Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dymiarka Eurolite FF1- problem z bezpiecznikiem termicznym

aro333 18 Wrz 2009 11:28 2485 1
  • #1 18 Wrz 2009 11:28
    aro333
    Poziom 15  

W takiej oto dymiarce spalił się bezpiecznik termiczny , osadzony na mocowaniu grzałki. Wydaje mi się , że jest on na 133 stopnie , tylko nie jestem pewien bo napisy sie rozmyły a cały bezpiecznik prawie się stopił.Martwi mnie jeszcze coś. Sama pompka działa bo ją sprawdziłem , nie jestem pewny czy będzie działał termostat bimetaliczny.Może przepuścił i spowodowało to spalenie sie tego bezpiecznika?. Qrcze napisane na nim jest 240 2156 H787 . Czyżby był on na 240 stopni? Jak to się ma do bezpiecznika umieszczonego na drugim końcu zasilania tej grzeły? No chyba że chodzi tu o przewodność cieplną różnych materiałów do których dotyka termostat i bezpiecznik. A może ten bezpiecznik co mi się spalił jest na wyższą temperaturę?
    Miał ktoś z kolegów do czynienia z tą dymiarką, jaki tam dokładnie siedzi ten bezpiecznik termiczny i na ile stopni jest ten termostat bimetaliczny?

0 1
  • #2 21 Paź 2009 14:00
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bezpiecznik to akurat pikuś... Mam wrażenie, że padł termostat bo w innym wypadku bezpiecznik termiczny się nie ma prawa spalić.

0