Wrz 2009 09:06
    wshk
    Poziom 17  

Mogly sie zabrudzic rolki pobierajace. Bo zuzyc to raczej nie;)

Ale tak ogolnie to na drukarce z takim przebiegiem papieru nie ma co liczyc na bezproblemowy druk na grubych, sztywnych, ciezkich papierach - to wina tego wlasnie ostrago kata.

0
  • #3 18 Wrz 2009 13:39
    Janusz45
    Poziom 10  

Dziękuje wshk za zainteresowanie tematem. Faktycznie z serwisu też przyszła informacja:
    "Proszę przeczyścić dokładnie rolki na końcu podajnika."
    Oglądałem rolki, są pokryte gumą. Mam pytanie: czym je najlepiej wyczyścić?

0
  • #4 18 Wrz 2009 13:51
    wshk
    Poziom 17  

Chocby i sama woda. Spirytusem tez mozna. Guma od byle czego sie nie zniszczy;)

Te roli pokrywaja sie pylem piaperowym i traca przyczepnosc. A do przepchniecia piaeru przez taki zakret jest potrzebna dobra przyczepnosc.

0