Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother MFC-6490CW zacięcia papieru przy drukowaniu zdjęć

Janusz45 17 Sep 2009 23:41 3691 3
    Janusz45
    Level 10  
    Witam wszystkich!
    Od miesiąca jestem posiadaczem tego urządzenia wielofunkcyjnego A3. Niestety moja początkowa radość prysła. Urządzenie wydrukowało kilkaset stron A3 zwykłego papieru i kilkanaście stron papieru foto. No i zaczęły się problemy. Na początku sporadyczne blokowanie się papieru, teraz wcale nie drukuje na papierze foto - plastiku, którego 20 arkuszy dostałem z drukarką. Na gorszym papierze foto jeszcze czasami wydrukuje. Na zwykłym papierze 80g nie ma natomiast żadnego problemu.
    Zacięcia grubszego papieru następują przy jego zawijaniu w mechanice drukarki pod dość ostrym kątem. Myślę, że to wada konstrukcyjna. No bo czy po miesiącu może coś się zużyć?
    Proszę znawców tematu o odpowiedź i pozdrawiam.
    wshk
    Level 17  
    Mogly sie zabrudzic rolki pobierajace. Bo zuzyc to raczej nie;)

Ale tak ogolnie to na drukarce z takim przebiegiem papieru nie ma co liczyc na bezproblemowy druk na grubych, sztywnych, ciezkich papierach - to wina tego wlasnie ostrago kata.
    Janusz45
    Level 10  
    Dziękuje wshk za zainteresowanie tematem. Faktycznie z serwisu też przyszła informacja:
    "Proszę przeczyścić dokładnie rolki na końcu podajnika."
    Oglądałem rolki, są pokryte gumą. Mam pytanie: czym je najlepiej wyczyścić?
    wshk
    Level 17  
    Chocby i sama woda. Spirytusem tez mozna. Guma od byle czego sie nie zniszczy;)

Te roli pokrywaja sie pylem piaperowym i traca przyczepnosc. A do przepchniecia piaeru przez taki zakret jest potrzebna dobra przyczepnosc.