Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 2008 - wyciszanie radia pod zestaw.

norbert.s. 18 Wrz 2009 12:05 1964 2
  • Pomocny post
    #2 27 Wrz 2009 20:54
    commor
    Poziom 25  

Witam!
    Pina MUTE to raczej nie ma.
    Najlepiej zastosować jest odpowiedni ku temu moduł Leniuch Plug@Play
    Są one na Allegro, z odpowiednim modułem do Volvo też sobie chłopaki poradzą.
    Dodatkowy kłopot jest w tym, że są co najmniej dwa modele i trzeba orzec czy w przedmiotowym aucie jest wykorzystany wzmacniacz z radia czy też jest on gdzieś dodatkowo umieszczony w aucie.
    Akurat w tych lepiej wyposażonych V50 (bo o takie auto zapewne chodzi lub ew. S40) umieszczony jest fabrycznie z lewej strony bagażnika pod tapicerką.
    Fotka jest na dole tego LINKA

0
  • #3 15 Paź 2009 18:45
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Rozwiązałem problem w sposób następujący.
    Przekaźnikiem 40A sterowanym z zestawu CK-100 odciąłem główne zasilanie plusem wzmacniacza - dwupinowe złącze z grubszymi przewodami czarnym i pomarańczowym (+) w lewym, tylnym boczku bagażnika. Przestają wtedy oczywiście grać głośniki, znikają z głównego wyświetlacza całkowicie parametry wyświetlania radia, pozostałe wskazania pojazdu pozostają. Do pełni szczęścia brakuje jedynie na wyświetlaczu napisu PHONE.
    Z tyłu, przy wzmacniaczu można wyłapać lewe, przednie głośniki samochodu i poprzez układ dwóch przekaźników wykorzystać je zamiast oryginalnego głośnika z zestawu.
    Po powrocie zasilania nie ma żadnej utraty wcześniejszych ustawień.

0
  Szukaj w 5mln produktów